Skocz do zawartości
SeSsam

Problem z lokalizacją (cloudflare)

Polecane posty

Witam, założyłem ostatnio forum

 

www.omland.pl

 

i korzystam z DNS Cloudflare. Dlaczego cloudflare zmienia adresy IP userów którzy się tam rejestrują? Podobnie lokalizacje serwera też zmienia na USA + maskuje IP serwera... Szukam i szukam i nie umie znaleźć ustawień do tego (o ile są). Ktoś wie coś na ten temat? Z góry dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłacz chmurkę przy konkretnym rekodzie wtedy nie będzie maskowania IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłacz chmurkę przy konkretnym rekodzie wtedy nie będzie maskowania IP

 

Wtedy pada mi wszystko. Nie ma innej opcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ci pada?Przy wyłączeniu chmurki domenę masz przekierowana na konkretny ip bez maskowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ci pada?Przy wyłączeniu chmurki domenę masz przekierowana na konkretny ip bez maskowania.

 

Nie działa ssl + opcje analityki w cloudflare + hotlinki i inne ustawienia. Po prostu doemana jest tylko przekierowana na konkretny IP - nic więcej. To już wole u siebie binda postawić i mam to samo. Dlatego zależy mi na tym i szukam czarodzieja co podpowie mi co i jak :) Ja już zakładam ręce.

Edytowano przez SeSsam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz usługę "ddos protection" i chcesz udostępniać adres swojego serwera na DNSie ? Poza tym skoro Twój serwer jest za infrastrukturą cloudflare to normalne że lokalizacja Twojego serwera bedzie wskazywała lokalizacje serwerów cloudflare.

Co do pytania to tak jak napisał strefapc, możesz przekierować routing od razu na serwer, ale wtedy ruch nie przechodzi przez cloudflare, wiec nie masz ssl, statystyk etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego cloudflare zmienia adresy IP userów którzy się tam rejestrują?

Bo CloudFlare działa jak proxy. Ale przekazuje prawdziwe IP klienta w nagłówku CF-Connecting-IP. Ogólny opis jest tutaj, ale oni oferują gotowe rozwiązania gdzieś w FAQ, a nawet moduł dla Apache.

 

Teraz musisz tylko skonfigurować swój serwer, żeby pokazywał CF-Connecting-IP zamiast IP serwera CloudFlare. Gdzie chcesz te prawdziwe adresy widzieć? Jak masz skonfigurowane to forum? Nginx czy Apache?

 

Widzę, że używasz nginx i php. To spróbuj dodać do konfiguracji www.omland.pl, tam gdzie masz przekazanie do php,

location ~ \.php$ {
        fastcgi_param REMOTE_ADDR $CF-Connecting-IP;
        #reszta bez zmian
}

Albo lepiej popraw wszędzie.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz usługę "ddos protection" i chcesz udostępniać adres swojego serwera na DNSie ? Poza tym skoro Twój serwer jest za infrastrukturą cloudflare to normalne że lokalizacja Twojego serwera bedzie wskazywała lokalizacje serwerów cloudflare.

Co do pytania to tak jak napisał strefapc, możesz przekierować routing od razu na serwer, ale wtedy ruch nie przechodzi przez cloudflare, wiec nie masz ssl, statystyk etc.

 

Dobra, już kij z lokalizacją. Ale na forum zalogowani, w tym rejestracja itd idzie z jednego IP. Przykładowo forum blokuje rejestracje 2go usera z tego samego IP i co treraz? :) Dokładnie o to mi chodzi...

 

Przykłady:

post-11260-0-35733100-1417950787_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie działa ssl +

 

W wersji darmowej możesz korzystać tylko z ssl cloudflare inne certyfikaty nie będą poprawnie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W wersji darmowej możesz korzystać tylko z ssl cloudflare inne certyfikaty nie będą poprawnie działać.

 

A jak "odmaskować" moich użytkowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

root@omland:~# service nginx restart
Restarting nginx: nginx: [emerg] unknown "cf" variable
nginx: configuration file /etc/nginx/nginx.conf test failed
root@omland:~#

 

 

@edit

Dobra znalazłem rozwiązanie, jak by się komuś przydało tak jak mi to wystarczy dodać to do konfiguracj nginx (/etc/nginx/sites-available)

 

    set_real_ip_from   204.93.240.0/24;
    set_real_ip_from   204.93.177.0/24;
    set_real_ip_from   199.27.128.0/21;
    set_real_ip_from   173.245.48.0/20;
    set_real_ip_from   103.21.244.0/22;
    set_real_ip_from   103.22.200.0/22;
    set_real_ip_from   103.31.4.0/22;
    set_real_ip_from   141.101.64.0/18;
    set_real_ip_from   108.162.192.0/18;
    set_real_ip_from   190.93.240.0/20;
    set_real_ip_from   188.114.96.0/20;
    set_real_ip_from   197.234.240.0/22;
    set_real_ip_from   198.41.128.0/17;
    real_ip_header     CF-Connecting-IP;

Dzięki ;) Wskazałeś mi drogę! Chciałem Ci dać reputa ale "Nie posiadasz wystarczającej ilości postów aby dodawać reputacje."... Wielkie dzięki! :)

Edytowano przez SeSsam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×