Skocz do zawartości
konradex

Dlaczego w GWT maleje liczba linków?

Polecane posty

Witam ponownie.


Moje pytanie do Was jest nastepujące: Dlaczego w Narzędziach Google dla Webmaserów (GWT) potrafi zmniejszyć sie liczba linków?


Sytuacja jest dla mnie nieco nie jasna. Na pewnym forum umieściłem parę linków do mojej strony. Od admina strony mam zapewnienie, że nie usunął on żadnych moich wpisów, natomiast w narzędziach dla webmasterów Google zmniejsza mi się liczba linków z tego właśnie forum. Czym to jest spowodowane? Czy google usuwa "stare" linki / wpisy?


Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konradex, weź adres URL do takiego "linka" na forum, który wyleciał w GWT i wklej do wyszukiwarki Google, zobaczysz w ten sposób czy dana podstrona gdzie go umieściłeś znajduje się nadal w wynikach wyszukiwarki. Jeśli link jest nadal na stronie forum, to możliwe, że Google go wywalił z wyszukiwarki i to spowodowało, że nie pojawia się już w GWT. Atrybut nofollow nie powinien mieć takiego wpływu na znikanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogło być tak, że google miał też linki jak byłeś zalogowany na forum :), ale że cały czas nie jesteś zalogowany to Twój profil może się nie wyświetlać pod adresem "ostatnio aktywni użytkownicy" itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w jednym z wątków, pytania odnośnie pozycjonowania stron warto zadawać na największym w Polsce forum poświęconym tej tematyce: "pio" jest tam "paru specjalistów" w tej tematyce,

Co do tematu, tak jak napisano wyżej, może to zależeć od skryptu forum, np. dany temat wpadł do archiwum które jest zablokowane dla gogle bota i link „znika” – niektóre fora tak mają.

Inna sprawą jest to że GWT nie jest wiarygodnym źródłem o linkach a może być tylko pomocne w tym:

- nie wyświetlają się w nim wszystkie twoje linki,
- to gogle decyduje jakie linki pokazuje ci w GWT,
- linki często są stare sprzed jakiegoś okresu czasu.
- i parę innych spraw

Jak chcesz być taki dokładny to najpierw sprawdź, czy link do postu istnieje i czy gogle bot ma wstęp tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odpisuje tak późno, ale w tygodniu praca oraz inne obowiązki...

 

konradex - wiesz już jak to jest z tym linkiem ? :) Pytam z ciekawości jakie jest rozwiązanie tej zagadki.

 

No właśnie nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :unsure:

 

Podsumowując więc wszystkie informacje raz jeszcze, na pewnym forum w podpisie wstawiłem link do mojej strony. Postów naklepałem tam 137 (pasuje mi tematyka tego forum, więc nie było z tym problemu) przy czym miałem tam wątek o mojej stronie, więc można śmiało przyjąć, że linków w tego forum do mojej strony jest około 140.

 

Stronę zarejestrowałem w GWT ponad pół roku temu, dzięki czemu z czasem zaczęły pojawiać się różne statystyki. Naturalną dla mnie rzeczą był przyrost linków. Co prawda pojawiały się one z opóźnieniem, ale to akurat uważam, za jak najbardziej naturalne zjawisko.

 

I teraz wracając do sedna sprawy. Od pewnego czasu GWT odnotowuje spadek ilości linków z jednego tylko forum. Na początku linków tych było 144, potem 123, potem 115 a teraz 110. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Odnośnie ilości linków z innych forum to jest tam tendencja stała lub wzrostowa, w zależności od tego czy piszę nowe posty, czy też nie.

 

Jak już pisałem, admin nie usuwa postów, ani nie majstruje przy linkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×