Skocz do zawartości
gilg

Wymiana procesora w laptopie

Polecane posty

Możliwa jest wymiana procesora w laptopie? Mam 2 letniego laptopa, którego kupiłam przez pomyłke. Śpieszyłam się, wzięłam nie ten, który miałam wziąć i zorientowałam się dopiero w domu po jego uruchomieniu. Niedługo kończy mi się gwarancja i pomyślałam, że dobrze by było wymienić procesor, bo szkoda żeby leżał nieużywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwa, ale nie we wszystkich ot tak jak w PC, ostatnio kolega wymieniał. Oczywiście musisz wymienić na procesor pasujący do Twojego socketu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś coś zaproponować?

Laptop to Toshiba satellite c50d-a-133

procesor AMD E1-2100 1.0 GHz, 1 MB Cache

2 rdzenie

4GB ramu

 

Ja kompletnie nie orientuje się w temacie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

laptop to nie podpaska, nie powinno na szybko się kupować :D

hmm, podaj jeszcze płyte główną

 

To wiem :) Mam pecha do laptopów i jakiegokolwiek bym nie kupiła, to zawsze jest coś nie tak. Nie wymagałam od niego wiele, bo miał służyć do przeglądania neta, oglądania filmów, bo do pracy używam innego. Zastanawiałam się nad dwoma. Swojego musiałam oddać do reklamacji i tym samym byłam zmuszona przyśpieszyć kupienie lapka. Pierwszego nie było na stanie, a w toshibie pomyliłam modele i wyszło jak wyszło.

Płyta główna: AMD PT10AN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagałam od niego wiele, bo miał służyć do przeglądania neta, oglądania filmów, bo do pracy używam innego.

 

Ty możesz nie wymagać ale jeśli chcesz żeby ten sprzęt posłużył kilka lat to trzeba wybierać i kupować z głową. Bo standardy oraz wymagania z roku na rok rosną nawet jeśli przeglądasz tylko strony, sprawdzasz pocztę czy oglądasz filmy. Jak się na sprzęcie nie znasz to poproś o pomoc kogoś znajomego kto się na tym zna. W większości laptopów nie da się oda tak wydłubać procesora i wstawić nowy wydajniejszy bo dość często są one przylutowane na stałe. Dodatkowym ograniczeniem jest też płyta główna, która może obsługiwać tylko wąską grupę procesorów i wymiana na inny może mijać się z celem, bo wszystkie będą oferowały podobną moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ty możesz nie wymagać ale jeśli chcesz żeby ten sprzęt posłużył kilka lat to trzeba wybierać i kupować z głową. Bo standardy oraz wymagania z roku na rok rosną nawet jeśli przeglądasz tylko strony, sprawdzasz pocztę czy oglądasz filmy. Jak się na sprzęcie nie znasz to poproś o pomoc kogoś znajomego kto się na tym zna. W większości laptopów nie da się oda tak wydłubać procesora i wstawić nowy wydajniejszy bo dość często są one przylutowane na stałe. Dodatkowym ograniczeniem jest też płyta główna, która może obsługiwać tylko wąską grupę procesorów i wymiana na inny może mijać się z celem, bo wszystkie będą oferowały podobną moc.

 

Masz racje Dlatego przed planowanym zakupem drugiego zasięgnęłam opinii. Wcześniej wyszłam z założenia, że jeśli kupie laptopa za 2 tyś i nie będę go przeciążać, to powinien sprawnie działać i być lepszy od tego, który kupiłam 4 lata temu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedługo kończy mi się gwarancja

 

Laptopy mogą mieć krótką żywotność z względów takich jak:

- przenoszenie z miejsca na miejsce (narażenie na upadek, wstrząsy itp - stacjonarny komp nie ma takich problemów)

- mała przestrzeń wentylacyjna w laptopie - narażenie na przegrzanie, a co za tym idzie spalenie czegoś (laptopy 2 znajomych w ten sposob wysiadly jeszcze na gwarancji)

 

Chcąc wymienić cpu musisz:

kupić nowy cpu

zapłacić za jego wymianę

 

Sprzedając starego lapa i dokładając kilka stówek do kasy którą chcesz przeznaczyć na zakup nowego cpu i jego wymianę masz nowego lapa z gwarancją 24 mce.

 

jeśli kupie laptopa za 2 tyś i nie będę go przeciążać, to powinien sprawnie działać

 

Za 2 tys mogą Ci wcisnąć starego złoma który stał przez ostatnie kilka lat na wystawie w sklepie. To że zapłacisz 2k nic nie znaczy. Poza tym - przeglądanie neta, oglądanie filmów, niby nic wielkiego, a u mnie głupie gg zjada 20-25% i5 3450 (desktopowy cpu, całkiem mocny).

 

Płyta główna: AMD PT10AN

 

Ta płyta ma gniazdo FT1

Klik - jak widzisz nie wymienisz tego cpu (o ile da sie wymienić) na nic silnego i sensownego co sprawia, że cały pomysł wymiany jest bezcelowy - kasa w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie brał za wymiane procka w lapie, lepiej dołożyć i kupić konkretną maszyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×