Skocz do zawartości
mrwhite88

Wycieczka po serwerownii

Polecane posty

Witam.

Czy ktoś z forumowiczów pracuję w serwerowni / datacenter i mógłby zaprosić na taką małą prywatną wycieczkę?
Nigdy nie miałem okazji być w takim miejscu a zawsze chciałem. Oglądanie wielkich szaf na zdjęciach to nie to samo co widzieć na żywo i być w takim miejscu.

Jeśli byłaby taka możliwość fajnie by było zrealizować marzenie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to zawsze możesz skorzystać z takiej opcji którą dają serwerownie i poprosić o dostęp. Często przyszli klienci wysyłają takie zapytanie. Otrzymasz termin i osobę towarzyszącą. Nie powinno być problemu ,przynajmniej nie słyszałem by jakieś DC taki robiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

O ile mi wiadomo to zawsze możesz skorzystać z takiej opcji którą dają serwerownie i poprosić o dostęp. Często przyszli klienci wysyłają takie zapytanie. Otrzymasz termin i osobę towarzyszącą. Nie powinno być problemu ,przynajmniej nie słyszałem by jakieś DC taki robiło.

 

Tak, tylko zwykle są płatne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, tylko zwykle są płatne :)

 

Poważnie? Nie wiedziałem nawet że taką politykę ktoś stosuje ale skoro tak mówisz. Nigdy nie spotkałem się z taką formą podejścia do tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało zwiedzić Data Center 3s.pl w Katowicach - za darmo, ale to był jakiś event.

Unixstorm się chyba u nich kolokuje, bo byliśmy w klatce, gdzie rzuciła mi się właśnie szafa z serwerami podpisanymi tą nazwą.

Ciekawie opowiadali, nawet o rzeczach, o których by się wcześniej nie pomyślało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatne zwiedzanie dc? Pierwszy raz słyszę? Kto ma tak idiotyczne politykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Heh, mi przez 14 miesięcy płacili za siedzenie w DC w systemie 24/48 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z reguły się płaci 100 zł za sam wstęp + 70 zł / h za osobę towarzyszącą, która opowie/wyjaśni/oprowadzi.

Dziwne, że piszecie tutaj, że za darmo. Co za bzdury. Ciekawe gdzie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATM S.A. każdy potencjalny klient jeżeli chce i nie ma co do niego jakiś fundamentalnych wątpliwości jeżeli tylko zechce ma wycieczkę po niektórych serwerowaniach łącznie ze zwiedzaniem, wybranych, niedostępnych normalnie pomieszczeń jak butlowania, rozdzielnie prądowe, itd. Nie mają drzwi obrotowych z wycieczkami ale też nic nie jest ukrywane...

 

i nigdy nikt za to nie płacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wyłącznie według mnie zależy od firmy. Jedna pozwoli druga powie kategorycznie NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz na stronę dużych dstacenter są tam przeważnie takie formularze, gdzie możesz wysłać taką prośbę zwiedzenie dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Płatne zwiedzanie dc? Pierwszy raz słyszę? Kto ma tak idiotyczne politykę?

 

 

 

Poważnie? Nie wiedziałem nawet że taką politykę ktoś stosuje ale skoro tak mówisz. Nigdy nie spotkałem się z taką formą podejścia do tego tematu.

 

Oj, teraz nie pamiętam firmy, ale widziałem na stronie i w mailu jakimś że opłata jakaś tam nie wiem 50 czy 100zł była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×