Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość
Nie będę się rozwodził po prostu firma ta jest wzorem do naśladowania.

 

To zależy co się chce naśladować. Jeśli cwaniactwo to jak najbardziej tak.

 

Administratorzy wielokrotnie wykraczali po za swoje obowiązki

 

Zwłaszcza przy oszukiwaniu na transferze...

 

Wiele osób pisze że minusem kei są ich plany, ceny, brak kont ftp

 

Ceny w KEI są absurdalne. Zwłaszcza za transfer przekraczający abonament. Ponadto wkur*wia wysyłanie przez KEI maili z automatu o ostrzeżeniach, które tak naprawdę niczego nie dotyczą bo stanu zagrożenia nie ma.

 

Jeśli ktoś chce zapomnieć co to jest problem z hostingiem to polecam kei niestety nie zawsze się opłaca i ja sam dla wielu stron wybieram tańsze rozwiązania bo w końcu chodzi o to żeby zarobić ;)

 

Chyba za napisanie tej opinii dostałeś jakiś bonus z KEI, hę? KEI było fajna firmą 6-7 lat temu. Teraz to cwaniactwo za wysoką cenę. Są na rynku o wiele lepsze oferty i firmy (obsługa!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Możesz sprecyzować?

 

Załóż sobie hosting w KEI i porównaj wskazania w panelu z ich własnymi statystykami przypominającymi webalizera. Pomyłka jest o jakieś +20% (panel w odniesieniu do ich webalizera). Ważne: transfer jest liczony z panelu a nie webalizera. Admin pod naporem argumentów błąd naliczania transferu dla danego konta poprawia, że jest w miarę OK.

 

Mnie taka polityka wcale nie dziwi skoro w cenniku http://www.kei.pl/?stronka=hosting/cennik pakiet 10 GB ponad limit kosztuje 99 zł netto. Czyli to będzie w zaokrągleniu jakieś... 122/10 = 12,2 zł/GB

To nie jest drogo. To jest k*rewsko drogo.

 

Cena w innych firmach to 0,5 do 1 zł za 1 GB. I to jest normalna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie taka polityka wcale nie dziwi skoro w cenniku http://www.kei.pl/?s...=hosting/cennik pakiet 10 GB ponad limit kosztuje 99 zł netto. Czyli to będzie w zaokrągleniu jakieś... 122/10 = 12,2 zł/GB

To nie jest drogo. To jest k*rewsko drogo.

 

Cena w innych firmach to 0,5 do 1 zł za 1 GB. I to jest normalna cena.

Można policzyć też tak:

Sprzedają usługę Biuro Extra gdzie konto mające 6TB transferu/rok kosztuje 300zł netto/rok

czyli 10 GB=0,50 zł (a przecież pomijam zajętość dysku itd).

A jak przekroczysz transfer to za 10 GB płacisz już nie 0,50 zł lecz 99 zł czyli 200x więcej.

Rzekłbym niegrzecznie: zwykła chamówa, ta pozycja z cennika wygląda jak polowanie na frajera.

Zdarzyło mi się raz w to wpaść, musiałem wykupić pakiet dodatkowego transferu w niebotycznej cenie a potem i tak nie wykorzystałem tego przez bodajże 5 lat, bo zawsze brałem opcje ze sporym zapasem transferu - aby sytuacja się nie powtórzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie hosting w KEI i porównaj wskazania w panelu z ich własnymi statystykami przypominającymi webalizera. Pomyłka jest o jakieś +20% (panel w odniesieniu do ich webalizera). Ważne: transfer jest liczony z panelu a nie webalizera. Admin pod naporem argumentów błąd naliczania transferu dla danego konta poprawia, że jest w miarę OK.

 

Mnie taka polityka wcale nie dziwi skoro w cenniku http://www.kei.pl/?s...=hosting/cennik pakiet 10 GB ponad limit kosztuje 99 zł netto. Czyli to będzie w zaokrągleniu jakieś... 122/10 = 12,2 zł/GB

To nie jest drogo. To jest k*rewsko drogo.

 

Cena w innych firmach to 0,5 do 1 zł za 1 GB. I to jest normalna cena.

 

Wydaje mi się, że webalizer oparty jest o logi serwera - natomiast to co pokazują statystyki w panelu webas-a (panel do zarządzania usługami hostingowymi w kei.pl) to 'transfer zliczany na routerze' - z tą właśnie ta różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydaje mi się, że webalizer oparty jest o logi serwera - natomiast to co pokazują statystyki w panelu webas-a (panel do zarządzania usługami hostingowymi w kei.pl) to 'transfer zliczany na routerze' - z tą właśnie ta różnica.

 

Aż 20% ? ;)

 

No to niezły bałagan jest na tym "routerze" skoro niezgodność we wskazaniach transferu wynosi 20%.

Poza tym, dlaczego szanowny admin KEI poddaje się po kilkunastu mailach i poprawia zliczanie transferu? Gdyby to wszystko było tak dobrze dopracowane, żaden admin nie zrobiłby takiego ruchu, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano bo router zlicza ilość przesyłanych pakietów w l3 - więc dochodzą jeszcze jakieś tam różnorakie nagłówki pakietów, błędne ramki, etc.

Poza tym - webalizer nie uwzględnia ruchu połączeniowego (twoja aplikacja > świat zewnętrzny), a tu także coś niecoś można doliczyć.

No i jeszcze kwestia ruchu ftp i pocztowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że taka może być różnica. W DirectAdmin jest to samo. Webalizer to nie wszystko. Do tego dochodzi poczta, ftp itd...

A ceny.. cóż, jest to indywidualna ocena i dla Ciebie to jest drogo a dla innych tanio. Nie musisz z tego powodu używać takich słów opisujących swoje oburzenie, po prostu wybierz inną ofertę skoro wcześniej zaakceptowałeś taki cennik a teraz Ci się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Poza tym, dlaczego szanowny admin KEI poddaje się po kilkunastu mailach i poprawia zliczanie transferu? Gdyby to wszystko było tak dobrze dopracowane, żaden admin nie zrobiłby takiego ruchu, prawda?

 

Czemu admin przestawił? Pewnie dla świętego spokoju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

KEI jest spoko : )

ceny ludzkie, w sensie no jakość jakąś gwarantują, to nie może być za stówę konto 10GB dysku 200GB transferu : )P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I oferują najwięcej ramu na kontach, spośród konkurencji..

 

Nie podoba mi się tam jedynie zapis o zgłaszaniu transferu powyżej 1gb na dobę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z usług hostingowym Kei.pl korzystam prawie już 2 lata i jestem bardzo, bardzo zadowolony. Przez ten czas nie naliczyłem żadnego padu serwera. Jeśli chodzi o support, to rewelacja - błyskawiczne odpowiedzi, a co najważniejsze konkretne.

 

Nie wiem czy zauważyliście, ale Kei.pl powiększyło swoje parametry. Na przykład w Biuro Extra jest teraz aż 25GB powierzchni dyskowej i aż 500GB transferu miesięcznego.

 

Bardzo polecam tę firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem styczność z kei.pl podczas pracy z serwisem klienta - wysłałem zapytanie do supportu o godzinie 2.14 w piątek, odpowiedź mimo pory nocnej otrzymałem w 20minut i w dodatku merytoryczną. Więc support na plus. Usługi w KEI są na wysokim poziomie - podobnie jak cena, ale to już temat do indywidualnego rozpatrzenia. Mając ten sam serwis w superhost.pl strona klienta generowała kosmiczne obciążenia a w KEI nie ma żadnych zgrzytów, ostrzeżeń, przekroczeń mocy obliczeniowej CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A co za problem kupić domenę np. w ovh a później przekierować dns na serwery kei albo innej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Działa wam wszystko w porządku w KEI?

Ja od wczoraj mam zamuły na FTP i ogólnie w działaniu stron... UPC w Gdańsku.

Mowa o normalnym dzielonym hostingu heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nawet ściągałem pliki od znajomego z serwera kei, wszystko ładnie działało, strony wczytywały się płynnie.

Łącze: telepsa przy udziale rozklekotanego DSLAMu.

tutaj też nic nie widzę- http://noc.kei.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi średnio... odświeżam i jest zamuł, albo wrzucam pliki i jakieś errory heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zainstalowane dwa sklepy na kei.pl ( kupdywan.pl i i-dywany.pl) gdzie pierwszy z nich raczej ciągnę ze względu iż już mam dwa na home.pl na innym oprogramowaniu postanowiłem wybrać kei również na dobre opinie.

Dzisiaj dostałem wiadomość od operatora:

Witam serdecznie,

Nasze mechanizmy monitorujące wykorzystanie parametrów serwera wykazują, że Państwa serwisy na serwerze ....kei.pl generują ponad 5% obciążenia CPU serwera referencyjnego.

Dopuszczalny, bezpieczny limit, który nie powoduje zagrożenia dla działania usług współdzielonych (pakiety hostingowe) to maksymalnie 5% obciążenia CPU serwera referencyjnego.

W przypadku przekraczania powyższego limitu, konieczne jest umieszczenie serwisów na platformie Luna z właściwymi parametrem zasobów.

[...] Uwaga! W przypadku nie podjęcia wspomnianych działań będziemy zmuszeni zablokować Państwu dostęp do usługi z powodu zagrożenia dla działania usług współdzielonych.

 

Abonament roczny LUNA od 1200 zł + VAT

obecny Biuro Extra 150 zł + VAT promocja (300 netto) transfer 500 GB m/c / 6000 GB rok

 

Panowie co dokładnie jest z tym z serwem, w sklepie jeszcze niema całego asortymentu ledwie minął miesiąc a tu taki ząk czy jakiś robot się zaplatał i dziobie.

 

Proszę o podpowiedź sugestie czy inwestować w ten serwer. Już żałuję że nie zostałem z home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Na home.pl wywaliliby cię już dawno, więc nie narzekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie.

 

clon - jeśli robisz 5 procent na pustym skrypcie, to definitywnie coś jest nie tak po stronie skryptu IMO... KEI akurat nie przyzwyczaiło nas do marudzenia o byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Było zostać w home, te parametry co piszesz czyli 5 % platformy, to az.pl potrafiło utrzymać na kontach share, tych podstawowych za 50 zł miesięcznie. Gdy odeszlem z az.pl wybrałem kei.pl, u nich musiałem wykupić 10%, na dzień dobry bo otrzymywałem te maile!!!!. To nie jedna wada Kei.pl. gdy np. potrzebujesz więcej miejsca, musisz wykupić większą opcję platformy, nawet jeżeli jej nie potrzebujesz. W opcji 10% mam tylko 20GB na dane, śmiech na sali, a jaka cena!!!!. Jeszcze jedna uwaga, na pytanie na jakiej zasadzie ma zostać ograniczony serwer, gry przekracza wykupione limity dostałem tylko odpowiedź że "Zostanie ograniczony". Nie polecam hostingu w kei.pl, nawet mam duże wątpliwości co do miary tych ich % obciążenia!.

 

Pozdrawiam

Buttle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale AZ to masakra z serwerami w Niemczech... i ciągle to padało i w ogóle dziadostwo, więc się nie dziw.

Poza tym piszesz o Lunie chyba, a porównywanie Luny do dziadoskiego dzielonego hostingu w AZ to "lekka" przesada.

 

To, że nie rozumiesz jak działa porządny hosting i że możesz mieć lipny skrypt, nie znaczy, że firma jest zła. Do tego brakuje ci chyba podstawowej wiedzy na temat hostingu (podział dzielony/VPS albo hosting dedykowany). KEI jest bardzo dobre. Nie jest tanie (w sensie taniości dla dzieciarni, bo tak biznesowo to jest raczej niedrogi), ale jest dobre i oferuje dobry stosunek jakośći do ceny i do możliwości.

 

Troszkę wiedzy łyknij i potem krzycz na forach, bo popełniasz błędy w rozumowaniu.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co tak bronisz kei.pl?. Wszystkim co napiszą złą opinię o kei będziesz pisał że się nie znają, nie mają pojęcia itp. bzdury?.

 

Az.pl spokojnie te ich 5 % wydalało na hostingu share, i o az.pl mam dobre zdanie (przynajmniej 1,5 roku temu). Oczywiście jeżeli ktoś potrzebuje większą konfiguracyjność serwera, będzie potrzebował więcej niż share, ale ja nie potrzebuje!. Nie będę tu udowadniał wiedzy na temat serwerów, bo nie oto chodzi. Z kei i tak już zrezygnowałem, jakość do ceny wcale nie jest dobra, tym bardziej że za 10 GB trzeba wykupywać wyższą opcję. Więc jeżeli ktoś ma serwisy które wie że po czasie będą się rozrastać, niech szuka innego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wszystkim, tylko tobie : )

Teraz jeszcze dorzuciłeś dowodów, że mam rację oceniając poziom twojej wiedzy nt. hostingu.

 

pozdro : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×