Skocz do zawartości
timetoplay

zostałem oszukany, co robic ?

Polecane posty

Witam, zostałem oszukany na kwotę 50zł.

Cała sytuacja wyglądała tak że wystawiłem aukcje na allegro, po pewnym czasie ktoś normalnie kupił ten przedmiot jako "niezarejestrowany" na maila mi pisał że wyśle dowód wpłaty i chce chce od razu produkt, ja się nie zgodziłem. Po kilku minutach znowu napisał i zapytał czy może być skan dowodu, ja także odmówiłem ale później pisałem z nim i w końcu wysłał dowód a ja produkt (przez email).

Do dzisiaj nie otrzymałem od niego pieniędzy. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Mam nadal zdjęcie przelewu i skan jego dowodu.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź na policję, zgłoś wyłudzenie. Zabierz ze sobą wydruki maili od niego wraz z widocznymi nagłówkami, potwierdzenie zakupu na allegro, jego mail. Do około roku powinno się wszystko wyjaśnić. Weź z komisariatu potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i zgłoś do allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Do około roku powinno się wszystko wyjaśnić." dał bym se z tym spokój, szkoda czasu walczyc o 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Do około roku powinno się wszystko wyjaśnić." dał bym se z tym spokój, szkoda czasu walczyc o 50zł.

 

 

No no.. tu 50, tam 50, a tam 150.. Rób tak dalej. Napewno wszystkim będzie żyło sie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest 99% z jego winy, zawsze się czeka na wpłatę a później się wysyła... Na drugi raz będzie mądrzejszy.

 

@miłosz

Ja tak nie robię, a jak by mi się to zdarzyło to bym olał sprawę i na drugi raz czekał na wpłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby pewności nie ma.

A policja na pewno sie tym zajmie ?

 

Od tego są. Jak trafisz na niemotę i lenia, to ciśnij ostro.

 

PS. Ta sytuacja to się nazywa płacenie podatku od głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dokładnie tak jak napisali poprzednicy. Zgłoś to na policję bo inaczej koleś będzie czuł się bezkarny. Podatek od głupoty już zapłaciłeś, więc pani policjantka nie przylutuje ci pałą po 4 literach :)

 

Olewanie sprawy to najgorsza możliwa rzecz jaką można w takim wypadku zrobić. Nawet jeżeli chodzi o "durne" 50 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

 

 

 

Wyciągnij wnioski z tej przygody i na drugi raz nie zezwalaj na aukcję dla nie zarejestrowanych w serwisie allegro , + płatność poprzez payu - to minimum

 

Co do powodzenia akcji - marne szanse

 

 

Edytowano przez metrowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisz sytuację obsłudze Allegro, być może ich interwencja wpłynie na kupującego. Samemu zgłosiłbym to na policji plus do tego pozew przez e-sąd. Koszty na początku są, ale szansa na odzyskanie spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, wystarczy zgłoszenie na policję.

Zrobiłem tak, jak opisałem w swoim pierwszym poście i to wystarczyło, żeby odzyskać też coś ~50zł, a nie ponosisz żadnych kosztów (poza czasem spędzonym na komendzie).

 

@HaPe: Jak Ci się sprawuje YubiKey?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

"Do około roku powinno się wszystko wyjaśnić." dał bym se z tym spokój, szkoda czasu walczyc o 50zł.

 

I właśnie przez takie podejście szerzy się taka grupka ludzi, która wyłudza kasę od normalnie pracujących ludzi. Już raz naciołęm się na pewnego deliwkenta u którego zostawiłem 300zł za sprzęt który nigdy nie dotarł do mnie bo to kurier dał ciała, bo to trzeba odebrać z firmy bo paczka się rozwaliła - wymówek było 10 / per dzień.

 

Od tamtej pory, dopóki kasa nie będzie wysłana do mnie nie wysyłam sprzętu (nie trafi fizycznie do mnie) - w drugą stronę, wszystko przez alledrogo / mail gdzie jest jakakolwiek historia.

 

 

 

 

P.S. Czytając fejsbuki najwięcej oszukanych jest ludzi "chwdp" na bluzach, którzy później idą na policję z płaczem że im kieszonkowe ukradli na kanterstrajku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie przez takie podejście szerzy się taka grupka ludzi, która wyłudza kasę od normalnie pracujących ludzi.

 

Uprzedziłeś mnie z tym postem ale dokładnie tak jest że jak się pozwala to będzie coraz więcej takich :)

 

Nie ma czegoś takiego że machnę ręką bo to tylko 50 złotych. Kiedyś może zabraknąć tego 50 złotych w momencie kiedy będzie potrzebne. Znam wiele osób które zostały nacięte przez pobieraczka i z tego może 1/3 ruszyła się i dołączyła do zbiorowego pozwu, a reszta machnęła ręką bo po co. Ludziom z takim myśleniem to można telewizory z domu wynosić bo też nic nie zrobią, bo po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie oszustwo, tylko wyłudzenie. A w tym przypadku nie ma żadnego limitu, biorą się za sprawę od 1gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wyłudzenia to sama próba nawet nie udana jest przestępstwem, tak mam właśnie z klientem który chciał abym coś wykonał ale ma konto za granicą i musi mu przyjść na PL i zapłaci za kilka dni ... ludzka głupota nie ma granic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wyłudzenia to sama próba nawet nie udana jest przestępstwem, tak mam właśnie z klientem który chciał abym coś wykonał ale ma konto za granicą i musi mu przyjść na PL i zapłaci za kilka dni ... ludzka głupota nie ma granic :(

 

Bo mam konto za granicą, proszę sprawdzić moje IP skąd piszę;).

Zadnej próby wyłudzenia nie było gdyż nie dostałem żadnej faktury do opłacenia - to raz. Dwa - chciałem próbki "talentu" gdyż już 2 firmy poległy z moim skryptem. Napisany przez jakiegoś hindusa i bardzo ciężki do edycji. Sorry ale chyba mam uzasadnione obawy co do tego czy kolejna osoba da sobie z tym radę?;).

 

Dostanę próbkę choćby najgłupszą i wtedy wpłacam zaliczkę. I dam choćby i 1000zł jesli ktoś sobie poradzi z tym kodem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo mam konto za granicą, proszę sprawdzić moje IP skąd piszę ;)

 

W jakiej walucie masz to konto że przelew idzie kilka dni, w birrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to ważne? Zglosiło się do mnie kilka osób oferując pomoc w zrobieniu kodu, więc mój adres mailowy stał się ogólnodostępny. Więc gdy ktoś do mnie pisze ze skrzynki gmail a nie firmowej i chce od razu zaliczkę obrażając się i grożąc policją na każde moje próby zapytania o jakikolwiek dowód, że ta osoba będzie mi w stanie wykonać zlecenie to... coś jest nie tak. Zwłaszcza gdy ta osoba ma reputację "-2" na forum i co każe zachować ostrożność. Ja też mogę iść na policję i zglosić próbę oszustwa i wyłudzenia 150zł.

 

Jestem ostrożny i tyle! Już raz straciłem kasę!

Edytowano przez teppic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dramat, że mam reputację -2 :) skoro ktoś Pana oszukał i była to firma to należy iść na policję, akurat taką sprawę z chęcią policja przyjmie gdyż łatwiej od firmy o zwrot pieniędzy, napisałem w emailu jak to widzę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze pojdę na tą policję, ale ja kurde mieszkam w UK i nie mam zamiaru kolejny raz łazić po komisariatach. Czas to też pieniądz.

Wolę być ostrożny niż tracić czas na przylatyanie za każdym razem do Polski i sądzenie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×