Skocz do zawartości
Shk

Domena miejscowosc24.pl i prawa do niej.

Polecane posty

Witajcie. wink.png
W mojej okolicy kilka osób próbuje utworzyć portal informacyjny na zasadzie domeny miejscowosc24.pl.

Reklamują się już na facebooku, wrzucają bannery reklamowe... ale zapomnieli zarejestrować sobie domenę.

Czy w przypadku zarejestrowania jej przez moją osobę moga wyniknąć z tego jakies problemy?
Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. wink.png

W mojej okolicy kilka osób próbuje utworzyć portal informacyjny na zasadzie domeny miejscowosc24.pl.

Reklamują się już na facebooku, wrzucają bannery reklamowe... ale zapomnieli zarejestrować sobie domenę.

Czy w przypadku zarejestrowania jej przez moją osobę moga wyniknąć z tego jakies problemy?

Pozdrawiam

 

NIE! bo nikt o zdrowych zmysłach nie rozpisuje się na temat projektu nie posiadając jeszcze domeny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację. Ale bardziej interesuje mnie ta kwestia prawna.

Nie wiem, czy nie zarejestrowali swojej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zarejestrowali to co? Musieliby wcześniej zarejestrować znak towarowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację. Ale bardziej interesuje mnie ta kwestia prawna.

Nie wiem, czy nie zarejestrowali swojej działalności.

 

Musieli by zastrzec nazwę w oparciu o domenę internetową co raczej jest trudne bez jej posiadania. Prawnie by musieli udowodnić ze działasz na ich szkodę co by wyglądało dość dziwnie przy cenie takiej domeny. Zaraz mogę ja kupić i nie sprawi mi to żadnego problemu tyle że według mojej opinii nazwa jest że tak powiem do du..y. Są fajniejsze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z drugiej strony jeżeli wiesz że planują coś pod tą domeną zrobić to ubiegnięcie ich w rejestracji (sprzątnięcie im sprzed nosa) byłoby trochę chamskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jeżeli wiesz że planują coś pod tą domeną zrobić to ubiegnięcie ich w rejestracji (sprzątnięcie im sprzed nosa) byłoby trochę chamskie.

 

To prawda i tu masz zdecydowanie rację. Ale pytanie dotyczyło konsekwencji prawnych. Mimo to wrócę do twojej wypowiedzi , która przypomina mi niejednokrotnie że świadcząc usługi mam do czynienia z klientami , którzy po prostu piszą na temat planowanych projektów lub pytają , która domenę kupić. Ale jest to w formie zamkniętej a nie publicznie rozgłaszanej. Co jest po prostu nieporozumieniem samym w sobie niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To prawda i tu masz zdecydowanie rację. Ale pytanie dotyczyło konsekwencji prawnych. Mimo to wrócę do twojej wypowiedzi , która przypomina mi niejednokrotnie że świadcząc usługi mam do czynienia z klientami , którzy po prostu piszą na temat planowanych projektów lub pytają , która domenę kupić. Ale jest to w formie zamkniętej a nie publicznie rozgłaszanej. Co jest po prostu nieporozumieniem samym w sobie niestety.

 

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. ;)

Nie chodzi konkretnie o domenę "miejscowosc24.pl" a o wpisane w tym miejscu wybrane miasto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. ;)

Nie chodzi konkretnie o domenę "miejscowosc24.pl" a o wpisane w tym miejscu wybrane miasto.

 

 

ta.... nie myślałem że nawet tak pomyślisz, ale witryny miasto24.pl po prostu nie szokują już mnie pomysłowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... chamstwo - chamstwem, biznes - biznesem, nazwa domeny - nazwą domeny...

Za błędy niestety się płaci. Zaopiekowałem się tym adresem, zobaczymy co wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... chamstwo - chamstwem, biznes - biznesem, nazwa domeny - nazwą domeny...

Za błędy niestety się płaci. Zaopiekowałem się tym adresem, zobaczymy co wyniknie.

 

Oj ty niedobry! jeszcze kup domenę costam-24.pl i wstaw informację o dzierżawie miesięcznej by nie było że jesteś aż taki zły. Lub po prostu robisz to z miłości do tego miasta i w obawie by nikt tego nie kupił wyciągnąłeś pomocna dłoń. W tym przypadku Brawo :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadłem na pomysł otwarcia całodobowego sklepu monopolowego w danym mieście

- a ta domena idealnie pasuje pod mój biznes. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×