Skocz do zawartości
patrykpb19

Pilne: Poszukuję serwer zagraniczny

Polecane posty

Witam.

Nazywam się Patryk i prowadzę serwis o tematyce piłkarskiej. Otóż otrzymałem propozycję reklamy od pewnej firmy bukmacherskiej i zamierzam zmienić serwer, aby był poza granicami Polski, aby ominąć ustawę hazardową. Proszę Was o jakieś propozycje serwera zagranicznego, który mógłbym w przedziale cenowym 120-200 znaleźć, aby przenieść na niego swoją stronę.

 

Obecnie moja strona jest na serwerze JCHost. Bardzo prosze o pomoc, pozdrawiam! -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza granicami Polski, aby ominąć ustawę hazardową

 

Jesteś pewien że lokalizacją serwera załatwisz sprawę ustawy? Bo ja jestem w 95 % pewien, że to nie załatwi sprawy. 1 - domena (pewnie masz PL albo podobną gdzie rejestrator domeny chętnie poda Twoje dane jak odpowiednie służby do niego zapukają). 2. Serwer Niemczech, Francji itp - również odpowiednie służby dostaną Twoje dane zapewne bez większych problemów.

 

klik

W razie problemów bekniesz Ty, a nie reklamodawca, więc dla reklamodawcy to sytuacja win-win. Lepiej się zastanów zanim wpakujesz się w bagienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to kasa którą państwo traci. Można prowadzić działalność i odprowadzać podatki ale łatwiej przez internet i raj podatkowy, jak dla mnie słusznie że ścigają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie.

 

Jesteście przekonani, że zakupienie serweru poza granicami Polski nie wystarczy. Popatrrzcie również na to, iż kasyna internetowe itd również prowadzone są w języku polskim i mają odnośnik z PL. Według mnie serwer jest jak miejsce pobytu i to ten czynnik jest decydujący w kwestii ominięcia ustawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę shinjiru.com tu możesz czuć się bezpieczny. Mają w nosie zgłoszenia bynajmniej mi było dobrze w lokalizacji Singapur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie.

 

Jesteście przekonani, że zakupienie serweru poza granicami Polski nie wystarczy. Popatrrzcie również na to, iż kasyna internetowe itd również prowadzone są w języku polskim i mają odnośnik z PL. Według mnie serwer jest jak miejsce pobytu i to ten czynnik jest decydujący w kwestii ominięcia ustawy.

 

Serwer jest jak miejsce pobytu i to jest racja ale domena PL jest jak paszport ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale polskie urzędy są bardzo dokładnie. Sprawdzają np czy dany administrator strony loguje się na FTP z poza terenu Polski, np czy mieszkasz za granicą.

 

W UK spokojnie możesz mieć taką stronę, ale jak polski urząd będzie chciał się doczepić to i tak nic to nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty mieszkasz w Polsce, tak? Czyli mają tutaj administratora na patelni. Serwer czy domena są drugorzędne. Potrzebne tylko, żeby ustalić Twoje dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do zmiany języka na stronie a domena Polska to dwie różne sprawy. Lokalizacja serwera na 100% informuje że dana strona nie znajduje się na terytorium danego kraju (Polska) ale domena .pl sama w sobie wyraźnie mówi że jest domena dotyczącą tego konkretnego kraju. Dane adresowe w tym przypadku mają duże znaczenie bo również firmy zagraniczne kupują domeny .pl ale w konkretnym przeznaczeniu by działać na tym rynku lub go reprezentować. Patrząc na te dwa ostatnie elementy warto się zastanowić. Osobiście lokalizacja serwisu ma duży wpływ patrząc np na witryny z informacjami/ danymi które nie koniecznie są legalne. Wydaje mi się lecz mogę się mylić że przeniesienie serwisu za granicę + treści w postaci wspomnianych reklam jedynie opóźnią pewien proces. System nie jest zdrowy zwłaszcza kiedy chodzi o pieniądze chodź to temat na dłuższą rozmowę i niekoniecznie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś stronę, w którą moge wkleić link danej strony i sprawdzić skąd pochodzi serwer. Bo znam kilka stron, kótre dostały ofertę podobną do niej i zniej skorzystały. Pamięta, że była taka strona na której się to sprawdzało, ale nie pamiętam adresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś stronę, w którą moge wkleić link danej strony i sprawdzić skąd pochodzi serwer. Bo znam kilka stron, kótre dostały ofertę podobną do niej i zniej skorzystały. Pamięta, że była taka strona na której się to sprawdzało, ale nie pamiętam adresu

 

Sprawa wydaje się teoretycznie prosta bo można to oprzeć o informację ,że wy jako serwis nie odpowiadacie za treść reklamy ponieważ jest ona powiązana z "taką a taką" instytucją. Tak jak wspomniałem lokalizacja serwisu jest ważna ale jest to poparte również chęcią współpracy na zgłoszenia typu abuse , które można ciągnąć w nieskończoność lub ewentualnie opóźnić. Dalej jednak legalność takich operacji jest na bardzo cienkiej granicy która w dużej mierze zależy od konkretnych przepisów wykonawczych. Sam musisz określić czy otrzymana kwota warta jest pójścia w tym kierunku. Czasem ludzie nazywają to po prostu rozsądkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie serwer jest jak miejsce pobytu i to ten czynnik jest decydujący w kwestii ominięcia ustawy

 

Jak Cie dojadą to nie będą pytać jak to wygląda według Ciebie tylko bekniesz. Serwer NIE JEST jak miejsce pobytu. Kropka.

Popatrrzcie również na to, iż kasyna internetowe itd również prowadzone są w języku polskim i mają odnośnik z PL.

 

Kasyna internetowe zatrudniają prawników którzy pomagają im ustawę obejść i te kasyna nie są zarejestrowane jako firmy na terenie PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty mieszkasz w Polsce, tak? Czyli mają tutaj administratora na patelni. Serwer czy domena są drugorzędne. Potrzebne tylko, żeby ustalić Twoje dane.

 

 

Niestety ( a może na szczęście ;) ) mieszkam na stałe za granicą.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdybyś sam mieszkał za granicą, wtedy nic nie mogą zrobić.

Znam przypadek, kiedy osoba prowadząca serwis bukmacherski została pozwana do sądu przez straż graniczną, serwer tez miał w UK.

Tak więc nic nie gwarantuje Ci bezpieczeństwa, jeśli na stałe mieszkasz w Polsce, jednak serwer za granicą kraju to jest jakiś atut i zawsze da Ci krok do przodu. Nawet zablokowanie takiej strony na serwerze zagranicznym, to nie tak, że służba graniczna napisze maila do firmy i strona zablokowana. To nie działa w ten sposób i jest to duży wąż biurokracji, więc trwa to dośc długo.

 

Z drugiej strony nie wydaje mi się, aby polskie służby przyczepiły się do samej reklamy bukmacherskiej, jeśli strona jest o legalnej treści piłkarskiej. Z pewnością danych osobowych nie dostają z jakieś firmy, a po prostu sprawdzają whois, tu nawet zablokowanie danych niestety nie pomoże. Jedynie zarejestrować domenę na kolegę z innego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie MZone miałem na myśli jako administratorów, tylko operatora strony, patrykapb19. Za długo odpisywałem i wypadło pod Twoim postem.

 

Znam przypadek, kiedy osoba prowadząca serwis bukmacherski została pozwana do sądu przez straż graniczną, serwer tez miał w UK.

Tak więc nic nie gwarantuje Ci bezpieczeństwa, jeśli na stałe mieszkasz w Polsce

To chciałem właśnie wyrazić tamtym postem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie przenosząc serwer i domenę za granicę chyba mam gwarantowaną pewność?

====

Mógłby mi ktoś podać naprawdę link do serwerowni z zzagranicy, gdzie w przystępnej cenie przeniosę stronę i domenę. Ile to by mniej więcej wyniosło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem dyskusję to musisz się razem z tą domeną i stroną tam przeprowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panowie przenosząc serwer i domenę za granicę chyba mam gwarantowaną pewność?

Żadna firma nie da Ci takiej gwarancji, nawet jakbyś przeniósł stronę na Sybir i zakopał w śniegu.

 

 

Mógłby mi ktoś podać naprawdę link do serwerowni z zzagranicy, gdzie w przystępnej cenie przeniosę stronę i domenę. Ile to by mniej więcej wyniosło?

Zapraszam do nas: http://www.mzone.uk/basic-sas-uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługujemy jeszcze domen PL więc nie jestem wstanie pomóc :) , ale mzone.uk jest bardzo dobrą firmą, którą szanuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna firma nie da Ci takiej gwarancji, nawet jakbyś przeniósł stronę na Sybir i zakopał w śniegu.

 

Zapraszam do nas: http://www.mzone.uk/basic-sas-uk

 

Powiedz mi ile zapłaciłbym u Was za rok otrzymania serwera i domeny:

Serwer, pojemność: 10GB, Transfer: 100GB.

No i przeniesienie domeny .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×