Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam

 

Mam problem z uruchomieniem VM na proxmoxie na dedyku OVH. Czy ktoś mógłby początkującemu łopatologicznie wytłumaczyć jak przypisać dodatkowe zewnętrzne IP i uruchomić maszynę KVM?

 

Po wybraniu opcji Create VM ustawiam wszystko według moich potrzeb, ale nie wiem co wybrać w zakładce network - czy bridge czy może NAT? (obstawiam raczej bridge). W związku z tym, jak potem przypisać to nowe IP? Zwykle po uruchomieniu jakiegoś VM po wydaniu polecenia ifconfig -a odnajduję tylko jedną kartę sieciową eth0. Czy mam dodać ręcznie drugą? vmbr0? Może jest gdzieś jakiś tutorial w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz bridge i podajesz wirtualny MAC utworzony dla IP, które będzie podpięte do VM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym się dowiedzieć skąd wziąć ten virtualny mac? Do tej pory domyślną opcją było auto i tak też zawsze wybierałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W panelu OVH dla IP failover wygeneruj MAC, adres fizyczny musisz nadać konkretnemu VM, który będzie korzystał z danego IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za poprzednią pomoc. MAC wygenerowany i przypisany do vmbr0 w panelu Proxmoxa. Problem co dalej? Po odpaleniu VM i użyciu polecenia ifconfig -a mam tylko dostępne dwa interfejsy lo oraz eth0. Po przypisaniu IP do eth0 i wydaniu polecenia

$ifup eth0
A dependency job for network@eth0.service failed. See ' journalctl -xn' for details.
$journalctl -xn
"dzień godzina host" kernel: IPv4: martian source "moj IP" from 84.57.57.180, on dev eth0
"dzień godzina host" ll header: 0000000: "mój MAC" .....b..0........
potem jeszcze 2x te same linijki dla innych obcych i nieznanych mi adresów IP
a następnie
Dependency failed for ifup managed network interface eth0. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu VM należy skonfigurowac interfejs sieciowy na tym vps-ie zgodnie z http://pomoc.ovh.pl/Proxmox

Przykładowa konfiguracja wirtualnej maszyny - Debian:
/etc/network/interfaces :
auto lo eth0
iface lo inet loopback
iface eth0 inet static
address IP.FAIL.OVER
netmask 255.255.255.255
broadcast IP.FAIL.OVER
post-up route add IP.SERWERA.DEDYKOWANEGO dev eth0
post-up route add default gw IP.SERWERA.DEDYKOWANEGO
post-down route del IP.SERWERA.DEDYKOWANEGO dev eth0
post-down route del default gw IP.SERWERA.DEDYKOWANEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie mogę sobie poradzić z uruchomieniem tej VM, a to ze względu na mój brak znajomości Suse.

 

Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć powyższy przykład konfiguracji z Debiana na OpenSUSE.

 

Dodatkowo, w tej dystrybucji występuje interfejs ensi18, ale zakładam, że jest to po prostu inna nazwa eth0. Czy mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×