Skocz do zawartości
PIKeR

Poczta na Home.pl

Polecane posty

Znowu coś mnie podkusiło, i wykupiłem usługę poczty home.pl. Dotychczas korzystałem z poczty zoho.com, ale w usłudze darmowej support wolno odpowiada (w sumie, to w ogóle nie odpowiada) poza tym są problemy z uwierzytelnianiem DKIM no to myślę - w home jest promocja i jeszcze kupon Adwords dają, to biorę.

 

I zderzenie z wielkim okrętem z betonu.

 

Oto zapis korespondencji:

 

Witam,
potrzebuję pomocy w sprawie przeniesienia poczty email od obecnego usługodawcy (ZOHO) do Państwa usługi Buisness Mail.

Rzecz w tym, że domenę mam u innego usługodawcy i chciałbym, żeby tak pozostało. Z tego wynika problem, bo nie widzę w Panelu możliwości podpięcia do poczty domeny od innego rejestratora.

Zatem proszę o podpięcie domeny "x.pl" do mojej usługi "serwer1XXXXX" i wysłanie mi wszystkich potrzebnych danych:
- adresów serwerów MX z zalecanymi priorytetami
- rekordu SPF
- publicznego klucza DKIM (jeżeli Państwo taki stosują)
zmiany na serwerze DNS wprowadzę własnoręcznie.

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam

I odpowiedź:

 

Witam,

Pragnę poinformować, iż w przypadku obsługi poczty na serwerze w home.pl należy domene wydelegować na nasze serwery DNS (dns.home.pl, dns2.home.pl, dns3.home.pl) a następnie przypisać domenę do usługi serwera. Zmiana rekordu MX nie umożliwi poprawnego funkcjonowania poczty.

Rekord SPF może zostać dodany po przypisaniu domeny do serwera. Wpis DKIM nie jest stosowany w przypadku serwerów współdzielonych (możemy dodać jedynie rekord do domeny, natomiast nie możemy dodać sygnatury do nagłówków wiadomości).

W razie pojawienia się pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

--
Pozdrawiam
K.W.
Dział Obsługi Klienta home.pl

 

I co ja mam teraz z tym zrobić? Nie chcę przenosić domeny na serwery home.pl, bo nie. Oddelegować im poddomenę i bawić się w maile imienazwisko@mail.domena.pl? Mam jakieś inne wyjście?

 

Naprawdę, sprzedawać usługę gorszą od darmowej to już tupet...

Edytowano przez PIKeR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

użyj prokonto.pl, w home pewnie tak samo się da jak tylko home suport cie olał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale by korzystać z poczty w tej formie jaką oferuje home.pl niezbędne jest ustawienie adresów DNS. Mają takie zasady i to pozwala na łatwe wyeliminowanie błędów jakie popełniają klienci podczas konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Delegowanie na ich NS-y jest w sumie rozsądne. Natomiast to

 

Wpis DKIM nie jest stosowany w przypadku serwerów współdzielonych (możemy dodać jedynie rekord do domeny, natomiast nie możemy dodać sygnatury do nagłówków wiadomości).

:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nawet rozumiem. Jak konfigurowałem sobie lata temu Gapps to też popełniłem parę błędów. Ale teraz takie podejście "nie damy ci samodzielnie skonfigurować bo schrzanisz" mnie denerwuje.

 

Myślałem, żeby niby podpiąć domenę na ich dnsy, a tak naprawdę zostawić ją u siebie i tylko skopiować rekordy, natomiast boję się, że ich dnsy będą kolidować z moimi... Nie wiem co z tym zrobić. :wacko:

 

@kori: Ile kosztuje prokonto bez reklam dla, powiedzmy, 10 adresów? Jest funkcja catch-all?

@blfr: Też nie wiem o co im chodzi. Pewnie o to, o co zwykle - mają autorskie oprogramowanie, które jest niedorobione (vide cron na ich idea web serwerze)...

Edytowano przez PIKeR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

catchall nie ma, mozesz sobie jedynie dodawac aliasy
o reklamy to juz musialbys spytac o2.pl
nie mam reklam, program pocztowy odfiltrowuje

 

ew. w tym home wrzuc domene i zwildcarduj ja na ten inny serwer

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nawet rozumiem. Jak konfigurowałem sobie lata temu Gapps to też popełniłem parę błędów. Ale teraz takie podejście "nie damy ci samodzielnie skonfigurować bo schrzanisz" mnie denerwuje.

 

Myślałem, żeby niby podpiąć domenę na ich dnsy, a tak naprawdę zostawić ją u siebie i tylko skopiować rekordy, natomiast boję się, że ich dnsy będą kolidować z moimi... Nie wiem co z tym zrobić. :wacko:

 

Powiedz mi czego oczekujesz tak naprawdę od usługi poczty. Opcja DKIM jest domyślnie włączona na naszych usługach. Wprawdzie nie jest jeszcze dostępna oficjalnie usługa Pro - kalendarz, web-dysk ale za chwilę będzie. Natomiast przy pewnej ilości klientów czego realnym dowodem jest home dążenie do ich konfiguracji ma wyeliminować nieprawidłowości ale również czas jaki ich wsparcie techniczne musi poświęcić by zdiagnozować ewentualny błąd w usłudze. Po prostu się nie dziw. Przesiadanie się z usług zoho na home jest jakimś kolejnym rozwiązaniem ale czy dobrym sam musisz to określić. Proponowana usługa od o2 to raczej cofanie się a nie dążenie do pewnej jakości. Nie twierdze że to są złe usługi ale wsparcie techniczne na pewno zdecydowanie lepsze zapewni tobie home. Nie rozumiem czemu nie chcesz zmienić tego DNS lub może nie rozumiem jakiegoś elementu którego nie uwzględniłeś w swojej wypowiedzi. Podobne sytuacje trafiają się wszystkim którzy posiadając jakąś wiedzę starają się naginać zasady jakie oferuje dana firma razem z usługami. Korzystając z usług tak by być pewny że one będą działały trzeba niestety przyjąć do wiadomości pewne zagadnienia konfiguracyjne i zastosować się do nich. Dla przykładu często klienci stosują DNS w cloudflare ale nie zdają sobie sprawy że to nie działa na zasadzie "że jakoś się uda" ale w odniesieniu do poczty wymaga konkretnej konfiguracji. My np oferując wsparcie techniczne nie mamy obowiązku by prowadzić każdego użytkownika usług za rączkę bo jest to czas ale mimo to robimy to mimo że pewne usługi nie są częścią naszej struktury. Home niestety ma co robić i broni się przed takimi sytuacjami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiem stosować DNS. Home może się bronić, ale w tej chwili to ja tracę przez tą ich obronę. Bo myślę - ok, to może dam im szansę i jednak wydeleguję tą domenę do nich i nie będzie tak źle...

 

Tja... moja strona jest niedostępna od ponad 20 godzin, Google już zaindeksował ich stronę "w przygotowaniu", bo dodać domenę i rekordy przed delegacją? Co to to nie! W home NAJPIERW oddelegowuje się domenę na ich dnsy, dopiero potem można ją skonfigurować! Ja nie wiem, czy to jeszcze brak myślenia, czy już zwyczajny debilizm?

 

Aby przypisać domenę do serwera, wydeleguj ją wcześniej u swojego operatora na serwery DNS home.pl (dns.home.pl, dns2.home.pl, dns3.home.pl). Przypisanie będzie możliwe w czasie do 30 godzin od momentu wykonania zmiany konfiguracji domeny.

Oczywiście domena już dawno rozpropagowana na serwerach home.pl, ale wciąż nie można jej przypisać, gdyż

 

Domena: Nie można przypisać tej domeny.

a słynny, 24 godzinny support milczy już ponad 17 godzin...

 

Żałuję każdej próby współpracy z tym operatorem, już lepiej było się przemęczyć z RoundCube na Hekko, tam wszystko działało.

 

Nawiasem mówiąc - to jest to ich unikanie problemów, że muszę zasypywać ich support mailami dotyczącymi konfiguracji usługi, bo wymyślili sobie procedury odmienne od powszechnie stosowanych? Zwykłą pocztę skonfigurowałbym sobie w 5 minut i by mieli spokój, Google czy Microsoft jakoś nie żądają delegacji domeny na ich dnsy i żyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej używałeś Google Apps. Czemu nie wrócisz do nich? Tam masz normalną konfigurację, bez delegowania DNS-ów, oni podają SPF i DKIM, które możesz samodzielnie wprowadzić.

 

Home.pl jest, jakie jest.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używałem Gapps na innej domenie daaawno temu, ostatnio zmigrowałem je na Outlooka, ale obydwa nie posiadają już opcji darmowej (tzn. domena którą tam mam wciąż działa, ale nowej już nie podepnę) :(.

Microsoft, z którego usług korzystało mi się znacznie lepiej, niż z Googlowych, teraz pozwala utworzyć skrzyni w domenie tylko wtedy, gdy wykupisz Office 365 (nie potrzebuję, mam wersję pudełkową Office 2013), a Google powariował z cenami (rozliczają za każdą skrzynkę, a ja potrzebuję kilku(nastu) małych skrzyneczek - u Google bym przepłacał setki złotych rocznie)...

 

Chyba sobie kupie dwa kimsyfy i sam postawie serwer pocztowy :/

 

PS. Support odpisał, że rekordy dodali, acz w panelu dalej domeny nie widzę. Nie rozumiem już tego home..

Edytowano przez PIKeR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używałem Gapps na innej domenie daaawno temu, ostatnio zmigrowałem je na Outlooka, ale obydwa nie posiadają już opcji darmowej

A pocztę w home.pl masz za darmo?

 

(tzn. domena którą tam mam wciąż działa, ale nowej już nie podepnę) :(.

Jeśli masz domenę w Google Apps, możesz dodać do niej kolejną jako alias. Bez innych zmian, czyli dalej za darmo.

 

Jeszcze Yandex oferuje hosting poczty w domenie własnej użytkownika, 1000 kont za darmo. Panel do zarządzania jest tylko po rosyjsku, ale już webmail normalnie w kilku językach, w tym po angielsku. Oczywiście, wiadomo... Rosja. Ale jeśli chcesz spróbować, to opisałem niedawno konfigurację.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczty w home.pl nie mam za darmo. Natomiast 29zł w pierwszym roku i 150zł w kolejnych to jest znaczna różnica w stosunku do 20$*ilość skrzynek (w tej chwili 5). Ja nie mówie, że "home to gunwo!!!11oneone" tylko, że znowu jak to mają w zwyczaju, tworzą jakieś własne, pokrętne rozwiązania, zamiast wziąć przykład z konkurencji.

 

@behemoth: Zoho odpada, od nich się właśnie wynoszę, bo support nie odpowiada wcale, a mam pewien problem z ich pocztą. I żeby nie było - pisałem po angielsku na adres, jaki wyświetlił się w komunikacie błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczty w home.pl nie mam za darmo. Natomiast 29zł w pierwszym roku i 150zł w kolejnych to jest znaczna różnica w stosunku do 20$*ilość skrzynek (w tej chwili 5). Ja nie mówie, że "home to gunwo!!!11oneone" tylko, że znowu jak to mają w zwyczaju, tworzą jakieś własne, pokrętne rozwiązania, zamiast wziąć przykład z konkurencji.

 

@behemoth: Zoho odpada, od nich się właśnie wynoszę, bo support nie odpowiada wcale, a mam pewien problem z ich pocztą. I żeby nie było - pisałem po angielsku na adres, jaki wyświetlił się w komunikacie błędu.

Słuchaj , nie ma problemu. Jeżeli będziesz posiadał usługę hostingową u nas to obecnie otrzymujesz webmail pro za darmo z opcjami , kalendarz + web-dysk. W zależności od ilości skrzynek możesz sobie wybrać odpowiedni pakiet pojemnościowy. Potrzebujesz więcej informacji adres email w profilu.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×