Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Zasilacz pod kolokację

Polecane posty

Gość Pokuć

To jeszcze nic pewnego ale jest duże prawdopodobieństwo że mój stary komputer po nowym roku znajdzie zatrudnienie jako sprzęt kolokowany. Taki tam złom Intel Duo2 Core 2x 2.66 GHz, płyta Gigabyte P35, pamięć ram DDR2. Chciałbym wstawić w niego 2 dyski po 500GB i 4 GB RAM. Zasilacz jakiej mocy powinienem w to wpakować? 100W, 200W czy może 300W? System to Debian albo Ubuntu. Ma służyć jako maszyna dodatkowa do celów własnych, nie pod hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki żeby uciągnął te flaki, nic więcej. 200W pewnie styknie w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od karty graficznej, ale w 200W powinieneś spokojnie się zmieścić. Mam podobny sprzęt tyle że z jednym HDD oraz kilkoma optymalizacjami (phc, dynamiczne taktowanie CPU, usypianie urządzeń) i bierze równo 100W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Te flaki jak to trafnie ujął Miłosz nie będą miały dedykowanej karty graficznej :)

 

@kori, gdyby mi się nie opłacało to bym brał dedyka a nie pakował się w kolo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak patrzalem 100w kolokacja 150zł w mintshost
za 159zł u nich: 2x3.5GHz, RAM 8GB, 2x 1000GB

więc się tak zastanawiam, jaki sens ma kolokacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim sprzęcie według mnie nie ma sensu korzystać z usługi kolokacji. To tak jak byś postawił maluch na parkingu szczerzonym gdzie ludzie trzymają same mercedesy. Cóż maluch też samochód ale czy warto płacić tylko by płacić? Lepiej wynająć chyba samochód i olać parking. Nawet jak ten serwer będzie miał inne zastosowanie jak hosting to przy cenach w ovh zupełnie już nie rozumiem pewnych decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat tyczy się jakiego zasilacza użyć, a autor tematu nigdzie nie wspomniał ile będzie płacił za kolokację, a Wy już mu tu oferty podsyłacie i sądy wydajecie. Poza tym to jego sprawa ile w sumie go to wyniesie, jeśli uważa że tak będzie mu lepiej to jego sprawa.

 

Pokuć ze względu na to ze nie podałeś jaki dokładnie masz model tego procesora więc strzelam że TDP oscyluje pewnie w granicach 60- 70 W, ram to kolejne 5W, dyski w zależności jakie włożysz, czyli 2x 10-20W. Dlatego dla bezpieczeństwa lepiej dać zasilacz 200Wat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Muszę znaleźć kartkę z info o dokładnych parametrach tego komputera, z pamięci nie podam dokładnego typu procesora.

 

Zasilacz będę chciał wpakować Chieftec i z tego co piszecie to 200W powinno w zupełności wystarczyć. Dyski 2x500 GB od WD, seria Black. Nic z serii Green nie chce, miałem 1TB na maszynie w domu i muliło niemiłosiernie. Pamięć ram od Kingstona i wezmę chyba 2GB, maszyna nie będzie mocno eksploatowana. Sterowanie z poziomu panelu DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz ekstra oferty na kolokacje, to naprawdę to nie ma sensu.

Najtańsze dedyki z Raid na 2x2TB lub 3x 120GB SSD masz już od około 150zł brutto + jakaś przestrzeń backup w cenie.
http://www.soyoustart.com/pl/serwery-essential/

1) Brak limitu transferu na łączu 250Mbps i całkiem nieźle działałający anty-ddos.
2) Bądź co bądź infrastruktura ovh jest stabilna, chociaż ostatnio mieli wpadkę. ;)
3) Nie martwisz się o zapas, w razie awarii, no może poza tym, żeby ovh zechciało Ci wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malu, w OVH słabe jest to, że w razie robienia syfu przez Twojego klienta od razu dostajesz po tyłku. Po prostu przychodzi od OVH wiadomość "serwer został zablokowany [...] zleć reinstalację systemu przez panel" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malu, w OVH słabe jest to, że w razie robienia syfu przez Twojego klienta od razu dostajesz po tyłku. Po prostu przychodzi od OVH wiadomość "serwer został zablokowany [...] zleć reinstalację systemu przez panel" ;)

 

 

Dla klienta to problem, dla ovh jak najbardziej słuszne działanie - lepiej blokować 1 serwer za wysyłanie spamu niż za chwile obudzić się z klasą na spamhaus-ach i mieć sajgon od kilkuset klientów.

 

Ovh to za duża firma by bawić się w blokowanie czesci ruchu do serwera, ale z drugiej strony przynajmniej skutecznie ucza administratorów zabezpieczać swoje zabawki ;)

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Jeżeli nie masz ekstra oferty na kolokacje, to naprawdę to nie ma sensu.

Oj mam :)

 

Najtańsze dedyki z Raid na 2x2TB lub 3x 120GB SSD masz już od około 150zł brutto + jakaś przestrzeń backup w cenie.

http://www.soyoustar...wery-essential/

Sorki ale nie wezmę z OVH maszyny. Dlaczego?

 

3) Nie martwisz się o zapas, w razie awarii, no może poza tym, żeby ovh zechciało Ci wymienić.

Gdyby nie problemy z ich "chcicą" i nie zawsze w pełni ogarniętym supportem - ogólnie ich polityką - to pewnie zostałbym ich klientem.

 

Nie będzie to maszyna wykorzystywana pod krzaki, hosting w rozumieniu definicji tylko maszyna pod własne potrzeby :) Niemniej oczekuję że będzie to działało stabilnie i w razie problemów nie będę musiał krzyczeć na kilkaset kilometrów że coś mi nie działa i czekać na reakcję dłuższy czas.

 

Panowie, prosiłem o poradę jaki zasilacz mam w to wpakować żeby nie było za mało. Tymczasem mamy tu bądź co bądź rzeczową debatę nad sensem kolokacji takiej maszyny oraz nad opłacalnością takiego rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz czy nie chcesz.. Za nie całą stówkę masz pentium G ssd 60-120GB i 8-12GB ram :) jednorazowo tylko doplacasz 50-100zł do ram i ssd. To się nie oplaca nawet flaków podłączać do prądu

 

A taki zestaw jak podałes do tego spora karta graficzna nie zje więcej niż 200W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×