Skocz do zawartości
protoplasta

Przejęcie domeny pl

Polecane posty

Mam na oku jedną domenę, która zarejestrowana jest w nazwa.pl. Domena kończyła się wczoraj, lecz nazwa.pl przedłużyła ją o 2 tygodnie, a że zleciłem dla aftermarket przejęcie jej no to wynikł z tego mały problem. Głównie chodzi mi o to czy przedłużenie domeny o 2 tygodnie to standardowa procedura, aby klient miał jeszcze czas na zapłatę za domenę czy po prostu nazwa cały czas tak będzie robić aż ktoś nie kupi tej domeny przez ich giełdę. Co do ruchu to ta domena nie miała jakiegoś wielkiego i przez ostatnie kilka miesięcy była niedostępna więc szczerze mówiąc wątpię, aby ktoś się ją zainteresował poza mną.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 14 to jest wlaśnie moment w ktorym mozeszb jeszcze ja oplacic. Nazwa ja tylko zablokowala jeśli przez 14 dni jej nie oplacisz wtedy zaczną dobierać do niej boty i bedzie zasada kto piereszy ten lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobić zbyt wiele nie mogę w tej kwestii. Bo korzystać z ich giełdy nazwy nie chce, aby właściciel domeny się nie obudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostało ci tylko czekać i mieć nadzieję że osoba co ja zarejestrowala zapomniała o niej i jej nie opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to tzw. "kwarantanna", która daje jeszcze szansę właścicielowi uratować swoją domenę, lecz wtedy kwota za przedłużenie może wynieść więcej - nieznacznie, jeśli mówimy o polskiej domenie internetowej. Polecam użyć narzędzie WHOIS i na podstawie tego, jakie informacje wykaże przygotować swojego bota do przejęcia domeny w dokładnie określonym momencie, jeśli już masz wygrać zasadę 'kto pierwszy bierze, ten wygrywa'.

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jest to że dnsy nie uległy zmianie i dalej kierują na tą konkretną stronę bo na chłopski rozum nazwa powinna to do siebie przekierować, no chyba że po prostu tak to już działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest różnie: chybił-trafił. Od dwóch lat przejmuje domeny i miałem przypadki, że właściciel godzinę przed wygaśnieciem domeny - opłacił ją. Uczucia mieszane - jak nóż w plecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od firmy ale wtedy wlasnie zaczyna się najwiekszy spam od rejestratora aby oplacic i wiekszosc ludzi oplaca. Sam otrzymuje powiadomienia via email, sms panel klienta no doslownie wszedzie gdzie sie da. Jak komus nie zalezy to odpuszcza. Sam poluje na domenę od 6 lat niby nic na niej nie stoi niby nic sięnie dzieje a ktos rok w rok opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest najgorsze. Ktoś z jakiekolwiek domeny może zrobić dobry biznes, ale niestety... ktoś na siłę próbuje ją zatrzymać u siebie. Rozumiem, gdyby coś na niej widniało... ale gdzie - pusta strona i inofrmacja od usługodawce: "domena utrzymywana..." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest najgorsze. Ktoś z jakiekolwiek domeny może zrobić dobry biznes, ale niestety... ktoś na siłę próbuje ją zatrzymać u siebie. Rozumiem, gdyby coś na niej widniało... ale gdzie - pusta strona i inofrmacja od usługodawce: "domena utrzymywana..." :)

Raz tylko mi się tak udało że napisałem do gościa bo i tak domena stała to krzyknoł mi 40tys wysmialem go po roku napisał czy jestem nadal zainteresowany to sprzeda mi za 15tys napisalem ze juz nie jestem. Po 3 latach domenka wyladowala w puli wolnych i zarejestrowałem ja za 12zl ;)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że jest taka usługa, która zwie się opcja na domenę. Jej koszt to około 30-40 PLN netto za 3 lata. Jeśli w trakcie trwania tego okresu abonent domeny jej nie przedłuży, to właściciel opcji może w pierwszej kolejności zarejestrować taką domenę (opłata za rejestrację w takim wypadku to dodatkowo kilkanaście złotych).

 

Opcję można założyć tylko na domenę, która opcji jeszcze nie ma. Opcji nie można też zakładać na domeny, które już są w kwarantannie (w 15-dniowym okresie po wygaśnięcia terminu ważności domeny).

 

DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem na tą opcje ale niezbyt się w to zagłębiałem, lecz wielkie dzięki za wyjaśnienie, będę wiedział na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opcją na domenę jest jeden drobny szkopuł (moim zdaniem).

 

W przypadku, gdy domena jest w rękach osoby zajmującej się handlem domenami, tworząc opcję dajemy znać, że ktoś jest domeną zainteresowany. Może (choć nie musi) to być impuls do przedłużenia domeny przez handlarza i poczekania kolejny rok licząc na zarobek. Bez jakiegokolwiek okazywania zainteresowania domeną często handlujący po roku czy dwóch odpuszczają i zwalniają domenę.

 

Nie dotyczy to sytuacji, gdy domena jest w "normalnych" rękach (osoby nie zajmującej się handlem domenami).

 

 

 

I jeszcze dla ścisłości:

- 15 dni "nazwa domeny po zakończeniu okresu rozliczeniowego [stan BLOCKED]"

- 5 dni "nazwa domeny po rozwiązaniu umowy [stan DELETE_BLOCKED]"

i dopiero wtedy będzie dostępna do rejestracji (jeśli obecny abonent w tych pierwszych 15 dniach nie przedłuży).

http://www.dns.pl/opiskomunikatow.html

 

@ regdos: W takim razie przepraszam.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up nie masz racji co do tych statusów. Spójrz na diagram http://www.dns.pl/stany_domen.pdf- nie ma ścieżki BLOCKED i DELETE_BLOCKED - jest albo jedno albo drugie.

Czyli jeżeli domena jest w BLOCKED wróci do wolnych po 15 dniach od przejścia w ten stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×