Skocz do zawartości
secret

Jaki bezpieczny hosting dla klientów

Polecane posty

Najtaniej ci prawdopodobnie wyjdzie kupić kebaba w OVH za jakieś ~20 zł miesięcznie i zapłacić adminowi kilka porządnych stów za zrobienie tego co chcesz.

 

Do separacji userów nie potrzebujesz ani vrootów, ani jaili. Odpowiednio skonfigurowany php-fpm z per-user poolami, odpowiednim basedirem i voila. Jaile potrzebujesz wtedy, kiedy chcesz każdemu userowi dać dostęp do shella, a nawet w tym przypadku jesteś w stanie ograniczyć się do 1 maszyny i jailkita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbiję bo szukam czegoś podobnego tylko że stron www mam 20, potrzebna powierzchnia to 30 gb. Transfery symboliczne, baz chciałbym ze 30, kont pocztowych 50 licząc ewentualny rozwój na kolejny rok. Niestety klienci są niereformowalni i sytuacja podobna jak u koleżanki. Z tego co znalazłem to najbardziej mi pasuje hekko ale może w międzyczasie jest coś innego ciekawego. W tym roku skusiłem się na linuxpl i jestem bardzo zadowolony ale pomimo ustawienia open_basedir infekcje w dalszym ciągu zarażają wszystkie strony na hostingu.

 

Archi mówi, że taką separację można zrobić na zwykłym hostingu, zdradź jak ale konkretnie. Tak na prawdę to nie potrzebuję resellera bo klienci to co najwyżej ftp ogarniają a większość to ledwo zaplecze wordpressa. Infekcje nie są częste ale mega upierdliwe bo czasem trudno namierzyć źródło problemu.

 

Chciałbym wydać tak do 400zł rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku skusiłem się na linuxpl i jestem bardzo zadowolony ale pomimo ustawienia open_basedir infekcje w dalszym ciągu zarażają wszystkie strony na hostingu.

Jaki dokładnie masz ustawiony ten open_basedir? Pewnie tam znajdziesz odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, trzeba prosić admina i każdorazowo po dodaniu domeny proszę o włączenie. Napisali mi że samemu nie mogę. Podejrzewam że jak zacznę dociekać to mi powiedzą że nie ma możliwości zrobić tego co chcę i muszę załatać strony- w sumie racja :) Ból jest tylko jak coś przeoczę i za chwilę powtórka z rozrywki. A tak to bym chociaż miał punkt zaczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×