Skocz do zawartości
Gość Spoofy

Wirtualna Polska - nieuczciwe maskowanie?

Polecane posty

Konkurencja pluje na konkurencję. To co robi WP to ich wola, a że google ich indeksuje to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jedni warci drugich... I na WP i na Onecie pełno śmieci, gdyby nie AdBlock + własne blokowanie pewnych elementów to by mi zabrakło RAMu żeby te wszystkie gówna mi przetworzyło. Poziom niektórych redaktorków jest niższy od mojego, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile Onet i WP mają ruchu z Google. Wydaje mi się, że nigdy na żaden z tych portali z wyszukiwarki nie wszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by wyjaśniało czemu od kilku dni notuje duże spadki w indeksie Google. Swoją drogą to od kiedy WP zostało przejęte przez o2 to przestałem odwiedzać ten serwis. Jeszcze przed przejęciem ich poziom artykułów był niskiego lotu nie wspominając o tytułach, które w ogóle nie były powiązane z samymi artykułami. Stan taki może tłumaczyć tylko jedno, bardzo duży spadek wizyt serwisu WP, więc ratują się jak mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

To by wyjaśniało czemu od kilku dni notuje duże spadki w indeksie Google. Swoją drogą to od kiedy WP zostało przejęte przez o2 to przestałem odwiedzać ten serwis. Jeszcze przed przejęciem ich poziom artykułów był niskiego lotu nie wspominając o tytułach, które w ogóle nie były powiązane z samymi artykułami. Stan taki może tłumaczyć tylko jedno, bardzo duży spadek wizyt serwisu WP, więc ratują się jak mogą.

Gdyby zamiast próbować ściągnąć cały ruch z google'a do siebie oraz nie wciskaliby reklam wszędzie gdzie się da to sądzę, że trzymaliby poziom wizyt i jakości taki jak kilka dobrych lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ban w G na miesiąc byłby moim zdaniem rozsądnym wyjściem. Onet robi to samo? Nie! Onet maskuje linki, ale na FB, a cukrowy serwis nie zabrania takich działań.

 

Nie jestem związany z żadną z tych firm, jedynie widzę, że WP łamie regulamin wujka, a Onet korzysta z tej samej techniki, ale wobec systemu, którego regulamin (jeszcze) NIE zabrania takich działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że miesiąc to za krótko, pół roku i wywalenie wszystkich starych linków z indexu lepiej by poskutkowało. Poza tym ostatnio coraz częściej spotykam się z tym procederem nie tylko na polskich stronach ale zagraniczne również stosują takie praktyki. Jak widać g jakoś nie reaguje na to specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie, po co przekierowywać użytkownika do strony głównej? Przecież jest większa szansa, że ją opuści i wyjdzie ze strony zniechęcony :blink: Nie rozumiem tej "praktyki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni przekierowują na stronę, gdzie masz link do artykułu, którego szukałeś, oraz linki do innych śmieci. Nabijają sobie chyba odsłon. Albo może ludzie klikają też w inne linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem to chodzi o nabijanie statystyk strony głównej, żeby być wyżej w gamepanel i nie tylko, dzięki czemu rynek inwestuje w WP, a nie w kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×