Skocz do zawartości
WitekWAWA

Hosting Resellerski czy coś innego?

Polecane posty

Witam!

 

Zaczynam obsługiwać coraz więcej stron moich klientów, część z nich przejmuję na swój serwer wykupiony w jednej z firm hostingowych.

 

W związku z tym, że utrzymuję razem z tym konta pocztowe, chciałbym rozejrzeć się za jakimś możliwe najlepszym rozwiązaniem i bezpiecznym, gdzie miałbym możliwość tworzenia backupów z hamonogramu zarówno stron i poczty, dobrą kontrolę nad płatnościami, przedłużeniami domen a także możliwość działania pod własną "banderą".

 

Ogólnie potrzebuję rozwiązania, które jest bardziej profesjonalne niż zwykły hosting.

 

Znajomy polecał mi abym zainteresował się rozwiązaniem WHMCS. Co potrzebowałym abym mógł z tego korzystać? Czy są jakieś rozwiązania na rynku wyposażone w WHMCS?

 

Proszę o wyrozumiałość, jeśli coś źle interpretuje to o wyjaśnienie.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Witek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

.Co potrzebowałym abym mógł z tego korzystać?
Kupić licencje WHMCS i działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak, bo @strefapc udzielił odpowiedzi ultra lakonicznej.

 

Żeby się nie produkować na dzień dobry za dużo to bym prosił o napisanie z jakiego obecnie korzystasz panelu do zarządzania domenami, kontami pocztowymi etc. Niby nie ma to na pierwszy rzut oka nic wspólnego z podanym przez Ciebie WHMCS ale umożliwi mi lepszego udzielenia odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zaczynam obsługiwać coraz więcej stron moich klientów, część z nich przejmuję na swój serwer wykupiony w jednej z firm hostingowych.

 

W związku z tym, że utrzymuję razem z tym konta pocztowe, chciałbym rozejrzeć się za jakimś możliwe najlepszym rozwiązaniem i bezpiecznym, gdzie miałbym możliwość tworzenia backupów z hamonogramu zarówno stron i poczty, dobrą kontrolę nad płatnościami, przedłużeniami domen a także możliwość działania pod własną "banderą".

 

Ogólnie potrzebuję rozwiązania, które jest bardziej profesjonalne niż zwykły hosting.

 

Znajomy polecał mi abym zainteresował się rozwiązaniem WHMCS. Co potrzebowałym abym mógł z tego korzystać? Czy są jakieś rozwiązania na rynku wyposażone w WHMCS?

 

Proszę o wyrozumiałość, jeśli coś źle interpretuje to o wyjaśnienie.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Witek.

 

Twój opis potraktuje jako wstęp do krótkiej wypowiedzi w tym temacie. Rozumiem że napisałeś to dość ogólnie rysując jakiś przekaz twojego wyobrażenia konkretnego rozwiązania. Nie podałeś jednak kwoty jaką jesteś wstanie przeznaczyć na wdrożenie takiej usługi w odniesieniu o zasoby , których granice w tym przypadku znasz tylko ty. Nikt nie ma czarodziejskiej kuli ale sprostowałeś to pisząc że odpowiesz na ewentualne pytania. Podając kwotę (przedział) jak również podając wielkość usług na pewno ktoś się znajdzie kto zaproponuje tobie odpowiednie rozwiązanie. Z przyjemnością bym rozszerzył moja wypowiedź nawet składając jakąś konkretną propozycję ale biorąc pod uwagę często błędną interpretacje moderatorów na tym forum nie chcę dostać kolejnego upomnienia. Ponieważ wyraźnie zostało zaznaczone że jestem pod tz obserwacją. No cóż ,użytkownik forum w tym przypadku niestety traci możliwość znalezienia odpowiedniej usługi. Dlatego przedstawiam jedynie elementy o których powinieneś wspomnieć. Temat ciekawy , warty zainteresowania i wdrożenia lecz może prywatnie po za forum dla bezpieczeństwa mojego i twoich pieniędzy które chcesz wydać. Adres email w profilu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witek, na Twoim miejscu zainteresowałbym się kontem reseller DirectAdmin. Mógłbyś tworzyć oddzielnych, izolowanych użytkowników dla swoich klientów, jednocześnie zachowując kontrolę nad wszystkim z jednego panelu.
Myślę, że WHMCS będzie Ci zbędny, ponieważ to system fakturowo-bilingowy - nie daje usługi hostingu.

Niedawno próbowaliśmy wprowadzić ofertę VPS'ów z DirectAdminem, jednak nie cieszyła się zainteresowaniem i zrezygnowaliśmy z niej. Pomimo tego, jeśli byłbyś chętny na współpracę i potrzebował "własnego poletka" dla swoich klientów, to zapraszam do rozmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na start myślę przeznaczyć rocznie 200-400 zł. Na razie byłoby kilkanascie stron z kontami pocztowymi. Tylko nie wiem jak duży pakiet wybrać, patrzyłem na Hekko.pl i dość ciekawe rozwiązania mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twój budżet to 200-400zł rocznie, to na pewno nie zmieścisz w nim licencji na WHMCSa niestety.

Natomiast tak, jak wspomniał Bartosz, WHMCS jest potrzebny wyłącznie do organizacji i automatyzacji procesu zamawiania, fakturowania i tworzenia kont hostingowych.

Jeżeli nie potrzebujesz takich funkcjonalności, to WHMCS nie przyda Ci się do niczego.

 

U nas hosting reseller to cena zwykłego pakietu: https://swhosting.pl/oferta/hosting/pomnożona przez 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na start myślę przeznaczyć rocznie 200-400 zł. Na razie byłoby kilkanascie stron z kontami pocztowymi. Tylko nie wiem jak duży pakiet wybrać, patrzyłem na Hekko.pl i dość ciekawe rozwiązania mają.

 

Co rozumiesz przez ciekawe rozwiązania w odniesieniu do poczty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Na start myślę przeznaczyć rocznie 200-400 zł. Na razie byłoby kilkanascie stron z kontami pocztowymi. Tylko nie wiem jak duży pakiet wybrać, patrzyłem na Hekko.pl i dość ciekawe rozwiązania mają.

Nie pchaj się tam, chyba że lubisz groźby prawne pod Twoim adresem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pchaj się tam, chyba że lubisz groźby prawne pod Twoim adresem ;)

 

Mógłbyś nieco przybliżyć temat?

 

To co jaki hosting resellerowski polecacie? Futurehost co o nim sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ile masz tych stron na utrzymaniu? Jeżeli większą ilość i bardziej wymagającą to może lepiej VPS? Jeśli reseller starczy to zobacz Hekko.pl czy MZone.pl

Zobacz jakie firmy mają dłuższe tematy, poczytaj czy mają negatywy i jeśli tak to za co i oceń czy warto brać czy masz obawy i lepiej coś innego. Jeśli VPS to Biznes-Host.pl, ale możesz także zagadać do użytkownika @SiXwishlist ale najlepiej na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do nas, oferujemy serwery z dyskami ssd pod bazy danych, konta reseller na panelu Directadmin. Ewentualnie coś tańszego: www.ehostar.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile masz tych stron na utrzymaniu? Jeżeli większą ilość i bardziej wymagającą to może lepiej VPS? Jeśli reseller starczy to zobacz Hekko.pl czy MZone.pl

Zobacz jakie firmy mają dłuższe tematy, poczytaj czy mają negatywy i jeśli tak to za co i oceń czy warto brać czy masz obawy i lepiej coś innego. Jeśli VPS to Biznes-Host.pl, ale możesz także zagadać do użytkownika @SiXwishlist ale najlepiej na PW.

 

To zapytam tak, od jakiej ilości podstawowych stron firmowych (bez większych wodotrysków) zaczyna opłacać się VPS a przestaje Reseller?

 

Oczywiście wraz z kontami pocztowymi.

Edytowano przez WitekWAWA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W momencie, kiedy potrzebujesz ponadstandardowych rozwiązań, albo generowane przez Ciebie obciążenie zaczyna przekraczać przyznane Ci limity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dokładnie tak jak pisze @behemoth. Możesz mieć jedną stronę która będzie potrzebowała VPS czy nawet dedyka ale możesz mieć też 50 stron które pociągnie średniej klasy reseller. Wszystko zależy od generowanego obciążenia, ilości odwiedzin etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To zapytam tak, od jakiej ilości podstawowych stron firmowych (bez większych wodotrysków) zaczyna opłacać się VPS a przestaje Reseller?

 

Oczywiście wraz z kontami pocztowymi.

 

Nie otrzymasz takiej odpowiedzi bo nikt nie ma szklanej kuli. Natomiast strony firmowe zazwyczaj nie generują dużego ruchu i w zależności od wybranej usługi możesz posiadać 100 czy nawet 200 i 300 stron. W dużej mierze zależy to od środowiska zasobów jakie otrzymasz od usługodawcy. Sami mamy klientów , którzy kupują małe usługi w dużej ilości i jedynie wysyłają dane do tych usług swoim klientom ale sprawy rozliczeniowe maja zamknięte w obrębie naszego panelu. Zazwyczaj z takiej formy korzystają firmy które tworzą strony internetowe lub różnego rodzaju aplikacje online. Warto zawsze napisać do firmy podając plan wykorzystania usługi/usług dzięki temu można mieć dostęp do rozwiązań nie ujętych w cenniku a jak najbardziej możliwych do zrealizowania. Wielokrotnie jednak stworzenia tz otoczki że twoi klienci widza usługi jako niezależne środowisko white label jest znacznie droższym rozwiązaniem i wielokrotnie potwierdzonym że jest gorsze. Wszelkiego rodzaju ukrycie marki głównej niesie za sobą wiele skomplikowanych działań kosztem wydajności takiego środowiska, wspomnianej ceny i możliwości jakie są do uzyskania na normalnych standardowych usługach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może troszkę konkretniej - ile masz tych stron? Ile masz kont pocztowych? Ile sumarycznie zużywasz miejsca na dysku pod te rzeczy? Ile transferu wykorzystujesz obecnie?

W takiej kwocie jaką dysponujesz, będzie Cię stać na VPS + Panel do zarządzania (np. Plesk, DA) - rozwiązanie pod dużą ilość stron, z dużą ilością odwiedzin, zasobożernymi cmsami. Drugie rozwiązanie to konto reseller - czyli taki hosting współdzielony z panelem dającym możliwość Tobie z poziomu konta administratora utworzyć konto klienckie i przekazać je końcowemu klientowi. Oba te rozwiązania najczęściej są pozbawione systemu rozliczeń, ale czy to jest dla Ciebie warunkiem koniecznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielokrotnie jednak stworzenia tz otoczki że twoi klienci widza usługi jako niezależne środowisko white label jest znacznie droższym rozwiązaniem i wielokrotnie potwierdzonym że jest gorsze. Wszelkiego rodzaju ukrycie marki głównej niesie za sobą wiele skomplikowanych działań kosztem wydajności takiego środowiska, wspomnianej ceny i możliwości jakie są do uzyskania na normalnych standardowych usługach.

 

 

Możesz sprecyzować co masz na myśli mowiąc o skomplikowanych działaniach i o tym że jest wiele gorsze?

 

 

Mamy dziesiątki klientów którzy mają swoje firmy na np vps-ach - przecież wystarczy mieć własne DNS-y, rev na subdomene firmową, do tego logowanie do DA/cpanelu/..... przez domenę i panel klienta na swojej stronie i dla większości klientów jesteś przezroczysty.

 

Nie widze większego sensu by kupować 30 kont www zamiast 1 vps-a - jedyna zaleta to tylko to ze te konta www będą na kilku matkach i ewentualna awaria nie trafia wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz sprecyzować co masz na myśli mowiąc o skomplikowanych działaniach i o tym że jest wiele gorsze?

 

 

Mamy dziesiątki klientów którzy mają swoje firmy na np vps-ach - przecież wystarczy mieć własne DNS-y, rev na subdomene firmową, do tego logowanie do DA/cpanelu/..... przez domenę i panel klienta na swojej stronie i dla większości klientów jesteś przezroczysty.

 

Nie widze większego sensu by kupować 30 kont www zamiast 1 vps-a - jedyna zaleta to tylko to ze te konta www będą na kilku matkach i ewentualna awaria nie trafia wszystkich.

 

Uważasz że środowisko za kwotę 200-400 zł rocznie utworzone na VPS będzie lepsze i wydajniejsze? Przy takich rozwiązaniach nie wystarczy mieć własne DNS-y i kolejne elementy wymienione przez ciebie ale głowę na karku by nie pchać stron klientów na tak słabe zasoby ,które nijak się mają od porządnej usługi hostingowej tylko po to żeby robić otoczkę typu mam własną wielką firmę - na VPS-sie. Wielokrotnie udowodniłem obecnym klientom że usługa współdzielona może być bardzo wydajna i nie ma potrzeby zabawy typu white-label a zwłaszcza za taką kwotę. Druga sprawa nie wiem czy jesteś wstanie zaoferować panel cPanel w takiej kwocie bo panel DA to oczywiste że tak tyle że nie chciał bym go pokazywać własnym klientom bo to tak trochę wstyd "wozić ich starym trabantem" udając biznesmena w tandetnej czapce z napisem white-label.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×