Skocz do zawartości
Mateusz13

VPS czy sobie poradzę

Polecane posty

Witam planuje kupić serwer VPS z firmy 1and1 za 49zł ( jednak mam obawy co do obsługi. Zawsze miałem hosting w home, podczepiałem domeny i wrzucałem pliki na serwer - wszystko działało, do tego ograniczała się moja obsługa serwera. VPS ma panel Parallels Pleck 12 czy to jest odpowiednik cPanel? Czy będę potrzebował osoby pomocy technicznej żeby obsługiwać VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje kupić serwer VPS z firmy 1and1 za 49zł ( jednak mam obawy co do obsługi. Zawsze miałem hosting w home, podczepiałem domeny i wrzucałem pliki na serwer - wszystko działało, do tego ograniczała się moja obsługa serwera. VPS ma panel Parallels Pleck 12 czy to jest odpowiednik cPanel? Czy będę potrzebował osoby pomocy technicznej żeby obsługiwać VPS?

Plesk jest odpowiednikiem cPanel i na pewno sobie poradzisz. Natomiast martwi mnie fakt że chcesz skorzystać z oferty 1and1. Zastanów się dwa razy a w tym czasie poszukaj czegoś u Polskich usługodawców.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sobie poradzisz. Szczególnie, jak trochę pogooglasz.

 

Ale 1and1 to wyjątkowo słaby wybór. Nawet gorzej niż home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

1und1 ja szukam na niemieckim rynku do 10 euro w tych granicach miesięcznie. Znalazłem jeszcze troszkę droższy:

https://www.strato.de/linux-vserver/

 

  • 4 CPU vCores
  • Bis zu 8 GB RAM
  • 400 GB SSD/HDD
  • Traffic Unlimited
  • 7,45 euro / mc

 

 

1and1 czy strato to jeden diabeł. Rozumiem że masz na myśli niemiecki adres IP i opłatę za usługę w euro? czy te elementy są niezbędne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyłącznie rynek Niemiecki. Tylko ten Hetzner oferuje 2 krotnie gorsze warunki przy większej opłacie. Czy te oferty 1und1 i strato to ściema?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyłącznie rynek Niemiecki. Tylko ten Hetzner oferuje 2 krotnie gorsze warunki przy większej opłacie. Czy te oferty 1und1 i strato to ściema?

 

Wyjaśnię to Tobie odrobinę inaczej. Na pewno bym wybrał ofertę od Hetzner jak od pozostałych dwóch. Tam przynajmniej dostajesz realnie to za co płacisz.

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię to Tobie to odrobinę inaczej. Na pewno bym wybrał ofertę od Hetzner jak od pozostałych dwóch. tam przynajmniej dostajesz realnie to za co płacisz.

 

Wiem że chcesz dobrze ale niektórzy muszą doświadczyć na własnej skórze jaki syf oferują niektóre firmy, żeby zrozumieć o czym piszą inni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc to wezmę: single core, 1GB, najtańszy tylko, nie wiem który wybrać system:

Debian 7.7 + Plesk - nur 64 Bt

CentOS 6.6 + Plesk - nur 64 Bi

 

+ Plesk Web ADMIN Edition (Preis (monatl.): 2,49 € / Setup (einmal): 0,00 €) miesięcznie czyli razem 10 euro na mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc to wezmę: single core, 1GB, najtańszy tylko, nie wiem który wybrać system:

Debian 7.7 + Plesk - nur 64 Bt

CentOS 6.6 + Plesk - nur 64 Bi

 

+ Plesk Web ADMIN Edition (Preis (monatl.): 2,49 € / Setup (einmal): 0,00 €) miesięcznie czyli razem 10 euro na mc.

 

Odnośnie systemu operacyjnego zdania są podzielone. Natomiast z mojej strony polecam system CentOS ponieważ patrząc na rozwój panelu Plesk od samego początku bazowano go w oparciu właśnie o ten system operacyjny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wyłącznie rynek Niemiecki. Tylko ten Hetzner oferuje 2 krotnie gorsze warunki przy większej opłacie. Czy te oferty 1und1 i strato to ściema?

 

 

Nawet nie porównuj Hetzner do 1 and 1, to jakbyś porównywał Mercedesa do Malucha. Hetzner oferuje usługi na wysokim poziomie, 1 and 1 już raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje kupić serwer VPS z firmy 1and1 za 49zł ( jednak mam obawy co do obsługi. Zawsze miałem hosting w home, podczepiałem domeny i wrzucałem pliki na serwer - wszystko działało, do tego ograniczała się moja obsługa serwera. VPS ma panel Parallels Pleck 12 czy to jest odpowiednik cPanel? Czy będę potrzebował osoby pomocy technicznej żeby obsługiwać VPS?

Jezuuuuuuuuuuuuu Daj sobie spokój z 1and1 omijaj z daleka tą "Firmę" nie mówię to dla anty reklamy ale nie jestem odosobnionym przypadkiem który nie narzeka ale płacze nad serwerami w 1and1

 

Tu jest sporo dobrych i solidnych ludzi którzy prowadzą firmy jak i nie tylko daj ogłoszenie a i dostaniesz konkretne oferty

Naprawdę przestrzegam cię przed 1and1 nie żeby mi zrobili kuku ale niestety takie są realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×