Skocz do zawartości
wroniarz7

Wybór serwera dedykowanego do gry

Polecane posty

Witam, planuję w najbliższym czasie wraz ze znajomymi postawić serwer OTS Tibia. Zastanawiałem się ostatnio jaki serwer dedykowany wybrać mając dość niski budżet (200-250zł miesięcznie). Od kilku dni przeglądam oferty serwerów różnych firm (+opinie), ale na żadną nie mogę się ostatecznie zdecydować. W oko wpadła mi oferta z Linii SOS w Sprint Data Center: https://www.sprintdatacenter.pl/58/serwer-sos-2. Czy taki serwer nadaje się na dobry serwer gry i możecie polecić mi tą firmę? Silnik gry nie wymaga wiele ramu, ale przynajmniej 8gb było by dobre. Jeśli chodzi o ping, to nie musi być bardzo niski tak jak w przypadku gier FPS, ale dobrze by było, żeby serwer znajdował się w Europie. Zależy mi też na wysokim SLA i ochronie DDos.

 

Mógłbym prosić o inne oferty, które według Was były by dobre? Z góry dziękuję. ;)

Edytowano przez wroniarz7 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ping nie ma krytycznego znaczenia, a ochrona DDoS tak, to OVH. Kimsuf albo SYS. Oba się zmieszczą w budżecie, ale zwróć uwagę na różnicę netto/brutto i opłatę instalacyjną. W kimsufi pewnie byś się w stówie miesięcznie zmieścił.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli coś się zepsuje w kimsufi lub SYS, to support jest w miarę dobry?

 

I jeszcze pytanie: czy dysk SSD znacząco wpłynie na szybszy zapis do bazy danych?

 

Zdecydowanie TAK! dyski SSD przyspieszą i to jest niepodważalne. Odnośnie wsparcia technicznego w wielu przypadkach poznasz znaczenie słowa bezradność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zabieram się za czytanie regulaminu SYS. Ceny mają dobre, więc w sumie mógłbym zaryzykować. A jeżeli by porównać support w SDC i w SYS, to który wypada lepiej pod tym względem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli coś się zepsuje w kimsufi lub SYS, to support jest w miarę dobry?

Taki sobie. Ale jedyne, co tak naprawdę się może zdarzyć, czego nie możesz samodzielnie poprawić, to awaria sprzętowa, w szczególności dyku. Wtedy (przy jasnym zgłoszeniu) reagują w miarę sprawnie.

 

I jeszcze pytanie: czy dysk SSD znacząco wpłynie na szybszy zapis do bazy danych?

Ciężko powiedzieć. Zależy od bazy. Jak nie jest wielka, to powinna się cała zmieścić w pamięci i wtedy nie będzie różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jeżeli chodzi o wsparcie techniczne to lepiej wypada SDC. Oferta SYS to jak wiadomo OVH i to naturalne że przy pewnych cenach nie są wstanie zachować wysokiego poziomu wsparcia technicznego. Patrząc na ilość klientów i wielkość oferowanych usług jest to nawet nie realne. Na pewno maja lepsza cenę, ale cena w tym przypadku to nie wszystko. SDC natomiast stara się jak może by zarówno oferta jak i wsparcie techniczne były współmierne do ceny i to na pewno im wychodzi doskonale. Mają jasne i klarowne zasady i bardzo dobrze rozbudowaną ofertę ,która na pewno pozwoli tobie znaleźć usługę jaka potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to tylko moja opinia ale wyczuwam marketing szeptany ze strony SDC:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do złożenia zamówienia- prośba o kontakt na info@sprintdatacenter.pl możemy pomyśleć o nowej cenie.

 

W sumie to już wszystko co chciałem się dowiedzieć w tym temacie. Przemyślę teraz sprawę na spokojnie i podejmę decyzję. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.


Zdecydowałem się na ten: https://www.sprintdatacenter.pl/58/serwer-sos-2. Mam nadzieję, że nie będę żałował. ;d

 

Dzięki za docenienie.

 

Zdecydowanie jeżeli chodzi o wsparcie techniczne to lepiej wypada SDC. Oferta SYS to jak wiadomo OVH i to naturalne że przy pewnych cenach nie są wstanie zachować wysokiego poziomu wsparcia technicznego. Patrząc na ilość klientów i wielkość oferowanych usług jest to nawet nie realne. Na pewno maja lepsza cenę, ale cena w tym przypadku to nie wszystko. SDC natomiast stara się jak może by zarówno oferta jak i wsparcie techniczne były współmierne do ceny i to na pewno im wychodzi doskonale. Mają jasne i klarowne zasady i bardzo dobrze rozbudowaną ofertę ,która na pewno pozwoli tobie znaleźć usługę jaka potrzebujesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×