Skocz do zawartości
bybunny

Rozwój pewnego projektu

Polecane posty

Obecnie mam na "tapecie" pewien projekt witryny. Projekt ma ściśle związek z promowaniem muzyki. Jeden z działów tej witryny ma mieć formę tz patefonu, czyli będzie to miejsce gdzie użytkownicy będą mogli słuchać utworów/muzyki. Patefon będzie posiadał funkcję przewijania, stop , start jak typowy odtwarzacz. Tu powstaje moje pytanie. Materiały muzyczne nie będą przechowywane na stronie a jedynie osadzane automatycznie w formie linku z serwisów takich jak np youtube. Od strony użytkownika taki link jest ukryty natomiast wykorzystany jest w kodzie strony by wspomniany patefon posiadał wcześniej wymienione funkcje.

 

Czy strona, która pozwala na słuchanie muzyki ale fizycznie jej nie utrzymuje a utrzymywana jest np przez youtube, strona działa jako "brama" - "pomost" musi opłacać licencję a jak tak to proszę o podesłanie ewentualnych linków.

 

Teoretycznie można to podciągnąć pod radio internetowe ale nie jestem przekonany w tym konkretnym temacie dlatego proszę o pomoc. Dziękuję

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to z udostępnianiem muzyki to jest zawiła sprawa, ogólnie przyjmuje się że jeżeli plik nie jest umieszczony na serwerze tyk zewnetrznym(zippy,yt) to ty tylko wstawiasz link do zewnętrznego serwisu. a i musisz zaznaczyć że administracja nie ponosi odpowiedzialnosci za treści umieszczanych przez userów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to z udostępnianiem muzyki to jest zawiła sprawa, ogólnie przyjmuje się że jeżeli plik nie jest umieszczony na serwerze tyk zewnetrznym(zippy,yt) to ty tylko wstawiasz link do zewnętrznego serwisu. a i musisz zaznaczyć że administracja nie ponosi odpowiedzialnosci za treści umieszczanych przez userów

 

Widzisz tu nie chodzi o pliki tylko o to że funkcja na stronie nazwana patefon pozwala na słuchanie muzyki. Czyli praktycznie "nadawanie" muzyki online. Patefon jest tak zrobiony że w chwili kiedy pojawia się nowy artykuł na stronie głównej a wraz z nim wideoklip to link tego wideoklipu (youtube) generuje specjalny link dla patefonu w formie mp3 i zostaje dopisany do listy wraz z pozostałymi. Nie ogarniam prawa odnośnie publikacji tego typu materiałów dlatego szukam jakiejś odpowiedzi w tym temacie. Po prostu skoro mam za to płacić to nie problem tylko bym chciał wiedzieć gdzie i mieć poczucie jasnej sytuacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku podlegam pod ofcom o ile się nie mylę. Napisałem do nich i zobaczymy. Wprawdzie sama strona/projekt po Polsku ale własność prawna "nadawcy" przypada na UK. Trochę to takie skomplikowane bo jak patrzę po internecie to sporo osób po prostu zlewa temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku podlegam pod ofcom o ile się nie mylę.

 

 

Ofcom: http://www.ofcom.org.uk/Chyba zajmuje się trochę innymi rzeczami niż prawa autorskie, to instytucja zajmująca się providerami internetowymi, komórkowymi itp.

 

Ty szukasz chyba tego: http://copyright.co.uk/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem akurat do ofcom by pomogli mi znaleźć instytucję która obejmuje zagadnienia związane z ewentualną licencją. ofcom sam w sobie wydaje licencje o profilu skierowanym na wszelkiego rodzaju rozgłośnie zresztą taka sugestię otrzymałem od znajomego anglika. Również jeden ze znajomych podesłał mi link do prsformusic.com Szukam prostej odpowiedzi + ile mam zapłacić ale okazuje się to bardziej skomplikowane jak przypuszczałem niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×