Skocz do zawartości
jmp37

VPS Classic 1 a wydajność wordpress razy X + kilka porad typu iptables+ psad i co jeszcze

Polecane posty

Witam,

 

Jak myślicie ile będzie wstanie uciągnąć taki mały VPS Classic 1 z oferty OVH.

1 vCore 1GB RAM 10GB DYSK KVM Gwarantowane 10 000 GB o przepustowości 100Mbs

 

Założenia:

- sam będę to administrował więc trzeba założyć że nie będzie to na najwyższym poziomie ale myślę że w podstawowej konfiguracji system + nginx + php-fpm + mysql w 35-40ram się zmieszczę do celowo wyjdzie pewnie więcej bo to nie będzie jeden blog tylko ile wlezie + jakieś dodatki psad(od monitorowania logów) + jeszcze coś w tym stylu.

 

- wiele blogów/stron na wordpress na każdym minimum 5-10 wpisów po kilka obrazków i reklama adsense

- będzie to czysty wordpress bedę unikał pluginów jak ognia no może jakiś od seo ale to tyle

- 1 domena i wiele subdomen pod te blogi opcjonalnie może się pojawić jeszcze 3 domeny

- DNS będzie stał na CloudFLare (tu się trochę niepokoje bo jeszcze takiej konfiguracji nie wykonywałem 1ip wiele subdomen i dns poza serwerem)

- wszystkie strony na leża do mnie

 

Czyli ile takich WordPress-ów przewidujecie że ten mały VPS pociągnie?

 

Potrzebuje tej informacji do planowania bo puki nie będzie ruchu to ok ale jak się zacznie to się okaże że postawiłem za dużo.

 

 

Teraz chciałbym przejść do drugiej części mojego pytania.

 

Czy myisam to dobry wybór w tym przypadku ? (mi wydaje się że tak mniej o 100MB ram)

Jakie powinienem ustawić uprawnienia dla /var/www a może powinienem trzymać w public_html ? (np dla /home/user 711 a dla public_html 2755 i user:www-data)

Jakie mechanizmy mogę zastosować oprócz psad i iptables, fail2ban ?

Prosił bym o rzucanie terminami sam już sobie doczytam co do czego i jak i tak będzie dużo łatwiej.

 

Wiem że umie to postawić żeby działało ale zależy mi na tym żeby to było w miarę wydajne i bezpieczne a przede wszystkim o nowe doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten VPS uciągnie max 3-4 wordpressy i to z rozmachem, naprawdę ciężko, powiem ci tyle, expertem nie jestem, ale mam VPS z OVH

VPS CLASSIC 3 i potrafi zamulić na 3 stronach gdzie mam max 100 uu dziennie tylko na jednej gdzie 2 prawie puste. Polecam ci wziąć coś lepszego. VPS CLASSIC jest bardzo zaniedbane w OVH, przynajmniej w moim przypadku ciężko się skontaktować z Supportem. Polecam ci wziąć gdzie indziej, drugiego VPS mam w microvps.pl i jest OK.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nijak oferta microvps.pl ma się do OVH. Po pierwsze microvps.pl stoi na OpenVZ a ovh na KVM czyli zasobów mi nikt nie ukradnie. Po drugie 500GB transferu nijak się ma do 10 000GB. A suport w OVH jest dla mnie ok odpisują z dnia na dzień albo i w tym samym dniu ale nie dłużej. Dodatkowo 1 IPv4 i 1 IPv6. Porównania dokonałem w oparciu o najtańsze pakiety VPS-MICRO vs Classic 1.

Ale nie zależy mi na ofertach serwerów tam czuje się w miarę bezpiecznie, tylko na teorii tego co tu napisałem pomocy(w stylu gdybym ja musiał postawić to na takim tanim VPS zrobił bym to tak). A mając jakieś terminy jest łatwiej potem poszukać i użyć.

Edytowano przez jmp37 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie strony są Twoje wiec możesz się pokusić o postawienie tego na jednej puli php. Każdy WordPress z czymś jak W3 Total Cache.

 

Jeżeli chodzi o te VPSy to pomyśl nad tym, żeby kupić jeden pod strony i jeden pod bazę. Nie wiem jak teraz, ale ok pół roku temu na zestawie classic 1 + classic 2 miałem 3k ludzi online na forum mybb. Czasy odpowiedzi nadal poniżej sekundy i to mocno, a jeszcze obok był skrypt logowania przez steam i wysyłania małego pliku.

 

Powiedz konkretnie jaki ruch na tych WP chcesz mieć.

 

Możesz postawić ile chcesz domen, z zewnętrznym dns w CF. Jeżeli wszystkie te strony to wizytówki i nie zmienia się na nich treść kilka razy na minutę to wspomniany wyżej przeze mnie plugin cache, wysokie limity w systemie, nginx i powinno trochę uciągnąć.

 

Rozdzielanie stron na użytkowników to bezpieczne rozwiązanie, ale znowu masz wiele puli php, nginx ma więcej połączeń i buforuje dla większej ilości upstream'ów. Postaraj się też wyrzucić z php nieużywane moduły i koniecznie użyj ustawienia dynamic. Lepiej mieć w pogotowiu proces niż czekać aż się uruchomi. Dla małych stron wystarczy nawet 1 w gotowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nijak oferta microvps.pl ma się do OVH. Po pierwsze microvps.pl stoi na OpenVZ a ovh na KVM czyli zasobów mi nikt nie ukradnie.

OVH VPS Classic nie jest na KVM, tylko na openVZ:

http://www.ovh.pl/vps/vps-classic.xml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te vpsy potrafią żyć według własnych zasad , dlatego nikt nie powie co i ile uciągnie.

Są opinie na forum , wystarczy poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak nikt mi nie odpowie na pierwszą część to bardzo bym prosił o drugą część pytania.

 

Teraz chciałbym przejść do drugiej części mojego pytania.

 

Czy myisam to dobry wybór w tym przypadku ? (mi wydaje się że tak mniej o 100MB ram)

Jakie powinienem ustawić uprawnienia dla /var/www a może powinienem trzymać w public_html ? (np dla /home/user 711 a dla public_html 2755 i user:www-data)

Jakie mechanizmy mogę zastosować oprócz psad i iptables, fail2ban ?

Prosił bym o rzucanie terminami sam już sobie doczytam co do czego i jak i tak będzie dużo łatwiej.

 

 

W temacie i poście był błąd maiło być psad zamiast paid. (nie wiem skąd mi się ten paid wziął)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli serwer będzie miał trochę pamięci to nie myśl o myisam. To jest ostateczność na jakieś lowendbox'y, na których masz < 256M RAMu i chcesz tam drugiego FB trzymać :)

 

EDIT: mowie to w kontekście wordpress, bo ogólnie myisam może być dobrym wyborem.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie optymalizowałeś sobie może na tym vps ilość tty bo ja mam odpalonych z 5 a z tego co mi się wydaje to wystarczą 2, 1 do terminala przez panel www u ovh i jeden jak się łącze po ssh.

 

WordPress z czymś jak W3 Total Cache. Fajny plugin. Ale ja myślałem że CloudFlare sobie trzyma css,js,i image nie jest tak ? I przez to nie obciąży tak serwera.

 

No i jeszcze pozostaje pytanie gzip czy nie ?

 

 

Jeżeli serwer będzie miał trochę pamięci to nie myśl o myisam. To jest ostateczność na jakieś lowendbox'y, na których masz < 256M RAMu i chcesz tam drugiego FB trzymać

 

 

No ale ja myślę w ten sposób mniej ram zużywam = więcej takich WordPress-ów postawie. Nie mówię też że się nie mylę bo jest to bardzo możliwe.

 

Powiedz konkretnie jaki ruch na tych WP chcesz mieć.

 

 

Jak największy. Ale jaki przewiduje to raczej nie wielki zwłaszcza że to będą nowe strony.

 

Co do stron to robię na razie tak

 

każda strona ma swojego usera

 

i potem

/home/user/ <- chmod 711

/home/user/public_html <- user:www-data // przydzielam user:grupa

/home/user/public_html <- chmod 2755

 

To skoro www-data może czytać to wydaje mi się to jest ta sama pula php ? Tak jak się mylę to może będzie ktoś taki miły i mi wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy na jakich uprawnieniach ustawiasz php i czy robisz jedną grupę np. 30 procesów, czy 15 grup i każda z maksimum ustawionym na 5-10.

 

Aktualnie stawiam stronę na WP na serwerze z DO, więc znowu bawię się w upychanie, ale tylko jednej strony. Ruch duży jak na taki mały serwer, bo celujemy w min. 200k wyświetleń dziennie w pierwszym miesiącu.

 

Cloudflare trzyma obrazki itd, ale W3TC ma być od podawania HTML, bo cloudflare po paru dniach nieaktywnosci i tak zapyta serwer o kod strony i plugin poda pliki bez pytania bazy o dane, czy bez składania czegokolwiek. Można nawet tak skonfigurować serwer www, żeby najpierw sam próbował podać html bez uruchamiania php. Szybkość wzrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×