Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IdolwSzutrab7

Przekierowywanie subdomeny na zewnętrzny serwer TeamSpeak 3 (z portem)

Polecane posty

Witam.

 

Nawiązując do mojego innego tematu:

Darmowy panel zarządzania serwerem WWW do VPS'a

 

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, jak przekierować w „Vesta Control Panel“ subdomenę na zewnętrzny serwer TeamSpeak?

 

Na pewno główna domena musi być podpięta do VestaCP, a subdomena musi mieć przekierowany rekord A na adres IP tego serwera TeamSpeak 3, a także rekord SRV z odpowiednim portem.

 

Dla przykładu:

Mój serwer, na którym zainstalowana jest VestaCP to IP 1.1.1.1, a serwer TeamSpeak 3 jest na osobnym serwerze z IP 2.2.2.2, lecz jest dostępny pod portem 6060, czyli aby połączyć się z TS3 trzeba się łączyć z IP:PORT 2.2.2.2:6060 i moim celem jest zastąpienie tego adresu IP:PORTEM na moją subdomenę utworzoną w VestaCP.

 

Mam takie coś zrobione na hostingu, gdzie zrobił mi to administrator. Osobiście również coś takiego zrobiłem w innym serwisie do zarządzania DNS (polecam: freedns.42.pl). Teraz chciałbym zrobić coś takiego na moim serwerze VPS z VestaCP.

 

Dopiero co zainstalowałem VestaCP, nic w niej nie konfigurowałem, nameserwerów też nie zmieniałem, bo tak naprawdę nie wiem gdzie je się zmienia, ale wygląda na to, że nie trzeba ich zmieniać, bo podpięta domena działa i VestaCP ją obsługuje.

 

Utworzyłem tylko domenę zakładce WEB:

24SbV8Gl.png

 

Z podstawową konfiguracją i adresem IP mojego VPS'a.

 

Natomiast w zakładce DNS utworzyłem subdomenę ts.idolwszutrab7.tk z adresem IP, na którym stoi owy serwer TeamSpeak 3:

8EGRn0wl.png

 

Jest tutaj również główna domena z adresem IP mojego VPS'a.

 

Problem jest taki, że za każdym razem ta domena przekierowuje na adres IP mojego VPS'a, na którym również stoi TeamSpeak 3, ale mniejsza o to.

 

Po prostu nie mogę tej subdomeny przekierować na inny serwer i cały czas przekierowuje na serwer, do którego jest podpięta. W rekordach wszystkie są przekierowane na zewnętrzny adres IP.

 

Na razie skupiam się na przekierowaniu subdomeny na inny adres IP. Dopiero później zacznę ją przekierowywać na adres IP z portem (najpierw musi zacząć przekierowywać na IP, ale nawet tego nie chce robić).

 

EDIT1: sprawdziłem i zarówno subdomena ts.idolwszutrab7.tk jak i główna domena idolwszutrab7.tk przekierowują na serwer do którego są podpięte. To trochę dziwne, bo jeśli podepnę X domen, to wszystkie będą przekierowywać na mój serwer TeamSpeak 3? o.O

 

Co robię źle?

Edytowano przez IdolwSzutrab7 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek zrób host -t NS twojadomena

 

potem host -t A ts.Twojadomena

 

i wklej wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałem moje NameSerwery to domyślnego package'a.

Później odczekałem 30 minut i subdomena zaczęła przekierowywać na inny adres IP.

 

Teraz jest problem z rekordem SRV i portem.

 

Rozumiem, że jeśli chcę przekierowywać na dres IP z portem, to muszę użyć rekordu SRV, tak?

 

Otóż w innym serwisie musiałem przekierować domenę rekordem A na adres IP a w SRV wpisać port.No i oczywiście oba rekordy połączyć nazwą, ale tutaj chyba tego robić nie muszę, bo Vesta tym się zajmuje.

 

Sęk w tym, że w rekordzie SRV nie mogę wpisać samego portu, gdyż Vesta zwraca błąd:

Error: SRV record 6060 should be a fully qualified domain name (FQDN)

EZN0rV7l.png

 

A próbowałem wpisać IP z portem w tym rekordzie SRV, ale nic się nie dzieje, nawet po odczekaniu 12h.

 

No i na tym stoję, bo kompletnie nie mam pojęcia co dalej, w google nikt nie opisał jak dodawać rekordy w VestaCP, tym bardziej ten skomplikowany rekord SRV.

Na początek zrób host -t NS twojadomena

 

potem host -t A ts.Twojadomena

 

i wklej wynik

 

Mam to nadal wpisać, jeśli domena zaczęła przekierowywać?

Edytowano przez IdolwSzutrab7 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu nie widzę na co wskazuje rekord SRV.

 

Utwórz sobie IN A glosowy.twojadomena

 

w SRV wpisz rekord ts i skieruj na glosowy.twojadomena

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu nie widzę na co wskazuje rekord SRV.

 

W takim razie podeślę lepsze zdjęcie:

cVFjJYUl.png

(kliknij aby otworzyć w skali 1:1)

 

Tak mam teraz to wszystko ustawione. W rekordzie SRV mam wpisany adres IP z portem, bo inaczej nie chciało się przyjąć, ale to nie działa.

 

Zaraz niżej jest rekord A który poprawnie przekierowuje na adres IP, który tam jest podany.

 

 

Utwórz sobie IN A glosowy.twojadomena

 

w SRV wpisz rekord ts i skieruj na glosowy.twojadomena

 

Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem (jestem w tym nowy). Mam utworzyć rekord A z "glosowy,twojadomena"? Ale przecież rekord A jest do adresów IP, a nie do domen/subdomen, tak?

 

I jak skierować SRV na "glosowy.twojadomena"? A gdzie mam wpisać port? Musi być port 6060, bo na takim porcie pracuje serwer TeamSpeak3 na zewnętrznym serwerze.

Edytowano przez IdolwSzutrab7 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz subdomenę pod nazwą glosowy.twojadomena następnie gdy to zrobisz dodaj SRV z nazwą ts i skieruj ją na glosowy.twojadomena:6060

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz subdomenę pod nazwą glosowy.twojadomena następnie gdy to zrobisz dodaj SRV z nazwą ts i skieruj ją na glosowy.twojadomena:6060

 

Czyli tak to ma wyglądać:

 

xL4nKZXl.jpg

 

VIeK9M1s.jpg B2o4nTYs.jpg

 

Nie tworzę subdomeny ts z panelu web w ogóle. Jest ona tworzona z rekordów w panlu DNS. Tam na zrzutach widać, że w panelu web mam dwie domeny, ale jest to domena idolwszutrab7.tk i default.domain. Nie wiem, czy tak to ma być, ale z tego co wyczytałem, jak utworzę subdomenę w web, to VestaCP utworzy stronę pod tą subdomeną, a ja nie chce mieć pod tą subdomeną strony, więc tworzę ja w rekordach DNS.

 

Z tego co napisałeś ma wynikać, że mój rekord A który utworzyłem jest utworzony poprawnie i ma przekierowywać z subdomeny ts.idolwszutrab7.tk na adres IP (i to działa perfekcyjnie), a także, że rekord SRV ma być utworzony również na ts.idolwszutrab7.tk, ale w polu IP/Value nie mam wpisywać adresu IP, tylko wskazać ówcześnie stworzony rekord A + dopisać port, tak aby te dwa rekordy się połączyły?

 

Teraz mam zrobione tak, jak na powyższych zrzutach ekranu i czekam na przeładowanie dnsów.

 

 

Rekord SRV dla ts3, z którym chcesz się łączyć przez ts.domena.pl, powinien wyglądać mniej więcej tak

 

_ts3._udp.ts.domena.pl. IN SRV 0 5 numer_portu adres.serwera.

 

Wiem jak powinien wyglądać wpis, bo jak już wspomniałem udało mi się to zrobić w innym serwisie:

 

cRNZLuFl.jpg

 

Ale ja tutaj to robię przez panel VestaCP i nie mam tak dokładnego poglądu do wpisu.

Edytowano przez IdolwSzutrab7 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się DNS'y odświeżyły.

 

Przestała działać cała domena: nie przekierowuje ani na zewnętrzny serwer ani już na mój serwer. Strona internetowa, która była pod główną domeną też zniknęła. Domena nie odpowiada na PING, w konsoli pisze, że nie może rozpoznać nazwy. To samo jest, gdy próbuję wejść na TeamSpeak3 mój jak i ten zewnętrzny. W skrócie: ostro się pochrzaniło.

 

Czyli jednak źle jest wszystko ustawione?

 

PS. spróbuję zrestartować VestaCP, albo w ogóle cały VPS, ale wątpię, aby to coś dało.

 

PPS. nie, nic to nie dało, coś jest nie tak z ustawieniem bind'a i nie można rozwiązać nazwy domeny.

Edytowano przez IdolwSzutrab7 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgubiłem... Skoro masz Strefę DNS na 42.pl to po co ci inna strefa DNS w vestacp?

 

Albo jedno albo drugie.

 

 

Warto też zapoznać się z takimi tematami: https://support.teamspeakusa.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/293/12/does-teamspeak-3-support-dns-srv-records

 

Strefa DNS na 42.pl jest od innej domeny, która nie jest moja. Moja domena jest teraz przekierowana na mój hosting, a ja teraz uczę się na próbnej domenie, jak tworzyć subdomeny i jak je przekierowywać, co mi nie wychodzi. Jeśli tak dalej pójdzie, to zrezygnuję z tego serwera VPS i pozostanę w hostingu.

 

Wiem jak działa rekord SRV. Nie wiem jak mam go utworzyć w tym VestaCP, bo wszystko się robi przez dziwny panel. Cokolwiek w nim nie wpiszę, to za cholerę nie chce przekierować na zewnętrzny adres IP z portem. Da się zrobić przekierowane na zewnętrzny adres IP, ale rekord SRV w ogóle nie chce zaskoczyć.

 

DNS'ami chcę zarządzać z jednego miejsca. Jeśli będę przenosić całą swoją domenę wraz z zawartością strony, to wszystko na tym VPSie musi działać poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Najlepiej się uczyć bezpośrednio z programu bez jakichś paneli.

 

Ja zaczynałem przygodę z DNS przez bind9 i tylko spod konsoli. Inaczej tego nie zrozumiesz.

 

Tylko z tego co zauważyłem nie masz rekordu A pod tytułem ts3. Spróbuj dodać go.

 

ts3.domena.pl A IP.V.P.S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się uczyć bezpośrednio z programu bez jakichś paneli.

 

Ja zaczynałem przygodę z DNS przez bind9 i tylko spod konsoli. Inaczej tego nie zrozumiesz.

 

Domyślam się, że najlepiej jest się uczyć bezpośrednio z programu, ale jak ja chcę przenieść cały swój serwer WWW (wszystkie strony, a w szczególności podstrony), to ogarnięcie tego wszystkiego z poziomu konsoli jest dla mnie zbyt trudne i to dlatego szukam jakiegoś panelu zarządzania serwerem WWW, aby to sobie ułatwić. W moim innym temacie wszyscy polecali VestaCP, więc na razie ofensywnie próbuję rozgryźć ten panel, ale nie mogę sobie poradzić z tymi rekordami.

 

 

 

Tylko z tego co zauważyłem nie masz rekordu A pod tytułem ts3. Spróbuj dodać go.

 

ts3.domena.pl A IP.V.P.S

 

Tak, bo teraz przestawiłem. Próbuję metodą prób i błędów rozgryźć jak ten panel dodaje wpisy do binda. Szkoda tylko, że na rezultat trzeba czekać tak długo, aż się DNSy przeładują.

 

Wygląda to w ten sposób, że tworząc rekord A, powstaje subdomena z nazwą jaką wpisałem. Jeśli chcę mieć subdomenę "ts" to nie mogę raz nazwać ją "ts" a raz "ts3". Rekord A działa prawidłowo, bo co chwile sprawdzam i przekierowuje na adres IP. Nie wiem tylko, jak wskazać rekord SRV, aby się połączył z rekordem A.

 

Ten panel jest nieco dziwny. Może jest uszkodzony?

 

Edytowano przez IdolwSzutrab7 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×