Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

Zastanawiam się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej zajmującej się oferowaniem usług hostingu. Nie ma być to główne źródło dochodu a jedynie w celach "dorobkowych" (kompletnie nie liczę na jakiekolwiek "kokosy"). Na początek zdecydowałbym się na konto resellerskie oraz zakup WHMCS.

 

Pytanie brzmi czy taki układ ma w ogóle jeszcze w aktualnych czasach racje bytu? Czy nie jestem z automatu skazany na niepowodzenie? Wiem że to zbyt ogólnikowe, że dużo zależy ode mnie, od oferowanych usług i trochę od szczęścia w kwestii znalezienia klientów. Wiem też, że ryzyka nie obejdę i albo się uda i coś z tego będzie albo wtopa. Jestem świadom, że pierwszy rok może być rokiem strat, mam to wzięte pod uwagę, w końcu jakiś czas muszę zagospodarować na znalezienie pierwszych klientów a już na pewno tylu żeby wyjść chociaż na 0. Ale tak ogólnikowo patrząc, jest sens w ogóle próbować czy lepiej wybić to sobie z głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

I tak i nie. Działaj i odpuść sobie. Musisz się wybić z czymś co sprawi że ludzie będą chcieli trzymać strony u Ciebie a nie w firmach które istnieją już kilka lat i mają po kilka tysięcy dobrych opinii w necie. Będzie ciężko ale nie jesteś na przegranej pozycji. Chociaż różnie to bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Musisz mieć pomysł tak jak chociażby zenbox co jest dobrym przykładem wprowadzenia praktycznie nowego trendu i dobrego marketingu.

 

Jak postawisz typowy hosting z typowym cennikiem to raczej ludzie wezmą polecany przez innych lub bardziej popularny hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innowacyjność. Słowo klucz. Bez tego - szczerze mówiąc - odpuść sobie. Zobacz ile tutaj pojawia się nowych firm, zobacz ile z nich przetrwało dwa lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej zajmującej się oferowaniem usług hostingu. Nie ma być to główne źródło dochodu a jedynie w celach "dorobkowych" (kompletnie nie liczę na jakiekolwiek "kokosy"). Na początek zdecydowałbym się na konto resellerskie oraz zakup WHMCS.

 

Pytanie brzmi czy taki układ ma w ogóle jeszcze w aktualnych czasach racje bytu? Czy nie jestem z automatu skazany na niepowodzenie? Wiem że to zbyt ogólnikowe, że dużo zależy ode mnie, od oferowanych usług i trochę od szczęścia w kwestii znalezienia klientów. Wiem też, że ryzyka nie obejdę i albo się uda i coś z tego będzie albo wtopa. Jestem świadom, że pierwszy rok może być rokiem strat, mam to wzięte pod uwagę, w końcu jakiś czas muszę zagospodarować na znalezienie pierwszych klientów a już na pewno tylu żeby wyjść chociaż na 0. Ale tak ogólnikowo patrząc, jest sens w ogóle próbować czy lepiej wybić to sobie z głowy?

 

To dość złożony temat ale postaram się go w kilku słowach posunąć do przodu by tym samym odrobinę rozbudować poprzedzające mnie wypowiedzi. Podchodząc zupełnie obojętnie do tematu na zasadach jak to ująłeś "dorobkowych" zrobisz sobie po prostu emocjonalną krzywdę. Proponuję na początek dokładnie sprawdzić oferty usług hostingowych (nie tylko tz web hosting) zweryfikować ewentualne braki jakie posiadają lub wyznaczyć własne kierunki. To ważny element żebyś sam zobaczył realia zamiast czekać jak ktoś podsunie pomysł.

 

Wspomniany przez ciebie reseller był super rozwiązaniem ale kilka lat temu. Obecnie nie jesteś wstanie zagwarantować stabilnej usługi dla klientów w oparciu o tego typu usługę przyjmując ,że chcesz sprzedawać usługi współdzielone. Przykładów jest wiele w internecie popartych sporą historią ludzi ,którym po prostu zniknęła usługa. A taki fakt niestety boli!

 

Świadomość pewnych zagadnień i ich skutków jest często nieprzewidywalna. Ale to jest jeden z powodów dla których zawsze warto coś robić. Z małych rzeczy często można zrobić dobrą i szanowaną usługę. Znam przypadki , które to potwierdzają.

 

Każdy interes wymaga reklamy czy jak to inaczej nazwać papki marketingowej, która praktycznie sprawia że ludzie kupują coś bez zastanowienia. Regulamin nieważny, cena dobra , dużo informacji w internecie czyli dobrze? Niekoniecznie! Potem z podkulonym ogonem zmieniają usługę wykrzykując wszystko co złe na poprzednią firmę. Dobry marketing to jawne określenie wszystkich wad popartych szczerością by udowodnić jednocześnie że twoja usługa nie jest z gumy ale mimo to ma doskonałą formę , którą w pełni kontrolujesz. Popatrz na największych ,którzy robią ludziom papkę z mózgu osiągają teoretycznie sukces by wszyscy mniejsi spijali tz piankę na sam koniec. To trudne jest ale warto dokładnie przeanalizować obecny rynek.

 

Konkluzja

 

Jest sens wystartowania z tego typu usługami ale tylko w chwili kiedy będziesz opierał to na usłudze innej jak oferują pozostałe na rynku firmy. Jest wiele cech takiej usługi stawiającej tz plusy by klient postanowił skorzystać z twoich usług a nie z innych. To ,że rynek jest odrobinę zapchany nie musi dotyczyć ciebie i twojego pomysłu. Jeżeli jesteśmy przy pomysłach to śmiało mogę powiedzieć, że wielu taki posiadało i tyle samo ludzi twierdziło że się to nie uda. A jednak odnieśli sukces. Odradzał bym pójście w usługi hostingowe oparte o reseller bo tak naprawdę myślę że to nie ma sensu. Poszukał bym natomiast czegoś co jest tu na forum często wspominane i tyle samo razy jednocześnie omijane. Wystarczy być tylko dobrym obserwatorem a to jest najważniejsza obecnie cecha rodząca początki dobrego pomysłu. Powodzenia!

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach niezależnie od tematyki w jakiej chcesz się obrócić, np (chcesz utworzyć e-biznes) masz konkurencje, wielką konkurencje, dziś nie ma nic, co ze sobą w jakimś stopniu nie konkuruje, także tym się nie martw, gdyż pod tym kątem czeka Ciebie ta walka, jest to potwierdzone :)

 

Tak jak koledzy wyżej, dziś wygrywa innowacja, jak dokładnie przeanalizujesz rynek będziesz miał duże szanse na wyciągnięcie z tego jakichkolwiek punktów, ktore oczywiście przełożysz na własny pomysł.

 

Osobiście jestem w fazie tworzenia innowacyjnego (własnego) projektu opartego o hosting, aczkolwiek moja przyszła platforma prawdopodobnie będzie czymś nowym, też musiałem analizować rynek i wciąż to robie, też musze podejmować wiele ciężkich decyzji by nie stracić tego, co robie, oraz nie wystartować z czymś, co już istnieje.

 

Także Panie kolego, temat jak każdy inny jest ciężki, słowa, 'brak sensu'' powinny w głowie przedsiębiorcy zniknąć raz na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy taki układ ma w ogóle jeszcze w aktualnych czasach racje bytu? Czy nie jestem z automatu skazany na niepowodzenie?

 

To zależy od odpowiedzi na pytanie: "Kim są twoi klienci i dlaczego mieliby zamienić swoje pieniądze na twoją usługę, zamiast na usługę innej firmy znanej na rynku?"

 

Jaki jest twój competitive advantage1 oraz unique value proposition2(patrz Lean Startup)?

 

1 Czy jesteś 10% tańszy, 10% lepszy, 10% milszy?

2 Czy posiadasz coś co jest unikalne i trudne do skopiowania? (np. team, know-how, hardware)

Edytowano przez ahes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×