Skocz do zawartości
konradex

Czy 15 tys linków z jednego forum ma sens?

Polecane posty

Witam,



Moje pytanie może wydać się Wam banalne, ale ostatnio znajomy chwalił mi się, że opłacił reklamę swojej firmy na pewnym portalu i dzięki temu w narzędziach google dla webmasterów widnieje obecnie, iż posiada on ponad 15 tys linków prowadzących do jego strony właśnie z tego serwisu. Poza tym jedynym linkowaniem, jego strona nie posiada żadnych innych linkowań z innych serwisów, stron itd.



Czy takie działanie ma sens? Czy nie lepiej jest mieć przykładowo od 1 do 20 linków z różnych niezależnych serwisów, zamiast jednego linkowania, ale w tak astronomicznej liczbie? Tak naprawdę moje pytanie sprowadza się do odwiecznego problemu ilość kontra jakość? Czy ma sens nabijanie ilości linków z jednego serwisu?



Co o tym myślicie?



Pozdrawiam.



konradex


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby linki nie miały sensu, to np w stopce m.in. tego forum nie znalazłbyś linków do zewnętrznych serwisów :P

Powiedziałeś, że znajomy zamieścił reklamę, ale nie powiedziałeś w jakiej formie (baner, link - jeśli tak to jaki anchor), jaką jakość ma sam serwis, może ma ustawiony nofollow jeśli to jest reklama. Na pewno teraz będzie bardziej na świeczniku, jeśli np to jest 15 K linków o tym samym anchorze exatch match. Pojedyncze linki łatwo może nadrobić i zdywersyfikować profil. Więc dopóki Google nie złapie, to wszystko ma sens :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to jest to link do jego strony. W tytule linku jest po prostu adres strony internetowej z przedrostkiem www. Mnie natomiast zdziwiła ilość tych linków no i czy jest sens mieć ich aż tyle z jednego tylko serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio znajomy chwalił mi się, że...

 

Twój znajomy w kwestiach seo jest delikatnie mówiąc nieogarnięty.

 

Tak naprawdę moje pytanie sprowadza się do odwiecznego problemu ilość kontra jakość?

 

Temat rzeka, wybór jakość/ilość zależy od wielu czynników i nie ma jednego idealnego rozwiązania które mógłbyś zastosować do każdej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój znajomy w kwestiach seo jest delikatnie mówiąc nieogarnięty.

 

Szczerze mówiąc, to ma on swój biznes i nie interesuje go zbytnio SEO. Zapewne nie ma też czasu i chęci, aby się tym zająć osobiście, i dlatego zleca takie prace osobom trzecim. Za pozycjonowanie nie chce płacić dla Google, szuka czegoś tańszego i tak podczas rozmowy dowiedziałem się o tych linkach.

 

Resztę opowieści już znacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej jest mieć przykładowo od 1 do 20 linków z różnych niezależnych serwisów, zamiast jednego linkowania, ale w tak astronomicznej liczbie?

 

W mojej opinii jest zdecydowanie lepiej mieć 20 linków z różnych domen niż 15 tysięcy z jednej. Oczywiście przy założeniu, że ten jeden serwis nie jest bardzo popularny. Posiadanie linków z domeny np onet.pl przyniesie znacznie więcej korzyści niż z 50 serwisów niskiej jakości bez żadnego ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W mojej opinii jest zdecydowanie lepiej mieć 20 linków z różnych domen niż 15 tysięcy z jednej. Oczywiście przy założeniu, że ten jeden serwis nie jest bardzo popularny. Posiadanie linków z domeny np onet.pl przyniesie znacznie więcej korzyści niż z 50 serwisów niskiej jakości bez żadnego ruchu.

 

Zwróć uwagę, że podajesz dwie sprzeczne informacje. W pierwszym zdaniu mówisz, że lepiej jest mieć 20 linków z różnych domen niż 15 tysięcy z jednej, a ostatnim zdaniu mówisz, że posiadanie linków z domeny onet.pl (jednej domeny) przyniesie więcej korzyści niż z 50 serwisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że podajesz dwie sprzeczne informacje.

 

Jest informacja, że przy pewnym założeniu tak może być. Gdy założenie nie zostanie spełnione lepiej mieć jeden link. Temat nie jest do końca jednoznaczny, dlatego nie można w jednym kierunku ściśle odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wypowiedzi, wypowiedzi na innych forach oraz artykuły o tym zagadnieniu dochodzę do wniosku, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. To chyba pytanie z rzędu: Czy ładniejsze są brunetki czy blondynki?

 

Tak czy inaczej, dzięki za rozwianie przynajmniej części niejasności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wypowiedzi, wypowiedzi na innych forach oraz artykuły o tym zagadnieniu dochodzę do wniosku, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.

 

Precyzyjnej nie ma, jednak w większości przypadków lepiej jest mieć więcej domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Moje pytanie może wydać się Wam banalne, ale ostatnio znajomy chwalił mi się, że opłacił reklamę swojej firmy na pewnym portalu i dzięki temu w narzędziach google dla webmasterów widnieje obecnie, iż posiada on ponad 15 tys linków prowadzących do jego strony właśnie z tego serwisu. Poza tym jedynym linkowaniem, jego strona nie posiada żadnych innych linkowań z innych serwisów, stron itd.

Czy takie działanie ma sens? Czy nie lepiej jest mieć przykładowo od 1 do 20 linków z różnych niezależnych serwisów, zamiast jednego linkowania, ale w tak astronomicznej liczbie? Tak naprawdę moje pytanie sprowadza się do odwiecznego problemu ilość kontra jakość? Czy ma sens nabijanie ilości linków z jednego serwisu?

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam.

konradex

 

Nie ma najmniejszego sensu, sami mamy kilka stron które zostały umieszczone jako link na forach . 15 czy 30 tysięcy nic nie znaczy. Po pierwsze tylko tematyka danego forum jest ważna jeżeli odpowiada lub jest zbliżona do samej strony, którego link widnieje na tym forum. Ale tak naprawdę jest to tylko chwilowy

powiew na statystykach , który nie ma realnego poparcia odwiedzin takiej witryny. Przyjmując natomiast opcję reklamy są większe szanse że ktoś kliknie jak google coś z tym zrobi. Nie ma co się oszukiwać ale by pozycjonować to trzeba to robić i ciężko się napracować. Kariera bzdurnie umieszczanych linków dawno się skończyła podobnie jak katalogi stron. Cóż życie, nic nie trwa wiecznie.

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, że Matt Cuts w jednym ze swoich video wspominał, że Google liczy tylko ileś tam linków z jednej domeny i jak jest więcej to są one po prostu pomijane. Ile tych linków zlicza to już oczywiście nie powiedział, ale na pewno nie jest to 15 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi by wystarczył tylko jeden na stronie głównej. Ale jeśli ten link na 15k podstron to nie spam to stronie nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po ostatnich aktualizacjach liczy się jakość.

 

To akurat od dłuższego czasu się liczy.

 

A skąd wiesz, co się liczy po ostatnich aktualizacjach?

 

Wystarczy zrobić testy, jak masz pojęcie to wiesz jakie testy wykonać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imho powinien zdywersyfikować profil linków, z różnych domen, IP, etc, a nie tylko 15k linków z podstron jednego serwisu. Gógl może "upomnieć się o swoje" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam, raczej nie zaszkodzi, ale pomóc też bardzo nie pomoże. Ryzyko kary od G jest, jak dla mnie, zbędne ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie to linki. Jeżeli z pewnego miejsca to nie zaszkodzą ale różnie z tym jest. Jednej domenie zaszkodzi natomiast drugiej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co z jednego forum? Jeśli jesteś aż tak aktywny, to nie lepiej być aktywnym w kilku o podobnej tematyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×