Skocz do zawartości
kori

dyskusje SixWishList.com

Polecane posty

Gość Pokuć

Za free coś sprawdzić czy przetestować to również się piszę., ale tylko za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za free coś sprawdzić czy przetestować to również się piszę., ale tylko za free :)

 

Macie przygotowane chociażby jakieś checklisty?

Czy tak tylko FTP wgranie pliku i ściągnięcie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam hosting działa ok.

Wprawdzie do tej pory miałem okazję do dość skromnych testów , jednak jestem pozytywnie zaskoczony i zapewne zajrzę tam do Was jeszcze nie raz :)

 

 

Gdyby był kiedyś potrzebny tester usług itp. to piszę się na ochotnika , za free ma się rozumieć

 

 

Za free coś sprawdzić czy przetestować to również się piszę., ale tylko za free :)

 

Wystarczy do mnie napisać: tom@sixwishlist.com bo gdyby nie fakt ze mam zablokowany post - informacje od firm hostingowych, to pewnie wszystkie nowości i zmian w korzystaniu z naszych usług trafiły by na forum. A tak niestety lipa Panowie bo że niby blog że support itp historię :) by znaleźć sposób i zablokować. Ten post pewnie też zaraz zablokują jak się dłuższy zrobi także cieszyć się póki tu jesteśmy i co jakiś czas kilka zdań zostawimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym opisać tutaj moje doświadczenia z supportem SiXwishlist.

 

Mam u nich kilka usług. Z dwóch z nich nie korzystałem, więc świadomie zdecydowałem, że je anuluję, bo nie lubie mieć śmietnika z nieużywanymi usługami w panelu. I tak też zrobiłem.

 

Wielkie było moje zdziwienie, gdy tego samego dnia otrzymałem wiadomość napisaną przez człowieka (tj. nie była to wiadomość automatyczna), iż zauważono skasowanie usługi i chcianoby wiedzieć jaka była przyczyna mojej decyzji.

 

Odpisałem więc wyjaśniając sytuację jak powyżej. Przy okazji zadałem 3 pytania na temat innych usług oraz poprosiłem o sprawdzenie czy dobrze ustawiłem rekordy DNS. Wyczerpującą odpowiedź otrzymałem po 6 minutach. Odpisałem dziękując za pomoc.

 

Po kolejnych 3 minutach przyszła wiadomość, że wprawdzie jest już po terminie w trakcie, którego oferowany jest zwrot kwoty za usługi, ale Pan Tomasz czuje się bardzo niezręcznie i pyta czy mógłby mi to wynagrodzić w inny sposób.

 

Odpisałem, że z usług zrezygnowałem świadomie, więc nie oczekuje żadnego zwrotu, a jedynym "wynagrodzeniem" o jakie mogę prosić jest rozwijanie oferty i kontynuacja świadczenia usług na co najmniej tak wysokim poziomie jak dotychczas.

 

Wymieniliśmy jeszcze kilka wiadomości. Odpowiedzi otrzymywałem w ekspresowym tempie.

 

Krótko mówiąc, polecam z czystym sumieniem, bo nie zdarzyło mi się jeszcze, by Support (człowiek, a nie skrypt) pisał do mnie pytając o przyczyny usunięcia usług.

 

Dodam, że usługi te nie były usługami "biznesowymi".

 

Polecam i pozdrawiam.

Edytowano przez Teemwu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak niestety lipa Panowie bo że niby blog że support itp historię :) by znaleźć sposób i zablokować. Ten post pewnie też zaraz zablokują jak się dłuższy zrobi także cieszyć się póki tu jesteśmy i co jakiś czas kilka zdań zostawimy.

Co kilka dni robimy burze mózgów i zastanawiamy się jak tu zablokować tematy firm. Miałeś tutaj wyjaśniony powód. Z całym szacunkiem, ale troche powagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż złego słowa na SIXwishlist powiedzieć nie mogę. Support zasługuje u nich na największą możliwą ocenę, zawsze pomogą, zawsze odpiszą, ba w niektórych przypadkach nawet sponsorują dobre projekty :) Nie jestem u nich zbyt długo, bo od 25 Listopada, od tamtego czasu ani razu na nich się nie zawiodłem, wręcz przeciwnie chwalę sobie to, że wybrałem u nich usługi. Stabilność usług też tu zasługuje na dużego plusa, od czasu kupna nie miałem żadnych problemów z padem czy wolnym działaniem strony. Ogólnie polecam ich usługi, nie mam się do czego przyczepić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można poznać ID działalności w rejestrze http://wck2.companieshouse.gov.uk//wcframe?name=accessCompanyInfo ?

Ponieważ na stronie niestety nie idzie tego znaleźć, po nazwisku / nazwy firmy też niestety nie. Czy macie legalnie zarejestrowaną działalność?

 

TAK jak najbardziej - od ponad 2 lat ,dofinansowana przez http://www.gle.co.uk/. Jeżeli nie wiesz istnieje cos takiego w UK jak samozatrudnienie co było warunkiem uzyskania wyżej wspomnianego dofinansowania na rozwój działalności.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, prosiłbym o podanie ID działalności, każda firma z UK takowy posiada, lub też ID VAT.

Każda firma zarejestrowana w UK jest widoczna w http://wck2.companieshouse.gov.uk//wcframe?name=accessCompanyInfo- w tym moja.

Za bardzo nie interesuje mnie kwestia dofinansowania.


Chyba że nie macie firmy i korzystacie z polskiego odpowiednika inkubatora przedsiębiorczości, tzw. AIP ... to by wyjaśniało ceny i brak danych kontaktowych firmy w formularzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, prosiłbym o podanie ID działalności, każda firma z UK takowy posiada, lub też ID VAT.

Każda firma zarejestrowana w UK jest widoczna w http://wck2.companieshouse.gov.uk//wcframe?name=accessCompanyInfo- w tym moja.

Za bardzo nie interesuje mnie kwestia dofinansowania.

Chyba że nie macie firmy i korzystacie z polskiego odpowiednika inkubatora przedsiębiorczości, tzw. AIP ... to by wyjaśniało ceny i brak danych kontaktowych firmy w formularzu.

 

Czyli jednak nie wiesz co znaczy samozatrudnienie w UK, numer ubezpieczenia i ID ,które otrzymałem jako numer podatkowy nie ma zastosowania by podawać go publicznie. Oczywiście możesz to zgłosić ale dalej twierdzę że wiercisz dziurę bez konkretnej wiedzy w tym temacie. Nie jestem płatnikiem podatku VAT i firma otrzymuje ID działalności w chwili kiedy jej status obejmuje zastosowanie do przedsiębiorstwa a nie do prowadzenia działalności jako samozatrudnienie. Co sie zmieni za 3 miesiące niestety z powodu przekroczenia limitu określonej kwoty dochodu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie próbujesz mydlić oczy.

Po prostu nie masz działalności skoro nie chcesz podać ID, która i tak powinna być widoczna pod adresem http://sixwishlist.com/contact/

Czyli lecisz na wałku, lub masz coś do ukrycia, współczuje nieświadomych klientów.

 

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie próbujesz mydlić oczy.

Po prostu nie masz działalności skoro nie chcesz podać ID, która i tak powinna być widoczna pod adresem http://sixwishlist.com/contact/

Czyli lecisz na wałku, współczuje nieświadomych klientów.

 

No faktycznie zamknąłem LTD by przejść na samozatrudnienie i przez ponad 2 lata by robić ludzi w "wałka" w chwili kiedy mam 65% klientów z UK , uczelnie , kilka instytucji rządowych itp .Super, gratuluje oczerniania.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bo u nas w PL są takie durne zasady w kwestii prowadzenia własnej działalności gospodarczej i zdaje się nie każdy jest w stanie przyjąć do wiadomości że są kraje w których prowadząc własny biznes nie jest się traktowanym na dzień dobry jako potencjalny złodziej, malwersant czy ruchacz skarbówki.

W UK zasady zakładania i prowadzenia biznesu są mniej popieprzone niż w PL. Chociaż nie, źle to określiłem. W UK są normalne i przyjazne zasady, to w PL są nienormalne, popieprzone i strach za cokolwiek się zabierać bo wpadnie jeszcze komor i zabierze serwer "bo się pomylił".

Tak to niestety wygląda tutaj i musisz na to wziąć poprawkę. Jak idzie ci za dobrze to zaraz jeden z drugim zaczynają knuć bo skoro im jest źle a tobie dobrze to na pewno jesteś złodziej, wyłudziłeś pieniądze, żyjesz na garnuszku państwa a w ogóle to jesteś pedofilem, malwersantem i w ogóle wszystko co złe. Takie skutki tak zwanej komuny i ostatnich 7 lat władzy partii europapieża tuska.

Gdybyś prowadził firmę w PL to zapewniam cię że miałbyś grafik zawalony na najbliższe dwa lata - kontrol za kontrolą.

 

(z tym złodziejem, etc to nie żadne oskarżenia jakby co, tylko tok myślenia większej połowy społeczeństwa :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz tutaj porównywać o zasadach prowadzenia DG w PL bo i taką prowadzę, a do SAMOZWAŃCZEJ działalności w UK jest daleko. Wiadomym jest, ze w UK jest łatwej, szybciej, lepiej etc... ale nie o to tutaj chodzi. Sixwislist wbił sie na forum z cenami że śmiech na sali, nie prowadzi działalności i jest mu 'lepiej', próbując wybić konkurencje z PL która płaci horendalne zusy i składki. Więc może niech lepiej przeniesie się na wht.com - zobaczymy jak tam mu 'pójdzie'. Bo tutaj nawet nie raczył podac danych rejestracyjnych firmy, której generalnie nie ma i nawet nie raczy się przyznać.

 

Moim zdaniem to firma krzak pod dobrą przykrywką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tutaj nawet nie raczył podac danych rejestracyjnych firmy, której generalnie nie ma i nawet nie raczy się przyznać.

 

Bo nie musi ich posiadać przez pierwsze 3 miesiące.

 

https://london.trade.gov.pl/pl/przewodnikporynkuwb/article/detail,381,Samozatrudnienie_w_Wielkiej_Brytanii.html

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W UK zasady zakładania i prowadzenia biznesu są mniej popieprzone niż w PL. Chociaż nie, źle to określiłem. W UK są normalne i przyjazne zasady, to w PL są nienormalne, popieprzone i strach za cokolwiek się zabierać bo wpadnie jeszcze komor i zabierze serwer "bo się pomylił".

Tak to niestety wygląda tutaj i musisz na to wziąć poprawkę. Jak idzie ci za dobrze to zaraz jeden z drugim zaczynają knuć bo skoro im jest źle a tobie dobrze to na pewno jesteś złodziej, wyłudziłeś pieniądze, żyjesz na garnuszku państwa a w ogóle to jesteś pedofilem, malwersantem i w ogóle wszystko co złe. Takie skutki tak zwanej komuny i ostatnich 7 lat władzy partii europapieża tuska.

Gdybyś prowadził firmę w PL to zapewniam cię że miałbyś grafik zawalony na najbliższe dwa lata - kontrol za kontrolą.

 

Hejt = Nienawiść z zazdrości.

 

Nie wiem ile masz lat, ale może pamiętasz jak wyglądała Polska przed 7 latami a jak wygląda teraz. Ja widzę różnice, ale to może moje subiektywne odczucie.

 

W firmie gdzie pracuje w ciągu 14 lat mieliśmy dwie kontrole. Może, po prostu jak ktoś płaci podatki a nie kombinuje jak to tradycyjnie Polak to problemu nie ma.

 

Co do porównywania GB i PL to proponuje zajrzeć do podręcznika historii i prześledzić losy obu Państwa w ciągu ostatnich 250 lat. Myślę, że to spotkało nasz kraj w tym czasie odcisnęło piętno na mentalności ludzi na tym co tu się dzieje i będzie działo pewnie przez kilka pokoleń jeszcze.

Pozdrawiam i życzę owocnego dnia w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz lat, ale może pamiętasz jak wyglądała Polska przed 7 latami a jak wygląda teraz. Ja widzę różnice, ale to może moje subiektywne odczucie.

 

 

Oczywiście że widać różnicę. Teraz jest zdecydowanie gorzej pod każdym względem.

Lepiej było 7 lat temu ale jeszcze lepiej było 20 lat temu. To są fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście że widać różnicę. Teraz jest zdecydowanie gorzej pod każdym względem.

Lepiej było 7 lat temu ale jeszcze lepiej było 20 lat temu. To są fakty.

 

Ty tak na poważnie czy trollujesz ?

Jakie fakty ? Tylko Twoje osobiste odczucie. Dla Ciebie może to fakt, ale nie dla innych.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gizus....

To nie jest dyskusja o tym co było 250 lat temu czy 7 lat temu, i czy jest z tego tytułu lepiej czy gorzej, tylko o tym czy ktoś robi wałki czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie to tutaj bezpodstawnie oskarżono Tomka.

Widać że rozszerza się krąg który chciałby wyeliminować sixwishlist.com z gry, mówiąc kolokwialnie.

A najciekawsze że nikt nic nie może konkretnego zarzucić. No bo niby co?

Usługi działają niezawodnie, parametry wysokie, ceny niskie, pomoc niesamowita.

Trudno nie odnieść wrażenia że część tego forum nie dorosła do standardów które reprezentuje Tomek i jego firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Z ciekawości, to jeżeli jest to samozatrudnienie, to na jakiej podstawie są zatrudnieni pracownicy ?

Jakiś odpowiednik polskiej umowy zlecenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jednak nie wiesz co znaczy samozatrudnienie w UK, numer ubezpieczenia i ID ,które otrzymałem jako numer podatkowy nie ma zastosowania by podawać go publicznie. Oczywiście możesz to zgłosić ale dalej twierdzę że wiercisz dziurę bez konkretnej wiedzy w tym temacie. Nie jestem płatnikiem podatku VAT i firma otrzymuje ID działalności w chwili kiedy jej status obejmuje zastosowanie do przedsiębiorstwa a nie do prowadzenia działalności jako samozatrudnienie. Co sie zmieni za 3 miesiące niestety z powodu przekroczenia limitu określonej kwoty dochodu.

 

 

Poprostu poczekajmy 3 miesiące i będzie można zweryfikować powyższe słowa w rejestrach. Osobiście odnoszę jakieś wrażenie, że zbyt dobrze prowadzona działalność za granicą kole w oczy. Wiadomym faktem jest, że obciążenia za granicą są mniejsze, to nie tylko te pracownicze, często prąd, podłączenie infrastruktury itd. Dajcie człowiekowi się wykazać legalnością działania, działa na forum już trochę czasu, więc odczekanie trzech miesięcy nikomu nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Nie wiem ile masz lat, ale może pamiętasz jak wyglądała Polska przed 7 latami a jak wygląda teraz. Ja widzę różnice, ale to może moje subiektywne odczucie.

Oczywiście że pamiętam, kończyłem wtedy liceum :) Społeczeństwo nie było wtedy jeszcze aż tak mocno poku... podzielone na dwa zaciekle zwalczające się obozy. Owszem było widać już pewne różnice ale nie było takiego dramatu jaki mamy dziś.

Złotówka była wtedy o wiele więcej warta, te same pieniądze wtedy a dziś to spora różnica. Ceny były o wiele niższe, można było więcej kupić, łatwiej było znaleźć pracę. Ba, nie było wtedy wyniszczającej wojny pomiędzy AO i ciecie nie zarabiali po 3.50 czy 5.50 w tych większych AO.

Różnica jest ale na gorzej. Dla cwaniaczków, POwców, TRupów czy wiejskich mord z PSL jest rzecz jasna różnica na ogromny plus.

 

 

Co do porównywania GB i PL to proponuje zajrzeć do podręcznika historii i prześledzić losy obu Państwa w ciągu ostatnich 250 lat. Myślę, że to spotkało nasz kraj w tym czasie odcisnęło piętno na mentalności ludzi na tym co tu się dzieje i będzie działo pewnie przez kilka pokoleń jeszcze.

250 lat temu byliśmy zdychającym imperium. Mentalność ludzi? Popatrz na pokolenie ludzi z rocznika 1920 czy 1930 i porównaj z dzisiejszym. Widzisz różnicę? Bo ja widzę - dramat. Zabory nas nie wykończyły przez ponad 120 lat, powstania nas nie wykończyły, I wojna światowa nas nie wykończyła choć ponieśliśmy ogromne straty i dostaliśmy kopa w zad. To czego nie dali rady zrobić zaborcy przez ponad wiek tego w pół dokonała komuna a obecnie kontynuuje to obecna partia rządząca. Obrzydzić wszystko co nasze, jesteśmy do niczego, sami nic nie potrafimy, musimy się przyssać do cyca ciotki merkelowej i ona musi nas za rączkę prowadzić bo sami mamy dwie lewe...

Żeby nie było, UK nie jest krajem idealnym, mają swoje wady (jak każde państwo) takie jak obowiązujące przepisy z lat 1600+ co od czasu do czasu jakiś sędzia wykorzysta i ma swoje 5 minut w mediach (bo w zasadzie to winnego powinno się spalić na stosie gdyż komunikowanie się przez maszynę piekielną [komp + skype] podlega pod czary :) ) Ale w porównaniu do PL to mamy niebo a ziemia.

 

Wracając do tematu... Odnośnie firmy SiXwishlist to podtrzymuję zdanie - czepiacie się i tyle. Bo dobrze mu idzie w biznesie, coraz więcej ludzi korzysta z jego usług i sobie ceni tę współpracę. Przyjął inną strategię niż reszta i opłaciło mu się, nie musi płacić 50 złodziejskich podatków i tu was zżera cholera. Bo wy zapieprzacie na 200% żeby 100% oddać w podatkach, on tak nie musi. Nie kombinujcie i nie zmyślajcie, powiedzcie wprost że tu was to boli :)

 

Przy okazji moderator mógłby zrobić tu nieco porządku, niech ten temat będzie dyskusją o firmie a nie o tym kto ma większego czy o zasadach prowadzenia działalności na terenie UK. Chyba że was ten temat tak boli... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc może niech lepiej przeniesie się na wht.com - zobaczymy jak tam mu 'pójdzie'. Bo tutaj nawet nie raczył podac danych rejestracyjnych firmy, której generalnie nie ma i nawet nie raczy się przyznać.

 

Moim zdaniem to firma krzak pod dobrą przykrywką.

 

Nie znasz mojej działalności więc również nie wiesz na ile jestem obecny na forum w h t.com, jak również nie wiesz na ile jestem powiązany z kilkoma firmami ,które działają na rynku. Z zachowaniem przepisów prawnych mogę brać udział w prowadzeniu kilka firm co w przełożeniu na język Polski by za bardzo nie bolało ktoś kto korzysta z danych usług nie wie że dana marka również należy np do mnie w pośredni lub bezpośredni sposób. Dlaczego? Bo takie sprawy lepiej ukrywać jak jawnie o tym pisać. Jak pogrzebiesz na wht.pl zobaczysz ,które z firm polecam. Zaraz pewnie będę się musiał tłumaczyć czemu latam do Holandii czy do Niemiec dwa razy w miesiącu bo ktoś z wht mnie tam widzi kupując kanapki. Może również mam się tłumaczyć że jestem obecny na wszelkiego rodzaju wystawach dotyczących przemysłu dentystycznego? Pamiętam jak kilku klientów z Polski zadało mi pytanie dlaczego się nie reklamuje lub dlaczego moja oferta nie jest eksponowana. Mam nadzieje że w obecne chwili to czytają i rozumieją moje uprzedzenia. Reasumując skoro mam nielegalną działalność to jakim sposobem korzystam z dobrodziejstw posiadania działalności , kupuję serwery dedykowane, domeny w bardzo niskiej cenie. Ponieważ nie prowadzę działalności krótko. Pomijając mój wiek w IT siedzę około 20 lat i dokładnie wiem jak to działa zwłaszcza w Polsce. Ten konkretny rynek jest bardzo trudny, znacznie trudniejszy jak się spodziewałem. WHT.pl to nie koniec świata , na całe szczęście powstaje dobry materiał na nowe forum co cieszy. WHT.pl? ,żałuję że taki potencjał został zmarnowany bo jak pamiętam na początku forum było inne, czy lepsze? nie mi oceniać.

Z ciekawości, to jeżeli jest to samozatrudnienie, to na jakiej podstawie są zatrudnieni pracownicy ?

Jakiś odpowiednik polskiej umowy zlecenie ?

Podjęcie działalności w ramach Self-Employment - Sole Trader ,nie wyklucza możliwości zatrudniania w oparciu o umowę o pracę na wykonanie konkretnych zleceń , które są przedmiotem umowy.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie przestańcie, self employed nie jest rejestrowany w Companies House, jest to bardzo prosta forma prowadzenia firmy, co drugi anglik to ma.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×