Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
outmc

niechciane wiadomości od t mobile, wzor pisma

Polecane posty

Witam!

 

Od dłuższego czasu otrzymuje od t mobile wiadomości email które mnie po prostu nie interesują.

Za każdym razem odpowiadam żeby mój adres skasowali z bazy i nic, dalej dostaję.

 

Postanowiłem napisać list i wyślę do nich pocztą, bardzo proszę o ewentualne wskazówki co dodać, co zmienić :

 

 

Szanowni Państwo.

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o zaprzestanie wysyłania do mnie wiadomości email z adresu : pr@t-mobile.pl .

 

Mój adres email :

 

Wiadomości otrzymałem w dniach :
- 01.02.2015

- 29.01.2015

- 28.01.2015

- 31.01.2014

- 25.04.2013

- 09.04.2013

- 22.02.2013

- 04.02.2013

 

Nadawca wiadomości email : pr@t-mobile.pl nie odpowiada na moje zgłoszenia zaprzestania wysyłania wiadomości.

 

Coś dodać ? Ewentualnie jakieś "paragrafy" itd można dodać ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz, kiedyś sobie klepnąłem jak mnie parę firm wkur...żyło, od wysłania mam spokój. Jedna firma nawet przysłała wyjaśnienia pocztą + pismo z przeprosinami.

 

 

Witam,

w związku z otrzymaniem powyższej niezamówionej korespondencji przesłanej drogą elektroniczą (na mój prywatny adres email) informuję, że:
- na podstawie Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) art. 32 ust. 1 pkt 6 żądam stałego wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia moich danych osobowych.
- na podstawie Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) art. 32 ust. 1 pkt 8 wnoszę sprzeciw wobec przetwarzania moich danych osobowych w celach marketingowych (w tym marketingu własnego) oraz wobec przekazywania tych danych innemu administratorowi danych.

Na podstawie Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) art. 33 proszę o pisemną informację dotyczącą danych o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1-5a:
- źródła pochodzenia moich danych w Państwa bazie
- od kiedy moje dane są przetwarzane
- pełnej zawartości zbioru danych mnie dotyczących
- w jakim zakresie oraz komu zostały udostępnione.

Pisemne informacje winny być przekazane na adres pocztowy w terminie przewidzianym w ustawie. W przypadku nieposiadania przez Państwa mojego adresu pocztowego, proszę o przesłanie ww. informacji na ten sam adres email, na który przesłaliście Państwo niezamówioną korespondencję o charakterze handlowym. W przypadku nieotrzymania żądanych informacji, w terminie przewidzianym w ustawie, zostaną podjęte odpowiednie kroki prawne.

Informuję także, że przesyłanie wszelakich "zapytań o zgodę na przedstawienie ofery handlowej" zgodnie z interpretacją UOKiK może być traktowane jak spam (vide: http://www.uokik.gov.pl/konsument_w_sieci.php#faq967).

Z poważaniem.

 

5 złotych się należy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ładne i stanowcze ale.. czy nie lepiej zamiast tych żądań (które brzmią tak depresyjnie) było użyć zwrotu domagam się albo uprasza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetne !

dziękuje CI bardzo !

 

PS : wiele razy pisałem " prośby" o skasowanie adresu email. więc nie ma sensu dalej grzecznie pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

Niestety dalej przychodzą wiadomości od t-mobile.

Gdzie można złożyć skargę lub coś zrobić by ktoś "wyżej" się tym zainteresował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

Niestety dalej przychodzą wiadomości od t-mobile.

Gdzie można złożyć skargę lub coś zrobić by ktoś "wyżej" się tym zainteresował ?

 

Na jaki adres im to posłałeś? Dostałeś potwierdzenie przeczytania?

 

Najlepiej, pacnij im to poleconym ze ZPO i poczekaj na odpowiedź. Potem zastanowiłbym się nad wejściem na drogę prawną.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

List polecony poszedł na adres :

T-MOBILE POLSKA S.A.

Departament Komunikacji Korporacyjnej

ul. Marynarska 12, 02-674 Warszawa

 

 

Spam przychodzi z pr@t-mobile.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zaczekam .

Co później można zrobić gdy nie dostanę odpowiedzi bądź nadal będzie przychodził spam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja złożona w boku z żądaniem zadośćuczynienia, odezwij się za te 14 dni roboczych na PW, to poprowadzimy sprawę do końca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok odezwe sie ok 15-16 marca na pw .

chyba ze dostanę odpowiedź w tej sprawie to napiszę tutaj :)

Dzięki za pomoc : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden nr. u nich na prepaid ładnych parę lat i też mnie molestowali jakimiś smsami i gów....ymi promocjami na nowe telefony na umowy 3 letnie.

Wystarczyło wysłać darmowy sms o jakiejś treści magicznej [ ich serwisowy sms ] i od tej pory spokój jak makiem zasiał.

Zaznaczam , że to historia sprzed około 2-3 lat.

 

ps:/ już doczytałem że to o spam na email chodzi :D

 

starość nie radość ... :no ale może komuś się przyda D

 

edit 2:/

a nie lepiej zamiast się wyginać z tymi pismami dać ich na spam-listę?

Edytowano przez metrowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zamiast się wyginać z tymi pismami dać ich na spam-listę?

 

Fajne podejście. Jak sąsiad będzie Ci srał na wycieraczkę to zamiast to załatwić, usuniesz wycieraczkę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm ,

Skoro o sraniu piszesz to powiem tyle - z dupy to porównanie

 

Natomiast chamski notoryczny spam na skrzynkę email bywa i owszem i jest na to sposób i o tym napisałem

 

 

 

Edytowano przez metrowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm ,

Skoro o sraniu piszesz to powiem tyle - z dupy to porównanie

 

Natomiast chamski notoryczny spam na skrzynkę email bywa i owszem i jest na to sposób i o tym napisałem

 

Porównanie jak najbardziej na miejscu, banalne wręcz. Jednego i drugiego nie chcesz, jedno i drugie przeszkadza, zajmuje Twój czas na sprzątanie.

 

Chama srającego na wycieraczkę jak i spamera trzeba nauczyć, choćby na małą skalę.

 

Ze spamem nic nie róbmy, za 50 dych nie idźmy na Policję - min. przez ludzi takich jak Ty ten kraj wygląda jak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chama srającego na wycieraczkę jak i spamera trzeba nauczyć, choćby na małą skalę.

 

Nie nauczysz, tym bardziej że cham ma z tego pieniądze i po prostu mu się to opłaca.

 

Na skrzynce od listów mam informacje "no junk mail please" i jak myślisz ten przysłowiowy spamer dostosowuje się do tego?

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nauczysz, tym bardziej że cham ma z tego pieniądze i po prostu mu się to opłaca.

 

Na skrzynce od listów mam informacje "no junk mail please" i jak myślisz ten przysłowiowy spamer dostosowuje się do tego?

 

Nauczysz, z tym, że nie każdego i nie od razu, co nie znaczy, że nie warto próbować. Podobnie jak z różnymi łajzami śpiącymi po klatkach schodowych (ja naprawdę nie mam nic przeciwko bezdomnym, ale są noclegownie, a przynajmniej można się na klatce czy w piwnicy zamelinować nieinwazyjnie - znam przypadki).

 

Problem w tym, że większość ludzi olewa, ergo akceptuje. Podobnież jak w przypadku DLC w grach - pierwszy był Obvilion ze swoją zbroją dla konia za 1€. Ludzie pogadali, ale summa summarum im się opłaciło. Zobacz co się dzieje teraz.

 

Odkąd wziąłem się za swoją skrzynkę mailową, problem ze spamem wyleciał (pomijam spam od Ruskich czy innych Filipińczyków, wtedy rada od @metrowego jak nabardziej ok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze pedro84

nie ma co odpuszczać , oni na tym zarabiają a Ty sie wkurzasz kasując co chwile syf.

 

Tym bardziej mnie to irytuje, że ten syf przychodzi mi na skrzynkę która służy mi do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawy wniosek muszę przyznać , zważywszy na fakt że nic takiego nie powiedziałem

 

Od razu widać , że słaby towar macie na mieście :D

 

Umiesz interpretować czy nie bardzo? Wersja dla mniej lotnych: chodzi o podejście, żeby z pewnymi rzeczami nic nie robić - czy to spam, czy to 5 dyszek na Policji jak się na forach często czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×