Skocz do zawartości
ciegiel

Dwa serwery TS3 na jednym VPS

Polecane posty

Witam! Mam pytanie jak postawić drugi serwer TS3 na VPS. Mam jeden postawiony i działa ale chciałbym postawić jeszcze jeden. Czy trzeba zmienić coś w ustawieniach ts3 czy jak.

Posiadam VPS 1GB 1vCore na OVH z Ubuntu 12 :>

Edytowano przez ciegiel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednego serwera TS3 możesz uruchomić kilka jako wirtualne serwery.

Najprościej będzie, jak to zrobisz przez narzędzie YatQa - poszukaj w Google co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami serwerowcy tutaj widze ;)

 

Oczywiscie ze da się uruchomić drugi serwer, a nawet nie jeden serwer na jednym vpsie :) Przedstawie ci kilka sposobów.

 

1. W przypadku 32/512 slotów może postawić sobie wirtualne serwery zmieniając kolejno porty. Możesz taką wirtualke postawić poprzez panel do zarządzania, programem do obsługi ts3 lub poprzez telnet komendami.

 

2. Drugim sposobem jest uruchamianie serwerów na różnych adresach ip wpiętych do twojego vpsa. Tutaj trzeba odpowiednio ustawić serwer.ini oraz odpowiednio przerobić linijkę w pliku startowym.

 

I to tym sposobem stawiasz serwery :) Ile masz adresów tyle serwerów po 32 sloty :) Potem możesz je podzielić na wirtualne. U mnie stało tak kilka serwerów i nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N0Name, w przypadku braku licencji (nawet non-profit) możesz mieć tylko jeden, główny serwer wirtualny.

Jeśli chodzi o odpalenie kilku procesów serwera (z różnymi konfiguracjami i linijkami..) to:

As long as you don't have a license key embededded we make sure you only run exactly one instance of the TS3 server free unregistered version. We use shared memory to facilitate the communication to detect other running instances, which requires tmpfs to be mounted at /dev/shm. If you (for whatever reason) do not have this mounted, the above error will occur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

up: Ja akurat z tym nie miałem problemu, serwerów stało kilka przez dłuższy czas. Każdy stał na innym adresie... Nikt nie pyta czy to legalne a pyta czy da sie zrobić^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piractwo jest karalne ;) wiec tylko legalne sposoby opisujemy :)

 

90% polski to pirackie windowsy, muzyka i filmy wideo. Też pewnie posiadasz muzykę z internetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×