Skocz do zawartości
secret

Jaki bezpieczny hosting dla klientów

Polecane posty

Witam. Posiadam zwyczajny hosting, gdzie trzymam około 100 stron klientów. To już kolejny z rzędu, musiałam zmieniać gdyż były częste ataki wirusów, hakerów. Niestety kiedy jest atak cierpią na tym wszystkie strony, gdyż zarażając jedną - zarażają się wszystkie. Potrzebuję przede wszystkim bezpiecznego serwera, słyszałam że z opcją - vroot, gdzie każda strona ma oddzielne konto, ponoć takie coś oferują serwery reseller. Nie wiem czy wszystkie tak mają, chodzi o to by np. zawirusowana jedna strona z luką nie zaraziła wszystkich 100 na całym serwerze. Czy znacie takie serwery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zmienić programiste? Bo widocznie obecny nie ogarnia tematu i zapewne 95% stron ma nieaktualne komponenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie kontrolować i zabezpieczać wszystkich stron klientów, nie wiadomo co klienci sobie tam instalują, wgrywają. Zresztą mam nie tylko autorskie cmsy, które są zabezpieczane przez programistę, ale też wordpressy, joomle, na które nie mam wpływu, mogą być przestarzałe, a nie płacą mi za codzienne sprawdzanie wtyczek i wersji, mam inne prace do wykonywania.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zmienić programiste? Bo widocznie obecny nie ogarnia tematu i zapewne 95% stron ma nieaktualne komponenty.

Kompartmentalizacja to podstawa. Jak ma 100 stron to zawsze się jakiś dziurawy Wordpress trafi.

 

trzymam około 100 stron klientów

Pewnie coś znajdziesz, ale przy tej skali, warto byłoby wciągnąć jakiegoś administratora i mieć kilka własnych serwerów.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 to jeszcze nie tak dużo, na razie ogarniam na zwykłym serwerze, ale muszę robić często kopie, nie raz cofać backup sporo wstecz co jest kłopotliwe, gdyż się nie raz okazuje że najnowszy backup jest zawirusowany, także takie błędne koło, strata czasu i zszarpane nerwy. Chcę wreszcie spokojnie iść spać z myślą że jak jakaś strona jest dziurawa to że tylko ona ucierpi, a nie pozostałe 100, bo zawsze łatwiej i szybciej jest przywrócić jedną niż kilka dni spędzać na przywracaniu wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj hostingu z kontem reseller, gdzie paraliż jednej strony wpłynie na konto tylko jednego użytkownika,a nie na inne.

Zobacz np. na platformę luna od kei.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 to jeszcze nie tak dużo, na razie ogarniam na zwykłym serwerze, ale muszę robić często kopie, nie raz cofać backup sporo wstecz co jest kłopotliwe, gdyż się nie raz okazuje że najnowszy backup jest zawirusowany, także takie błędne koło, strata czasu i zszarpane nerwy. Chcę wreszcie spokojnie iść spać z myślą że jak jakaś strona jest dziurawa to że tylko ona ucierpi, a nie pozostałe 100, bo zawsze łatwiej i szybciej jest przywrócić jedną niż kilka dni spędzać na przywracaniu wszystkich.

 

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie Hosting Dedykowany:

 

http://www.mzone.uk/pro-managed

 

Niewiele kosztuje, za to masz pełna kontrolę i co najważniejsze profesjonalną pomoc od administratora.

 

W pakiecie otrzymujesz:

  1. Serwer VPS z Zarządzaniem, wysoki uptime, mocne maszyny
  2. Dedykowane Środowisko, serwer jest przygotowany tylko i wyłącznie pod Twoje zamówienie i na Twoje potrzeby
  3. Monitoring całego systemu, dwa niezależne systemy monitorują Twój serwer oraz serwer matkę
  4. Systematyczną kopię zapasową, możliwość ustawienia większej ilości kopii np 3
  5. Dedykowanego administratora, jeden przydzielony administrator, który będzie zajmował się Twoim serwerem, więc uniknie się straty czasu na "poznanie" serwera
  6. Support 24/7, pracujemy 7 dni w tygodniu przez cały rok, także w święta
  7. Dedykowany adres IP oraz serwer DNS
  8. Dodatki i gratisy przy opłatach rocznych

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

 

sales [at] mzone-net.eu

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone - problem właśnie że sporo kosztuje, a serwery dedykowane ponoć trzeba umieć obsługiwać, co jest kłopotliwe. Czytam że jest administrator, ale mimo tego przerażają mnie te opcje, ustawienia, zapewne inny panel niż miałam dotychczas i właśnie ta kilkukrotnie wyższa cena od zwykłego serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może czy reseller w hekko.pl posiada możliwość separacji domen?

 

Tego nie wiem, ale jeśli jest to reseller z możliwością tworzenia kolejnych kont użytkowników, a na każdym koncie stosują jail, odrębne uprawnienia php to problemu być nie powinno.

Najlepiej zapytać u samego źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzone - problem właśnie że sporo kosztuje, a serwery dedykowane ponoć trzeba umieć obsługiwać, co jest kłopotliwe. Czytam że jest administrator, ale mimo tego przerażają mnie te opcje, ustawienia, zapewne inny panel niż miałam dotychczas i właśnie ta kilkukrotnie wyższa cena od zwykłego serwera...

 

 

Nie wydaje mi się, by 99 złotych netto za serwer VPS (nie jest to serwer dedykowany) było dużo. masz dedykowanego administratora, dużo więcej opcji niż w koncie reseller i administratora, który ma obowiązek Ci pomóc. To właśnie od tego jest administrator, by wyjaśnił Ci co gdzie masz zrobić i ustawić w panelu, ewentualnie ustawi to za Ciebie na Twoja prośbę.

 

Jaki masz budżet, bo piszesz, że masz 100 stron, one są na koncie reseller czy na zwykłym jednym koncie shared?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale to wychodzi 1000 zł rocznie, jak przychodzi dzień zapłaty to jednak jest dużo :) nie mówię że to zła oferta, na pewno dobra, ale wolałabym coś tańszego. Strony mam na jednym koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak ci zależy żeby było tanio, nie muliło i każda strona żeby była na osobnej powłoce to zajrzyj na VPS na Biznes-Host.pl. Przy płatności rocznej masz 50% zniżki, nie mów że 474 PLN rocznie to az taka wielka suma :) Dostajesz skonfigurowany DirectAdmin i wrzucasz domeny i strony klientów. Jak potrzebujesz specjalne ustawienia per domena to piszesz i masz. Jak chcesz jeszcze przyoszczędzić w pierwszym roku to na forum znajdziesz kody promo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta ciekawa, tylko pytanie czy wszystko jest skonfigorowane, bo VPS to już wyższa szkoła jazdy, nie znam się na zarządzaniu serwerem, wolę mieć gotowy niż męczyć się z ustawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja też się nie znam na zarządzaniu serwerem :) Dostajesz gotową produkcyjną maszynę i z miejsca możesz działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co samemu skoro reseller zrobi to za nas i taniej :)

 

No niestety nie. Napisałeś, że masz problem z dziurawym serwerem, raczej chodzi o dziurawe skrypty Twoich klientów. Większość klientów po prostu instaluje WP i na tym się całe zadanie kończy, do tego kilka dziurawych wtyczek i wtedy powstaje problem.

 

Tu masz ofertę reseller w opcji Basic na dyskach SSD pod bazy danych: http://www.mzone.uk/basic-res

 

oraz naszą ofertę serwerów budżetowych w opcji reseller: http://www.ehostar.net/ofertares.html

W najtańszej opcji masz reseller za 120 złotych netto na rok, no to już nie jest dużo.

 

Podobna, jednak każdy reseller jest jakby nie było, zwykłym kontem hostingowym tylko z większymi uprawnieniami.

 

Czy Reseller czy Hosting dedykowany zawsze potrzebujesz podstawowej wiedzy obsługi panelu i podstawowych narzędzi, nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobna, jednak każdy reseller jest jakby nie było, zwykłym kontem hostingowym tylko z większymi uprawnieniami.

 

Ale z separacją? Ja nie potrzebuję niezwykłego serwera z jakimiś mega funkcjami, tylko zwykłego z funkcją separacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde konto jest odseparowane, masz też możliwość zawieszania, odwieszania, zmiany parametrów dla każdego swojego konta (opcja reseller). System tez jest skanowany systematycznie pod względem trojanów, wirusów itp, w przypadku wykrycia zaraz klienta powiadamiamy i ewentualnie podajemy ścieżkę do podejrzanego pliku (o ile jest to możliwe oczywiście).

 

Pamiętaj jednak, że jest to oferta budżetowa i czas odpowiedzi supportu może być dłuższy niż w przypadku oferty Basic (średni czas 20 minut), oferta Budżet (około 3-5 godzin od zgłoszenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale z separacją? Ja nie potrzebuję niezwykłego serwera z jakimiś mega funkcjami, tylko zwykłego z funkcją separacji :)

 

http://sixwishlist.com/dedicated-hosting/ - pełna separacja domen. Panel Plesk po polsku - możliwość przypisania praw do konkretnej domeny w panelu dzięki temu uzyskuje się podobny schemat jak przy usługach reseller. Bardzo rozbudowany system webmail. Usługa oparta całkowicie na dyskach SSD. 90 dni pełnego zwrotu kwoty w przypadku niezadowolenia z usługi. W przypadku pytań adres email w profilu.

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może czy reseller w hekko.pl posiada możliwość separacji domen?

Każde konto jest odseparowane od siebie, zatem jeśli dla każdej domeny stworzysz osobne konto to będzie tak jak mówisz - jej infekcja nie będzie wpływać na pozostałe adresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, zależało mi właśnie na informacji czy separacja jest w resellerach, a jak jest w hekko to bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone - problem właśnie że sporo kosztuje, a serwery dedykowane ponoć trzeba umieć obsługiwać, co jest kłopotliwe. Czytam że jest administrator, ale mimo tego przerażają mnie te opcje, ustawienia, zapewne inny panel niż miałam dotychczas i właśnie ta kilkukrotnie wyższa cena od zwykłego serwera...

 

ale to wychodzi 1000 zł rocznie, jak przychodzi dzień zapłaty to jednak jest dużo :) nie mówię że to zła oferta, na pewno dobra, ale wolałabym coś tańszego. Strony mam na jednym koncie.

 

Tylko po co samemu skoro reseller zrobi to za nas i taniej :)

Reseller nie zrobi tego za was! Sami musicie ustawić wszystko. Kolejna sprawa że 1000zł rocznie to dużo? Ok rozumiem więc tu jest w złotówkach: http://sixwishlist.com/pl/dedicated-hosting/200GB za 368zł rocznie + wspomniany zwrot do 90 dni w chwili kiedy nie jesteśmy wstanie wywiązać się z oferty zawartej w usłudze. To ostatni czas by kupić usługę w tej cenie ponieważ nasza oferta przejdzie dość spore zmiany za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×