Skocz do zawartości
Scorn

Hosting firmowej strony WWW

Polecane posty

Szanowni forumowicze

 

 

niedawno założyłem swoja pierwszą działalność gospodarczą. Z racji braku funduszy na zlecenie wykonania strony www, postanowiłem spróbować samemu złozyć coś takiego na Wordpress'ie. W związku z tym że zmierzam do ukończenia mojej pracy poszukuję hostingu pod moje www i prosił bym Was o pomoc w wyborze. Proszę też mieć na względzie że w tej tematyce niestety ale jestem kompletnie zielony.

 

Moja strona www:

 

1. Jest oparta na wordpress

2. Jest typową wizytówką.

3. Bedzie posiadała około 200-300 zdjęć produktów (*jpg ok. 450x900p).

4. Przewidywana ilość odwiedzin UU to 50 może 100 miesięcznie.

5. Na początku będę dość intensywnie dodawał zdjęcia i materiały graficzne (jednakże będą to raczej sesje po kilka- kilkanaście zdjęć), później sporadycznie.

6. W zawartości strony będą niewielkie zmiany tekstowe (zmiany cen/ ilości produktów itp)

7. Tylko jedna podstorna będzie aktualizowana o nowe większe wpisy.

8. Chciałbym móc wysyłać do klientów sporadyczny newsletter (tylko w tym miejscu będzie obowiązkowa rejestracja kont email i danych firmy)

9. Chciałbym wykupić hosting wraz z domeną i kontami email.

 

Od razu uprzedzę że prześledziłem Opinie oraz oferty hostingodawców, jednakże problem w tym że nie dokońca wiem jakich parametrów szukać. Ile powierzchni dyskowej, jaki limit transferu, czy 2-5% mocy procesora to dużo czy mało... tak jak wspomniałem jestem w temacie zielony.

 

Dodam jeszcze że szukam raczej czegoś w granicach 70-80 zł rocznie brutto (najlepiej wraz z domeną i oczywiście najszybsze najlepsze i najmniej padające :) ).

 

Bedę wdzięczny za każdą odpowiedź. Bardziej nawet chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę niż otrzymać konkretne oferty (przy czym polecenie jakiejś konkretnej firmy też będzie mile widziane).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odseparuj domenę od usługi kupując ją np OVH gdzie cena zakupu jak i odnowienia nie będzie ciebie bolała. Następnie za około 55zł masz usługę 10GB powierzchni na dwa lata. Kontakt w profilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tak, jak Tomek napisał. Najtaniej wyjdzie Cię domena w ovh.pl.

Dodatkowo jesteś całkowicie niezależny, operator nie będzie Ci robił problemów, gdybyś chciał przenieść domenę w inne miejsce (chociaż w przypadku ovh raczej nie będziesz chciał :) ).

Początkowo definicje planów hostingowych mogą wydawać Ci się zawiłe, zwłaszcza dopuszczalne obciążenie.

Niestety te 2-5% jest ciężko mierzalne. Wszystko zależy od konfiguracji maszyny, dla której te procenty są liczone.

 

Najtańszy pakiet w zupełności na start wystarczy. Gdy zabraknie Ci miejsca, zawsze możesz migrować na wyższe pakiety.

 

Mogę zaprosić Ci do nas: https://swhosting.pl/oferta/hosting/

Usługi nasze świadczymy na własnym sprzęcie, umieszczonym w naszej serwerowni w Łodzi.

Stosujemy wyłącznie markowe rozwiązania - Serwery Dell, dyski SAS.

 

Dodatkowym atutem, który przyspieszy działanie Twojej strony jest to, że bazę danych trzymamy na dyskach SSD.

Jeżeli chcesz przetestować dłużej nasze usługi, daj znać.

 

Edytowano przez behemoth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jest oparta na wordpress

2. Jest typową wizytówką.

"Wizytówka" to statyczna strona z danymi firmy, a Wordpress to blog, może nawet CMS.

 

Ile powierzchni dyskowej, jaki limit transferu, czy 2-5% mocy procesora to dużo czy mało... tak jak wspomniałem jestem w temacie zielony.

Powierzchni tyle, ile potrzebujesz pod te zdjęcia. Wszystko inne nie powinno stanowić żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Pomożemy Ci w instalacji Wordpress czy innego popularnego skryptu. Możesz skorzystać z okresu testowego oczywiście za darmo, gdzie stwierdzisz czy wszystko jest w porządku. Dodam, że Wordpress jest chyba jednym z najczęściej wybieranych CMS przez naszych Klientów.

 

Gdybyś miał pytania, zapraszamy do kontaktu.

bok@sax.pl

Pozdrawiamy weekendowo!

SAX.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Hosting w EcoHost.pl

 

Myślę że Pakiet Basic na początek w zupełności Panu wystarczy.

W pakiecie oferujemy 5GB powierzchni SSD oraz nielimitowany transfer.

 

Dlaczego warto nas wybrać:

- ceny już od 49 PLN netto za rok

- hosting na dyskach SSD

- bezpieczeństwo – codzienne kopie zapasowe

- jedyna firma w Polsce, która oferuje panel InterWorx!

- trzy programy pocztowe oraz rozbudowany filtr antyspamowy

- SSL SNI

- dostęp do bazy darmowych skryptów

- atrakcyjne usługi uzupełniające – certyfikaty SSL oraz tanie domeny

- okres testowy 14 dni.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny 511 017 013 lub mailowy bok@ecohost.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty, serwery w niskiej cenie z bardzo dobrym supportem: http://www.mzone.uk/budget-eu

 

Można także otrzymać darmowa domenę do serwera, zakupując jeden z naszych serwerów z dyskami SSD pod bazy danych: http://www.mzone.uk/basic-ssd

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@blfr Poprzez wizytówkę właśnie rozumiem statyczną stronę, bez bloga, za to z galreią zdjęć, info o firmie usługach i cennikiem. Content będzie dodawany nie w postaci "blogowych" wpisów tylko zastąpienia istniejącej treści.

 

Wordpress to właśnie CMS tyle że nie trzeba na nim stawiać bloga. Można również zmajstrować stronę statyczną.

 

@ rest Dziękuję bardzo za oferty. Każdą przejrzę i przeczytam.

 

Pytanie mam jeszcze odnośnie transferu. Tutaj proszę łopatologicznie i obrazkowo:

1. Czy przydzielony transfer jest to wartość jaką ja (jako usługobiorca) mogę wykorzystać (na właśnie zmianę treści/ dodawanie zdjęć itp)?

2. Czy jest to wartość "globalna", która jest również zużywana przez odwiedzających stronę? (gdy serwer przesyła np. grafikę). Nie do końca jestem w stanie wytłumaczyć o co mi chodzi ale może spróbuję opisowo: Gdy ktoś pierwszy raz łączy się z moją stroną to żeby ona została poprawnie wyświetlona muszą zostać pobrane do jakiegoś Temp'a grafiki/ animacje itp? I jeżeli tak to czy to również zużywa mój przydzielony transfer?

 

W związku z tym (zakładając że odwiedzających nie będą miliony, ani nawet tysiące) jakich wartości w ofertach szukać? Niektórzy dają nielimitowany, inni 10-20 Gb miesięcznie lub większe (z tym że za wyższą cenę). Po prostu nie wiem jak szybko taki transfer się zużywa.

 

Po 3 Czy takie sprawy jak wersje php/MySql itp mają znaczenie dla takich niewielkich projektów czy jest to jedynie ważne dla "programujących" ?

 

Przepraszam za ścianę tekstu, ale przy okazji szukania hostingu chciałbym się czegoś nauczyć i nie popełnić błędu z wyborem usługodawcy.

Edytowano przez Scorn (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Czy przydzielony transfer jest to wartość jaką ja (jako usługobiorca) mogę wykorzystać (na właśnie zmianę treści/ dodawanie zdjęć itp)?

 

Jest to maksymalna wartość, resetowana pod koniec każdego miesiąca. Nie kuś się na nielimitowany transfer, to po prostu chwyt marketingowy.

 

 

2. Czy jest to wartość "globalna", która jest również zużywana przez odwiedzających stronę? (gdy serwer przesyła np. grafikę). Nie do końca jestem w stanie wytłumaczyć o co mi chodzi ale może spróbuję opisowo: Gdy ktoś pierwszy raz łączy się z moją stroną to żeby ona została poprawnie wyświetlona muszą zostać pobrane do jakiegoś Temp'a grafiki/ animacje itp? I jeżeli tak to czy to również zużywa mój przydzielony transfer?

 

 

Tak, nawet jak wgrywasz dane poprzez FTP czy ściągasz pliki poprzez stronę www, wszystko jest liczone.

 

 

Po 3 Czy takie sprawy jak wersje php/MySql itp mają znaczenie dla takich niewielkich projektów czy jest to jedynie ważne dla "programujących" ?

 

Większość firm stosuje nowe wersje PHP i MySQL, niektóre (w tym i nasza) oferują dwie i więcej wersji PHP osobno na każdą domenę w Twoim koncie.

 

Zapraszam do przetestowania naszych serwerów, bezpłatne konto na okres 7 dni, zobaczysz jak wygląda panel, wykresy użycia zasobów no i jak działa nasz support (chyba jedna z najważniejszych rzeczy w hostingu): https://www.service.mzone-net.eu/cart.php?a=add&pid=30&carttpl=cart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowsze, nie zawsze znaczy lepsze, dlatego zdecydowana większość usługodawców oferuje co najmniej 2 wersje php. Gdy zabrniesz dalej w cmsy przekonasz się, że trafiają się pluginy, które spełniają idealnie Twoje oczekiwania, ale są np. nierozwijane od jakiegoś czasu, więc wymagają starszej wersji php.

 

Nielimitowany transfer to bujda, zawsze jest jakiś haczyk, ale marketingowo wygląda super.

 

Sam niebawem się przekonasz, że wizytówka zje transferu na prawdę niewiele. Nawet 20GB miesięcznego transferu wystarczy na bardzo długo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję za odpowiedzi. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak wybrać rzetelnego dostawcę, który będzie w stanie pomóc laikowi.

 

Nie chcąc zakładać nowego wątku chciałbym jeszcze zapytać o taką sprawę.

 

Ponieważ moja firma będzie działać w dość konkurencyjnym sektorze, strona www będzie wymagała pewnej optymalizacji pod SEO. Niestety ale fundusze nie pozwolą mi skorzystać na starcie z profesjonalnej usługi, w związku z tym sam będę musiał trochę się nad tym pochylić.

 

Pytanie mam odnośnie domeny. Czy z punktu widzenia SEO ważna jest nazwa domeny? Załóżmy że będę działać jako grabaż. Firma nazywa się XYZ. Czy lepiej jest zarejestrować domenę: taniegrzebanie.pl czy XYZ.pl (a dopiero w tytule strony/metatagach i contencie używać słów kluczowych)? Czy słowa kluczowe w nazwie domeny mają znaczenie w SEO? Nie ukrywam że dużo bardziej profesjonalne z punktu widzenia klienta wydaje się pisać maile do biuro@xyz.pl niż do biuro@taniegrzebanie.pl. Jednakże jeżeli ma to znaczenie dla seo rozważę domenę z keywordem.

 

Przepraszam za offtop ale wolę utrzymać wszystko w jednym temacie niż później skakać po forum i mnożyć posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przydzielony transfer jest to wartość jaką ja (jako usługobiorca) mogę wykorzystać (na właśnie zmianę treści/ dodawanie zdjęć itp)?

Przy pewnych zastosowaniach transfer może być nielimitowany. Czy my posiadamy jakiś haczyk w tej kwestii? NIE! Zawsze natomiast uprzedzamy klientów że w przypadkach kiedy rozmawiamy o sporym zużyciu lepiej nas uprzedzić o takim fakcie zawczasu. Pozwala nam to na dopasowanie usługi by uzyskać najlepszy rezultat. Taki schemat pozwala nam dać do każdej usługi hostingu współdzielonego nielimitowany transfer. Przynajmniej jeden stres mniej dla klienta zasypanego przez wielu usługodawców PROCENTAMI! ,ZUŻYCIAMI PROCENTOWYMI czy innymi bajeczkami. Strona ma działać i tyle, to jest najprostsza odpowiedź na pytanie.

 

Ponieważ moja firma będzie działać w dość konkurencyjnym sektorze, strona www będzie wymagała pewnej optymalizacji pod SEO. Niestety ale fundusze nie pozwolą mi skorzystać na starcie z profesjonalnej usługi, w związku z tym sam będę musiał trochę się nad tym pochylić.

 

Pytanie mam odnośnie domeny. Czy z punktu widzenia SEO ważna jest nazwa domeny? Załóżmy że będę działać jako grabaż. Firma nazywa się XYZ. Czy lepiej jest zarejestrować domenę: taniegrzebanie.pl czy XYZ.pl (a dopiero w tytule strony/metatagach i contencie używać słów kluczowych)? Czy słowa kluczowe w nazwie domeny mają znaczenie w SEO? Nie ukrywam że dużo bardziej profesjonalne z punktu widzenia klienta wydaje się pisać maile do biuro@xyz.pl niż do biuro@taniegrzebanie.pl. Jednakże jeżeli ma to znaczenie dla seo rozważę domenę z keywordem.

 

To jest bardzo obszerny temat. Wszystko zależy w jakim kierunku działasz. Ponieważ jak wspomniałeś nie posiadasz odpowiedniej kwoty by uderzyć w kierunku pozycjonowania bardzo ostrożnie musisz sprawdzić słowa, które trafiają w twoją branżę w odniesieniu do wyszukiwarek. Wielokrotnie można się spotkać z tematyką witryn, których praktycznie bez poniesienia znaczących kosztów nie osiągniesz dobrej pozycji. Bajeczki w postaci że daj nam trochę pieniążków a my ci pokażemy że można to bzdura. Czasy łatwego pozycjonowania się skończyły i albo masz pieniądze na to i jesteś na topie albo szukasz innych rozwiązań w odniesieniu do tematyki twojej konkretnej branży. Według mojej skromnej opinii kwestia nazwy jest odzwierciedleniem obecnej pozycji stron w internecie. Czasem warto postawić na nazwę ciekawą jak na nazwę, która z góry mówi czym się zajmujesz. Nazwa to taka tabliczka/drogowskaz , który ma przyciągnąć klienta i dopiero pozwolić mu poznać to co masz do zaoferowania. Brzmi bardziej profesjonalnie a tym samym nabiera pewnego charakteru budując szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy słowa kluczowe w nazwie domeny mają znaczenie w SEO?

Tak, ale bardzo niewielkie już teraz.

 

Nie ukrywam że dużo bardziej profesjonalne z punktu widzenia klienta wydaje się pisać maile do biuro@xyz.pl

Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Szkoda, że wcześniej nie trafiłem na to forum, pewnie zaoszczędził bym sobie trochę frustracji :).

 

Na koniec mam jeszcze jedną, ale obiecuję że już ostatnią prośbę. Wybrałem dwóch operatorów: NetDC.pl oferta - Start, oraz Hekko.pl - oferta EAsyPack +. Prośba jest mianowicie taka. Czy ktoś mógłby prześledzić obie oferty i pomóc mi z wyborem. (chodzi o dostępne opcje gdyż cenowo wychodzi podobnie - w obu przypadkach będę brał na początek pakiet na pół roku).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać prywatne wiadomości działają wyśmienicie na tym forum ;)

 

Bez różnicy jaką firmę weżniesz, na start wystarczy najtańszy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać prywatne wiadomości działają wyśmienicie na tym forum ;)

 

Bez różnicy jaką firmę weżniesz, na start wystarczy najtańszy pakiet.

 

Rozumiem że chodzi o to iż ktoś na PW się ze mną kontaktował i namówił do oferty... Rozczaruje Pana i powiem że otrzymałem jedynie info powitalne z WHT i jedną propozycję, z której zrezygnowałem. Jeżeli ktoś ma żal że mimo zainwestowanego czasu w odpowiedzi nie wybrałem jego oferty to przepraszam, ale nie ukrywam, że kierowałem się opiniami zamieszczonymi na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scom - nie kupuj domeny razem z hostingiem - możesz się zdziwić (ceną) przy odnowieniu.

Domena .pl w ovh kosztuje trochę ponad 12 zł, odnowienie 50 zł. z groszami (wzrośnie vat).

Polecam dokupić certyfikat ssl - strona może mieć trochę lepszą pozycję w przyszłości.

NetDC - ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×