Skocz do zawartości
Gessle

serwer VPS pod Subiekta Nexo?

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Chciałbym wdrożyć w swojej firmie Subiekta Nexo, a wlasciwie to dwa osobne Subiekty, gdyz prowadzę dwie dzialalnosci gospodarcze. Domyslam sie ze wiekszoc malych/rednich firm stawia serwer we własnym biurze, ja bym wolał wykupić VPS w firmie zewnętrznej.

 

1. Czy moglibyście polecić mi konkretne rozwiazanie? Niestety Subiekt NEXO ma dosc wysokie wymagania - C2D i 4GB RAM. Wiem, że Nexo wymaga specjalnej bazy danych, zdaje się ze windowsowej.

2. Czy mozna w ogole zainstalowac dwa osobne subiekty na jednym serwerze? Tak jak wspomnialem prowadzę 2 firmy i w kazdej z nich chcialbym wdrozyc Subiekta.

 

Z gory dziękuję za pomoc.

Edytowano przez Gessle (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo to 4 gb.

 

W MintsHost i BiznesHost - przy płatności rocznej rabat 50% + kupisz wpln'y od ludzi w przeliczniku 0.5.

W BH musiałbyś się dogadać odnośnie ramu, bo największy vps w ofercie posiada tylko 2 gb.

 

https://www.mintshost.pl/vpswin.php

http://biznes-host.pl/?s=vps-lh&a=plany_vps_win&rodzaj=windows

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki, a czy na jednym serwerze moge zainstalowac dwa subiekty (dwa takie same programy)? Czy to oznacza, że muszę miec serwer z dwoma adresami IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze strony producenta:

  • system operacyjny Windows XP SP3 lub nowszy (zalecany Windows 7 lub nowszy);
  • system obsługi baz danych Microsoft SQL Server 2008 R2 SP2 (lub wersja wyższa) z zainstalowanym komponentem Full-Text Search.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki, a czy na jednym serwerze moge zainstalowac dwa subiekty (dwa takie same programy)? Czy to oznacza, że muszę miec serwer z dwoma adresami IP?

 

Zapewne chodzi Ci o 2 bazy danych (dla każdej działalności osobno) - możesz ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chyba nie chodzi o 2 bazy. z tego co sie orientuje, jesli mam 2 podmiotu (2 rozne NIPy) to musze wykupic dwie licencje na subiekta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Na pewno się da (niekoniecznie łatwo), ale się da - niestety nie powiem Ci dokładnie jak, bo dosyć dawno operowałem na subiekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o licencje na subiekta to pewnie musisz mieć dwie, ale na bazę danych mi się wydaje, że wystarczy jedna... A na prawnych sprawach typu "jak firma B udostępnia bazę firmie B, na podstawie jakich umów itp" to już nie wiem jak i czy się "da".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Nexto ale my mamy normalnego Subiekta w firmie na 2 podmioty. Serwer SQL instalujesz na serwerze i wystarczy jedna instalacja na wiele podmiotów. Klienta Subiekta instalujesz na komputerach firmowych i w momencie uruchomienia klienta wybierasz na jakim podmiocie chcesz działać. Dla każdego podmiotu musisz mieć osobną licencję.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×