Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kynsz

Cpanel na używanym serwerze

Polecane posty

Witam

 

Szef wymaga zainstalowania cpanelu na serwerze, który po byłym jego adminie ma niesamowity bałagan w konfiguracji.

 

Pliki stron użytkowników znajdują się w /sev/users/administrator/domains, konfiguracja nginx w /srv/users/administrator/config, skrzynki pocztowe użytkowników w /srv/vmail/vmaill/vmail1 itp

 

Na serwerze znajduje się ponad 500 kont pocztowych stron www oraz sklepów i nie można sobie pozwolić na przestój w działaniu serwera, i pytanie stąd moje: czy da się zainstalować cpanel w taki sposób żeby nie rozwalił starej konfiguracji albo czy da się w miarę szybko poprawić ją w taki sposób żeby wszystko działało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to serwer dedykowany czy środowisko zwritualizowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pod ręką innego serwera, aby móc na nim przygotować config i przenieść dane, a następnie taki dysk włożyć do serwera docelowego lub przenieść obrazy dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pod ręką innego serwera, aby móc na nim przygotować config i przenieść dane, a następnie taki dysk włożyć do serwera docelowego lub przenieść obrazy dysku?

 

Dedyk jest za oceanem ;) cały czas rozważam czy tego serwera nie zaorać i postawić od nowa bo co chwile odkrywam jakieś kwiatki po byłym adminie, problemem jest tutaj to, że wszystko znajduje się na jednym serwerze a przy poczcie i sklepach przestoju być nie może tym bardziej że idą święta itp

 

I zostałem postawiony pod ściąna gdyż licencja została zakupiona ;) a że brak mi pomysłów jak to rozwiązać to szukam po internetach rozwiązania którego niestety na tą chwile brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu poprosiłbym o nowy serwer, wszystko bym przygotował/sprawdził a następnie wrzucił live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wszystko przerzucić na cpanel to trochę pracy Cię czeka, nie mniej jednak na pewno nie stawiaj tego na obecnym środowisku bo chcąc nie chcąc zostawisz później bałagan.
Drugi serwer na którym instalujesz cpanel i albo piszesz swój skrypt do migracji tych cudów, albo robisz to ręcznie. Przy takiej ilości kont napisanie skryptu wydaje się całkiem sensowne.

Na pewno musisz też zwrócić uwagę na to czy te strony/aplikacje nie używają rewrite w nginx, bo jeżeli tak to dodatkowo komplikuje Ci całą sprawę.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×