Skocz do zawartości
kazunarii

Blog o grach do oceny

Polecane posty

Cześć,


Postanowiłem założyć bloga o którym zawsze marzyłem i jest poświęcony mojej największej pasji, czyli elektronicznej rozrywce. Chciałbym się zapytać o wasze wrażenia dotyczące wyglądu bloga. Czy trzeba coś zmienić, poprawić, zmodyfikować? Nad czym jeszcze powinienem popracować.


Za wszelkie uwagi będę bardzo wdzięczny.




Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chciałem się czepić a naprawdę nie ma do czego. Podoba mi się - zarówno oprawa, jak i content. W czytniku (ale obiecuję, że jak zrobisz popularne ostatnio slajdy w postach to wywalę w cholerę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie. Ale kurcze... tematyka bloga jest już przereklamowana. Powodzenia :)

 

Może i przereklamowana, a takich blogów jak moich jest mnóstwo sieci, lecz ja się i tak nie poddaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbyś publikować tych samych wpisów na moim portalu (wraz z przekierowaniem do Twojego bloga)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Przede wszystkim bardzo niewygodny układ treści strony, trzeba dużo przewijać, żeby w ogóle zobaczyć kilka postów. Taki układ zdaje egzamin dla urządzeń mobilnych - dla PC niekoniecznie. Rozumiem, że wybierałeś pod siebie i uważasz, że tak "może być" ale musisz myśleć o potencjalnych czytelnikach.

 

2. Polityka prywatności jest to bardziej informacja dodatkowa, link w stopce w zupełności by wystarczył.

 

3. Kompresuj obrazki, jeśli się zawsze da - to przytnij rozdziałkę, a na koniec możesz skorzystać z narzędzia:

http://tools.konstruktors.com

- dajmy na to taki thumb od HON - 872kb, wyobraź sobie teraz, że będziesz miał kilkaset UV dziennie(albo i więcej), każdy z użytkowników musi załadować ten obrazek z osobna, transfer zleci chwila moment. Po delikatnym przycięciu jakości(zmiany jakości nie widać gołym okiem) i optymalizacji ten sam obrazek ma 253kb.

 

Jest wiele powodów, dla których nie powinieneś wstawiać tak "grubych" plików do wyświetlania użytkownikom, ten podany powyżej jest jednym z istotniejszych.

 

4. Czcionka ogólna na stronie jest czytelna ale imo trochę za duża.

 

5. Brak szukajki.

 

6. Nie mogę się tak za bardzo doszukać czegoś, co w zawartości przykułoby oko. Nisza gier jest oblegana z każdej strony i naprawdę ciężko się z niej wybić - tutaj nawet chęci nie zawsze pomogą, musisz naprzeciw wyjść z czymś, co zachęci ludzi do zaglądania. Na Twojej stronie za bardzo nie doszukałem się niczego, co nie byłoby już na kilku innych witrynach.

 

Oczywiście to nie tak, że wszystko jest nie tak - są rzeczy, które masz bardzo fajnie rozwiązane(przykładowo podział w stopce na komentarze/informacje o poście i autorze - fajny bajer :) ), jednak jak rozumiem szukasz też krytyki, przy której mógłbyś coś poprawić - mam nadzieję, że dostarczyłem przynajmniej części istotnych informacji.

 

No i życzę sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nikodemsky za bardzo wartościowy komentarz. Co do wyglądu chciałem wybrać jak najbardziej minimalistyczną formę, ale też nie popadać w skrajność i zamieszać duże obrazki, które przykują uwagę.

Staram się kompresować obrazki poprzez wtyczkę WP Smush.it i ona coś tam zmniejsza rozmiar zdjęć, ale jak widzę jest to wciąż za mało.

 

Co do treści, bo ona jest najważniejsza na blogu, to wciąż poszukuję tematów do opisania i pracuje nad stylem. Z czasem zdecyduje się pójść w jeden z kierunków, czy to będzie publicystyka, recenzje czy innego rodzaju teksty. W tym momencie powiem szczerze, że uczę się tego na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nikodemsky za bardzo wartościowy komentarz. Co do wyglądu chciałem wybrać jak najbardziej minimalistyczną formę, ale też nie popadać w skrajność i zamieszać duże obrazki, które przykują uwagę.

 

Staram się kompresować obrazki poprzez wtyczkę WP Smush.it i ona coś tam zmniejsza rozmiar zdjęć, ale jak widzę jest to wciąż za mało.

 

Co do treści, bo ona jest najważniejsza na blogu, to wciąż poszukuję tematów do opisania i pracuje nad stylem. Z czasem zdecyduje się pójść w jeden z kierunków, czy to będzie publicystyka, recenzje czy innego rodzaju teksty. W tym momencie powiem szczerze, że uczę się tego na bieżąco.

 

Gry to bardzo oblegana tematyka ale nie oznacza, że nie znajdziesz w niej dobrej niszy :) Proponuję wyjść trochę poza mainstream(możesz zrobić małą analizę trendów itd. ) i poszukać czegoś, co utrzymałoby zainteresowanie i przede wszystkim Twoją motywację do pisania(tą bardzo łatwo stracić, zwłaszcza przy początkach).

 

Mała rada - korzystaj z jak najmniejszej możliwej ilości wtyczek, niektóre mogą się wydawać ciekawe lub przydatne ale każda z nich dociąża instalację.

 

Do przycięcia rozmiaru obrazków możesz użyć:

http://www.change-images.com/convert-images.htm

- przy zmianie jakości ustaw na "high", konwerter od razu optymizuje obraz(ten obrazek z hona przyciął do 188kb, więc naprawdę nieźle) bez widocznej straty jakości.

 

Oczywiście jest to zawsze 2-3 minuty roboty więcej ale podejrzewam, że na pisaniu samego tekstu spędzasz kilkanaście razy tyle, więc dodatkowe dwie minuty nie powinno zrobić różnicy :)

 

Wiem ile to jest roboty przy prowadzeniu strony(na początku może się wydawać, że jest tego niewiele), z czasem jednak wyrobisz sobie nawyki, wyuczysz się na błędach i "wyostrzysz" swój styl pisania. Najlepiej byłoby jakbyś sobie znalazł dodatkowych recenzentów, choć pewnie będzie bardzo ciężko znaleźć kogoś, kto będzie pisał za darmo, zwłaszcza do raczkującego serwisu. Jak to mówią jednak "nie od razu Rzym zbudowano", więc z czasem być może i oni się znajdą sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×