Skocz do zawartości
timetoplay

vps classic w ovh

Polecane posty

Jaśniej wygląda to tak, że obecnie oferta tych VPS-ów jest bardzo słaba w porównaniu z tym jak było na początku. 1v to około 2Ghz, patrząc dalej 3v to 6Ghz ale jest mały problem na obecną chwilę ponieważ oferta nie wskazuje jasno na okres wykorzystania tych zasobów. Zresztą nie ma co się dziwić patrząc na cenę tych VPS-ów. Tym sposobem otrzymujesz usługę , którą jeżeli przez kilka godzin obciążysz w granicach 70% otrzymasz powiadomienie na maila, że taka sytuacja miała miejsce. Kilka takich skoków i zablokują VPS-a. Do czego się więc nadaje taka usługa? Na pewno pod bloga lub pod testowanie aplikacji ale nie pod obciążone mocno serwisy do których proponował bym skorzystać już tej oferty: https://www.ovh.pl/vps/vps-cloud.xmlTyle z mojej strony w tym temacie bo trochę tych usług mamy pod sobą i wielokrotnie sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiXwishlist, czy możesz polecić ich Cloud pod Teamspeak ? Ponieważ ich Classic dla tej usługi to udręka, a nie chcę dla testów wydawać niepotrzebnie złotówek. I jak rozumiem specyfikacja Cloud jest na sztywno przypisana do usługi, że mogę wykorzystywać "przykładowo" non stop max procesora tak jak w dedykowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiXwishlist, czy możesz polecić ich Cloud pod Teamspeak ? Ponieważ ich Classic dla tej usługi to udręka, a nie chcę dla testów wydawać niepotrzebnie złotówek. I jak rozumiem specyfikacja Cloud jest na sztywno przypisana do usługi, że mogę wykorzystywać "przykładowo" non stop max procesora tak jak w dedykowanym.

 

Ale ta usługa VPS Classic nadaje się idealnie pod Teamspeak. Nie chce wprowadzić ciebie w błąd ale wspieramy kilka projektów gdzie właśnie siedzi Teamspeak i te VPS-y nie były restartowane po 6 miesięcy! Natomiast ważny jest sposób konfigurowania bo Teamspeak nie obciąża nie wiadomo jak CPU. A na pewno nie sa to granice rzędu 50% non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Kilka razy brałem Classic pod testy i przy każdej okazji pakowałem Ts3. Problem zawsze był ten sam nagły skok pingu i strata pakietów. Skoro już wspomniałeś o wspieraniu projektów Teamspeak to może i dla mnie miał byś jakąś ofertę ponieważ rozważam zmianę dostawcy usługi. Obecnie mam 700-800 użytkowników w godzinach wieczornych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Kilka razy brałem Classic pod testy i przy każdej okazji pakowałem Ts3. Problem zawsze był ten sam nagły skok pingu i strata pakietów. Skoro już wspomniałeś o wspieraniu projektów Teamspeak to może i dla mnie miał byś jakąś ofertę ponieważ rozważam zmianę dostawcy usługi. Obecnie mam 700-800 użytkowników w godzinach wieczornych.

 

Poczekaj to ty chcesz utrzymywać 700-800 osób na VPS Classic? No wybacz ale na malucha nie załadujesz 500kg bagażu bo ci się wyłoży prawda?

Najtańszy serwer dedykowany to koszt jaki przewidujemy będzie w granicach £5 czyli około 30zł miesięcznie. Ale by zniechęcić tz wczasowiczów kontrakt na usługę minimalnie 12 miesięcy. Oferta pojawi się oficjalnie na naszej stronie około lutego. VIA lub Atom (1.6Ghz) + 2GB ram , jeden dysk 1TB i wpięcie do sieci o przepustowości 100 Mbit/s. Lokalizacja FR i NL do wyboru.

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Poczekaj to ty chcesz utrzymywać 700-800 osób na VPS Classic? No wybacz ale na malucha nie załadujesz 500kg bagażu bo ci się wyłoży prawda?

Najtańszy serwer dedykowany to koszt jaki przewidujemy będzie w granicach £5 czyli około 30zł miesięcznie. Ale by zniechęcić tz wczasowiczów kontrakt na usługę minimalnie 12 miesięcy. Oferta pojawi się oficjalnie na naszej stronie około lutego. VIA lub Atom (1.6Ghz) + 2GB ram , jeden dysk 1TB i wpięcie do sieci o przepustowości 100 Mbit/s. Lokalizacja FR i NL do wyboru.

 

 

Czyli co, reselling kimsyfów z OVH? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimsyf w nl? Z prockiem Via? Raczej to nie to Archi ;)

Via była/jest w online.net, a ani ovh ani online.net nie ma z tego,co wiem DC w Holandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić RamNode. Nie mam porównania do wyższych opcji ovh VPS ale tu jest korzystnie 4vcores 1GB ram 75GB SSD za 10$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimsyf w nl? Z prockiem Via? Raczej to nie to Archi ;)

Via była/jest w online.net, a ani ovh ani online.net nie ma z tego,co wiem DC w Holandii.

 

VIA lub Atom (1.6Ghz)

 

 

Lokalizacja FR i NL do wyboru.

 

On miał na myśli lokalizacje we Francji. Wszystkie dane się zgadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×