Skocz do zawartości
kori

dyskusje SixWishList.com

Polecane posty

na priv: "juz mialem klikac kupuj hosting w sixwishlist ale zauwazylem ze chyba nie byles zadowolony. Mozesz napisac cos wiecej.
PS. Ten caly Tomek to jakis dziwny typ, zamiast byc milym dla klienta to pyskuje, mnie tez na pytania odpryskliwie odpowiadal jakby laske robil."

 

 

podsumowując działalność sixwishlist (własne i zasłyszane)
Tworzy błędne koło, z premedytacją psując sobie opinie: daje tanie usługi z suportem, których nie daje rady lub nie chce potem obsługiwach, stając się coraz bardziej złośliwy, bo nie dają mu odpowiednich efektów finansowych.

Suport nie wie, ale się domyśla..., hostingiem nie rządzi admin, tylko automat (comodo) który blokuje co mu się chce

Na problemy najlepszą metodą jest usunięcie konta, przyspieszone jak klient poinforumje na forum o problemach z usługami.

 

 

 

szczegóły:
pojawił się na wht, zamieszał niską ceną, prezentami i dobrą jakością hostingu i suportu
po 2-3 miechach strony zaczynały tam padać, i to o tyle ciekawie, że jak był pad to wszystkich stron na koncie, a nie tylko tej strony, suport potrafił jedynie powiedzieć:

"Nie potrafię stwierdzić lub zlokalizować problemu..."

"Jest możliwość ale nie twierdze że na 100% jedna z funkcji PHP może nie być zgodna z bazą jaką pobieramy z Comodo..."

"Zużycie CPU dla kontenera gdzie znajduje się witryna 0.2 %"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsumowując działalność sixwishlist (własne i zasłyszane)

 

 

Bazujesz na plotkach? Oczerniasz kogoś firmę bo Ci się tak podoba? Ile firm/osób już oczerniłeś na forum, co Ty masz za punkt widzenia świata, Kori zmień to bo zostaniesz sam jak Pazura w filmie Psy, nikt nie będzie się Tobą "bawił". Są pewne zasady na tym świecie, masz prawo do swojego poglądu, ale mieszaj ludzi w g... bo Ci się tak podoba, pomyśl jak ty byś prowadził firmę i ktoś by pisał różne rzeczy na Twój temat, chciałbyś tego?

 

 

po 2-3 miechach strony zaczynały tam padać, i to o tyle ciekawie, że jak był pad to wszystkich stron na koncie, a nie tylko tej strony, suport potrafił jedynie powiedzieć:

 

 

Masz jakieś dowody w postaci wykresów monitoringu, logów? Strona była niedostępna tylko dla Ciebie, może FW wyciął Twoje IP, jest milion rzeczy które mogły mieć na to wpływ, czy support powiedział Ci "spadaj" jak napisałeś do nich z tym problemem? Chyba raczej nie.

 

Kori, wyluzuj, ludzie w suporcie firmy to nie Cyborgi z Ukrainy, nie potrafią wszystkiego, każdy się uczy całe życie. Skoro jesteś tak bardzo rozeznany w temacie, trzeba było podpowiedzieć im gdzie jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Wchodzę na odświeżony temat(ostatni post MZone) - pierwsza myśl... kori. Wchodzę i wcale się nie zdziwiłem...

Chłopie, sam w stopce piszesz "niska wydajność" i nagle chcesz u nich kupić hosting? Bezpodstawnie oczerniasz inne firmy - w tym Tomka - i masz jeszcze pretensje? Ilu firmom już zarzucasz jakieś chore, wyssane z palca rzeczy?

Mogłeś być dla wielu firm potencjalnym klientem a przez swoje zachowanie stałeś się niewyleczalnym WRZODEM. Jak tak narzekasz to leć do tego swojego

LINUXPL.COM

Gdyby ich pracownik miał tu konto i wiedział jaki syf robisz to też byś tam był niemile widziany.

Przemyśl swoje zachowanie bo marnie skończysz.

Edytowano przez Filipsiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na priv: "juz mialem klikac kupuj hosting w sixwishlist ale zauwazylem ze chyba nie byles zadowolony. Mozesz napisac cos wiecej.

PS. Ten caly Tomek to jakis dziwny typ, zamiast byc milym dla klienta to pyskuje, mnie tez na pytania odpryskliwie odpowiadal jakby laske robil."

To jest pytanie na PW bo jak mniemam sprawa dotyczy 24 godzin:

 

"Witam

widzę że się zmieniły ceny i dodajecie 2F za konfigurację. W każdym planie tak jest? Nie można już kupić usługi za 1F?

 

Proszę napisać jak odbywa się otrzymanie hostingu gratis za umieszczenie Waszego loga i jaki to hosting."

 

To jest moja odpowiedź do użytkownika:

 

"Witam

 

Do usługi dodana jest kwota aktywacyjna nie bez powodu. To skutecznie odstrasza dzieciaki. Sama usługa nie posiada terminu odnowienia czyli otrzymuje się ją na zawsze. https://sixwishlist.com/hosting-plus/ Już niedługo usługi o tym profilu będą dostępne jedynie na zaproszenie. Sama kwota aktywacyjna to nie wszystko bo obowiązkiem jest posiadanie naszego logo na stronie a kody są do pobrania tu: https://sixwishlist.com/promo/

 

Utrzymanie stron za darmo dotyczy witryn o profilu głównie charytatywnym ale odstąpiliśmy od tego ze względu na niską cenę wcześniej wspomnianej usługi ,której cena wynosi około 18zł za 2GB na zawsze.

 

Pozdrawiam

Tomek"

 

Jak nie udało się otrzymać usługi za darmo nasmarował tu . I kto komu robi? Profil w naszym systemie został zablokowany z powodu niekompletnych danych teleadresowych. Dla osób w wieku przedszkolnym ale i nie tylko usługodawcy mają przygotowaną specjalną formę płatności za SMS-a, wymieniać nie trzeba. Listę usług na pewno posiada użytkownik "kori".

 

Miłego dnia

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś mnie wywołał do tablicy. Uważam i takie mamy standardy w firmie, że nieważne jaki by klient nie był hamski/opryskliwy/wymagający/marudzący to NIGDY nie wolno, absolutnie NIGDY, dać się ponieść emocjom. Fachowa obsługa klienta polega na tym, że jesteśmy dla klienta mili i uśmiechnięci nawet jeśli to kompletny idiota. Pisanie co nam ślina na język przyniesie jest niekompetetntne, nieprofesjonalne i słabo świadczy o firmie.

 

PS. Nigdy u Was profilu nie miałem więc nie wiem o jakiej blokadzie mówisz, chyba że to nie do mnie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bazujesz na plotkach? Oczerniasz kogoś firmę bo Ci się tak podoba? Ile firm/osób już oczerniłeś na forum

bazuję wyłącznie na swoich doświadczeniach, nie przypominam sobie bym oczerniał, raczej informował o problemach, wadach i zaletach, ale skoro ich potencjalny klient jeszcze przed zakupem ma z nimi problem, wypadało to przytoczyć

 

Masz jakieś dowody w postaci wykresów monitoringu, logów? Strona była niedostępna tylko dla Ciebie, może FW wyciął Twoje IP, jest milion rzeczy które mogły mieć na to wpływ, czy support powiedział Ci "spadaj" jak napisałeś do nich z tym problemem? Chyba raczej nie.

 

dowodów już nie mam po co przechowywać dane i monitorować usługę z której nie korzystam

a support odpowiedział gorzej, skasujemy ci konto, bo nas obgadujesz na forum

ale chyba po to jest forum żeby informować/dyskutować, nie przypominam sobie bym kłamał

mikro strona odświeżana co 15 sekund padała tylko i wyłącznie na sixwish

a najgorsze że w czasie zwisa leżały wszystkie strony na koncie, a nie problematyczna

 

Kori, wyluzuj, ludzie w suporcie firmy to nie Cyborgi z Ukrainy, nie potrafią wszystkiego, każdy się uczy całe życie. Skoro jesteś tak bardzo rozeznany w temacie, trzeba było podpowiedzieć im gdzie jest problem.

co wiedziałem to podpowiedziałem im, hosting który wykłada się przy prostej stronie

bez baz danych, podstawowe procedury php odczyt, zapis, proste obliczenia

chciałbyś mieć strony na takim, nawet za darmo, które padają kilka razy na godzinę po pol minuty

 

i do tego właśnie służy forum by o takich kwiatkach jak six informować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stop making stupid people famous :-) (nie odpisujcie mu bo on się tylko tym karmi a i tak się nie uciszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kori te twoje kwiatki były wałkowane na kilku forach i pokazując zawartość tego twojego skryptu zostałeś po prostu wyśmiany. Skoro usługa oparta jest na kontenerze to z automatu gdy skrypt wykona niewłaściwe lub podejrzane żądanie zablokuje czasowo cały kontener. Wspomniałeś również coś że u nas działa "automat" i poniekąd masz rację ponieważ wiele funkcji dotyczących bezpieczeństwa opartych jest na subskrypcji oprogramowania nadzorującego bezpieczeństwo usług. Stosuje to 90% usługodawców na całym świecie by eliminować skrypty pisane na kolanie lub skrypty które mogą powodować luki. Niestety ty nie robisz poprawek do tego swojego mistrzostwa świata opartego na PHP + poradnik zrób to sam lekcja pierwsza.

Idąc dalej stosowałeś i dalej stosujesz cloudflare a co ciekawe używasz ich proxy w formie wildcard czyli *.domena co po prostu nie działa jak należy chyba że posiadasz usługę enterprise opartą o zapytanie dla tej konkretnej funkcji. Co mnie osobiście śmieszy ponieważ ostatnio robiłeś wywody na temat usług i usługodawców że nie posiadają aktywnej funkcji wildcard gdy ty sam nie wiesz jak ja stosować a robiłeś z ludzi w koło wielbłądy.

Rozumiem że masz kozy w nosie i boli ciebie strasznie że przestałeś być naszym klientem bez możliwości powrotu pomimo prób. Ale tak to już jest i sam dolałeś oliwy do ognia. Chcesz dalej pisać bzdury? Przyjmij to po prostu z honorem i zajmij się może czymś innym np kup sobie puzzle.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cały czas piszę że to prosto pisany skrypt,
współczuć innym na twoim hostingu z bardziej zaawansowanym kodem
bo to twój hosting nie potrafi ogarnąć tak prostego i krótkiego kodu jak mój, z ktorego tak się smiejesz

używam wildcard, a to że nie potrafisz ogarnąć w jaki sposób... "adminie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cały czas piszę że to prosto pisany skrypt,

współczuć innym na twoim hostingu z bardziej zaawansowanym kodem

bo to twój hosting nie potrafi ogarnąć tak prostego i krótkiego kodu jak mój, z ktorego tak się smiejesz

używam wildcard, a to że nie potrafisz ogarnąć w jaki sposób... "adminie"

 

Skrypty to trzeba umieć pisać i widzieć jakich zasad się trzymać aby wszystko chodziło. Po to utworzono pewne standardy by się ich trzymać, a nie po to żeby robić samowolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

cały czas piszę że to prosto pisany skrypt,

współczuć innym na twoim hostingu z bardziej zaawansowanym kodem

bo to twój hosting nie potrafi ogarnąć tak prostego i krótkiego kodu jak mój, z ktorego tak się smiejesz

używam wildcard, a to że nie potrafisz ogarnąć w jaki sposób... "adminie"

 

Ale że co prosto piszesz? Bazy danych na plikach tekstowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

cały czas piszę że to prosto pisany skrypt,

współczuć innym na twoim hostingu z bardziej zaawansowanym kodem

bo to twój hosting nie potrafi ogarnąć tak prostego i krótkiego kodu jak mój, z ktorego tak się smiejesz

używam wildcard, a to że nie potrafisz ogarnąć w jaki sposób... "adminie"

Pokaż ten Twój prosty kod ;)

Tomki mają to do siebie, że nie zrażają się mocno krytyką i generalnie raczej mają ją w poważaniu bo robią swoje. Tak samo jest w tym wypadku, bo Ty zamiast pokazać ten skrypt nazywasz go "adminem" sam nim nie będąc.

Nie wiesz widocznie, że praca administratora serwerów linux / hostingów WWW etc. jest dosyć ciężka.

Kup sobie dedyka, zarządzaj nim, miej na nim tysiące stron - może odczujesz różnicę.

 

A tak na przyszłość: odłóż sobie 200 zł zamiast kupować hostingi, idź do budynku rozpusty i sobie ulżyj bo widzę ostatnio mocno sfrustrowany jesteś.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Skrypty to trzeba umieć pisać i widzieć jakich zasad się trzymać aby wszystko chodziło. Po to utworzono pewne standardy by się ich trzymać, a nie po to żeby robić samowolkę.

 

nie mam problemów z niczym, piszę i wszystko mi chodzi prawidłowo na każdym hostingu

 

 

 

Ale że co prosto piszesz? Bazy danych na plikach tekstowych?

tak, baza danych na plikach tekstowych, a jakie ty widzisz w tym problemy?

możliwe że to kwestia zastosowań, w moich wyłącznie same plusy

- odwołanie do małego pliku usera z danymi jego rozmów+transakcji na czacie bardzo szybkie (same rozmowy krótkie)

- prosta modyfikacja danych przez FTP

- znikome użycie CPU co zauważył sixwish

- proste przenoszenie danych,

- prosta/automatyczna/szybka archiwizacja/kopia danych (cron+mail)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

 

nie mam problemów z niczym, piszę i wszystko mi chodzi prawidłowo na każdym hostingu

 

 

tak, baza danych na plikach tekstowych, a jakie ty widzisz w tym problemy?

możliwe że to kwestia zastosowań, w moich wyłącznie same plusy

- odwołanie do małego pliku usera z danymi jego rozmów+transakcji na czacie bardzo szybkie (same rozmowy krótkie)

- prosta modyfikacja danych przez FTP

- znikome użycie CPU co zauważył sixwish

- proste przenoszenie danych,

- prosta/automatyczna/szybka archiwizacja/kopia danych (cron+mail)

 

No to brawo za standardy "programisto" :D

Chciałbym Twój kod zobaczyć, chociaż już znam swoją i innych reakcję:

544e882e3fa4d.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

 

 

- prosta/automatyczna/szybka archiwizacja/kopia danych (cron+mail)

to jaka w końcu? Prosta? Automatyczna? Szybka? Archwizacja czy kopia danych wywołuje jednak nie małe zamieszanie na serwerze i limity są nakładane na procesy. To jest proste ;) Nawet najszybsza archiwizacja nie będzie zabierać Ci może 100% CPU ale za to proces PHP odpowiadający za ten skrypt będzie ubity jeżeli będzie trwał za długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

nie mam problemów z niczym, piszę i wszystko mi chodzi prawidłowo na każdym hostingu

 

 

tak, baza danych na plikach tekstowych, a jakie ty widzisz w tym problemy?

możliwe że to kwestia zastosowań, w moich wyłącznie same plusy

- odwołanie do małego pliku usera z danymi jego rozmów+transakcji na czacie bardzo szybkie (same rozmowy krótkie)

- prosta modyfikacja danych przez FTP

- znikome użycie CPU co zauważył sixwish

- proste przenoszenie danych,

- prosta/automatyczna/szybka archiwizacja/kopia danych (cron+mail)

 

 

Chociażby mysql.

- odwołanie do bazy będzie szybkie

- modyfikacja przez PMA jest proste (sam tak modyfikuje, nie używam paneli adminów w skryptach poza CMSami)

- cpu w ogóle nie ora o ile zapytania są mądre

- proste przenoszenie danych (synchronizacja, zrzut danych, import / export)

- backup? cron+mail jak to napisałeś. Mały skrypcik włącznie z wysłaniem danych na FTP (na forum MH znajdziesz mój skrypt).

 

 

Baza danych MYISAM - 3.1GB, 36,335,713 rekordów (36 milionów+) z czego 35mln w jednej tabeli.

Zapytania - dodawanie, usuwanie, przeszukiwanie jak i sumowanie. Ilość zapytań 400-500 / sekundę (około 1.5mln na godzinę).

Baza stoi na najzwyklejszym VPSie z obciążeniem CPU na poziomie 20-40% i transferze średnio 200GB / mc.

 

 

Chciałbym zobaczyć jak by to wrzucić na txt i operować tymi danymi ;)

Dasz radę zrobić symulację? Wrzucisz to na swój serwer w linuxpl, chłopaki się tam pewnie ucieszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baza danych MYISAM - 3.1GB, 36,335,713 rekordów (36 milionów+) z czego 35mln w jednej tabeli.

Zapytania - dodawanie, usuwanie, przeszukiwanie jak i sumowanie. Ilość zapytań 400-500 / sekundę (około 1.5mln na godzinę).

Baza stoi na najzwyklejszym VPSie z obciążeniem CPU na poziomie 20-40% i transferze średnio 200GB / mc.

 

no i tu masz całe sendo celu/sensu baz danych w mysql vs pliki tekstowe

tobie przy mln na godzinę,

mi 240 odpytan czy glowny plik ma inną datę

i powiedzmy do 20-100/h odczytow pliku czatu w czasie rozmowy z uzytkownikiem

po za tym jedna istotna roznica:

ty szukasz danych, ja je bezpośrednio używam bez wyszukiwania

 

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak chronisz dane przed nieautoryzowanym dostępem?

 

nie mam istotnych danych, w tym żadnych osobowych, które by tego wymagały,

są raczej informacją dla mnie i bezużyteczne dla każdego

ochrona... czy można tak nazwać trzymanie danych w folderach nadrzędnych niż dostępne publicznie i przechowywanie na zupełnie innym hoście?

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

A jak chronisz dane przed nieautoryzowanym dostępem?

nazwie je:

asdhq90612xd4iy214f.txt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×