Skocz do zawartości
zergeling

Hosting z SVN

Polecane posty

Najpierw chciałbym pomóc określić co mi jest potrzebne. Nie jestem pewien czy hosting wirtualny czy VPS.

 

Moje "must have":

- możliwość dodania wielu repozytoriów svn (svn+ssh)

- nielimitowana ilość subdomen i domen / lub 200+

- nielimitowana ilość kont pocztowych / lub 200+ ( z możliwością zalogwania się przez zewnętrzny panel do poczty i skonfigurowania sobie np outlooka )

- dostęp do zdarzeń crona

- dostęp do konsoli

- php 5.3 lub 5.4 lub 5.5 ( wystarczy jedno z 3 )

- nielimitowana ilość baz mysql / lub 200+

- minimum 10GB łącznej powierzchni ( na pocztę, bazy + dane ), czyli fajnie jakby mi nie limitowało wielkości mysql tylko łącznie jako całość

- bardzo wazne: możliwość samodzielnego ustawienia konkretnej domeny na dowolny podfolder

- jakieś backupy - przynajmniej raz w tygodniu

- rozsądna w miarę stała cena

- stabilność

- obsługa .htaccess

 

Ogólnie większość z tego mam na hostingu wirtualnym ( oprócz SVN'a ) na cpanelu ( który swoją drogą mi się podoba ), z tym, że dokucza mi brak tego SVN'a + powiedzmy z pewnych przyczyn chciałbym zmienić usługodawcę.

 

Na serwerze będę miał kilku klientów z prostymi stronkami + pocztą które nie generują dużo ruchu i nie pobierają dużo zasobów + kilka swoich projektów. Przykładowo zużywam tylko 2GB powierzchni dyskowej i poniżej 3GB transferu miesięcznie ( grudzień 2014 ). Obstawiam że te wartości trochę wzrosną w miarę rozwoju ale też bez przesady - wszystko stopniowo więc dedyk to nie dla mnie na tą chwilę.

 

Mile widziane ale nie koniecznie:

- serwer w Polsce - bo głównie rynek Polski

- okres testowy

- cpanel

- możliwość doinstalowania sobie czegoś np do php'a

- zainstalowany midnight commander ( tzn podczas dostępu przez konsole )

- obsługa ceryfikatów ssl

- dyski ssd

- statystyki dla poszczególnych domen/subdomen

- konfiguracja php.ini dla poszczególnych domen

 

Nie jest mi natomiast potrzebny jakiś specjalny support.

 

Edytowano przez zergeling (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

http://vipserv.org/- pakiet VIP2008 lub wyższe.

 

Nie wiem, czy spełni 100% założeń, ale większość na pewno. Mam, używam i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta wygląda na prawdę okey ale martwi mnie niska powierzchnia dyskowa w stosunku do ceny, to chyba największy minus, bo reszta wygląda bardzo dobrze.

 

Od kiedy używasz?

 

Znalazłem coś takiego

 

http://d2.pl/sitebusiness/

 

Ktoś używał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wymaganiach to chyba lepiej sobie kupić VPSa, postawić panel i wszystkim sobie zarządzać. Masz dużo "custom" wymagań, a jak chcesz sobie coś doinstalowywać, to IMHO mniej zachodu będziesz miał na swoim VPSie. A i pewnie taniej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o doinstalowanie różnych rzeczy to było w mile widziane, raczej nie często z tego bym korzystał.

 

Przykładowo też https://www.netdc.pl/serwery-wwwspełnia to co bym chciał (pakiet Webdeveloper) jak na razie niestety oprócz SVN'a który jest dostępny dopiero od VPSa.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Oferta wygląda na prawdę okey ale martwi mnie niska powierzchnia dyskowa w stosunku do ceny, to chyba największy minus, bo reszta wygląda bardzo dobrze.

 

Od kiedy używasz?

 

Z vipserv korzystam już 4 lata. Przede wszystkim z SVN i poczty i nie widzę żadnych problemów. Panel jest niestandardowy, ale akurat dla mnie to gigantyczny plus, gdyż mam już dość DA lub cPanelu. Na pierwszy rzut oka może wydawać się chaotyczny, ale da się w nim wyklikać wszystko co potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Ma ktoś, ma ktoś, ma, ma, ma - poszukiwana złota łopata :D dla Tego Pana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×