Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RafoX

Powiadomienie analistic

Polecane posty

Hej,

Mógł by mi ktoś rozjaśnić sprawę o co chodzi z tym komunikatem?

Nigdy wcześniej nic takiego nie dostałem a teraz mam przy dwóch witrynach :

Filtruj ruch wewnętrzny
W raportach widoczne są działania z Twojej sieci firmowej, ponieważ nie stosujesz żadnych filtrów adresów IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafoX, wygląda na to, że Google Analytics informuję ciebie o fakcie, że w statystykach nabijasz sam sobie ilości odwiedzin - skutek jest taki, że zawyżasz sobie wyniki. Google Analytics umożliwia dodanie filtrowania, tak aby nie zliczał odwiedzin z Twojego IP i innych np. programisty lub pracownika, który obsługuje panel CMS i nabija liczniki odwiedzin.

 

Chyba o to chodzi ;)

 

https://support.google.com/analytics/answer/1034840?hl=pltutaj jest krótki opis jak technicznie dodaje się własne IP do ignorowania.

Edytowano przez majkelfirst (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info jednak te wykluczenie w moim przypadku się nie sprawdzi bo mam zmienne IP z tpneta.

Fakt przez ostatnie 2 miesiące ostro wbijałem i działem na obydwu stronach. W takim razie nie mam pojęcia jak to rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musisz się zastanowić czy Ci przeszkadza zafałszowanie wyników w GA, jeśli nie to olej sprawę, w innym wypadku możesz jeszcze sobie dorzucić jakiś warunek w kodzie aplikacji, który sprawdzi, że to ty i nie wywoła kodu zliczającego odwiedziny. Bo filtrowanie po stronie GA jest możliwe tylko w formie zakresu/klasy IP, co i tak zafałszuje wskazania wycinając innych od tego samego providera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×