Skocz do zawartości
KrzysztofeK

Ustawienie NS dla glownej domeny serwera VPS/dedyk. tylko po nazwie u rejestratora

Polecane posty

Witam,

Mam pewien problem i nie mogę znaleźć rozwiązania - moja domena jest nie widoczna.

Otóż skonfigurowałem sobie binda na swoim VPS, wszystko pięknie wg. testów wewnetrznych jest ok.

Załóżmy, że jest to domena.pl.

Ustawiłem sobie w Debianie 7 hosta i revDNS na serwer.domena.pl oraz skonfigurowałem binda z wpisami ns1.domena.pl i ns2.domena.pl kierującymi odpowiednio na moj serwer i dns zapasowy od OVH. Ogólnie po stronie serwera wszystko OK.

I teraz pytanie,

Czy to powinno działać kiedy u rejestratora domeny w panelu w Custom DNS podam tylko same nazwy bez IP serwera? Mam darmową domenę w dot.tk, a tam można podać tylko ns1.domena.pl itd bez adresów IP. Skąd inni mają wiedzieć, że ns1 i ns2 to adresy moich dnsów skoro adresy są ustalone tylko na moim serwerze? Najlepsze jest to, że kiedyś jak się bawiłem Webminem i nie ogarniałem, jakoś mi się udało to ustawić (albo mi się tak wydawało), a teraz nie, mimo, że przestudiowałem wszystko odpowiednio i robię to ręcznie.

 

Pozdrawiam, Krzysiek.

 

@up

sprawa rozchodzi się o domenę krzysztofek.tk / ns1.krzysztofek.tk / ns2.krzysztofek.tk

Edytowano przez KrzysztofeK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwer DNS (jak ns1.krzysztofek.tk) jest w domenie, którą obsługuje (krzysztofek.tk), to musisz registrarowi (organizacji, gdzie kupiłeś/zamówiłeś domenę) podać adresy IP serwerów DNS, żeby mogli dodać rekordy glue. Dlaczego? https://en.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System#Circular_dependencies_and_glue_records

 

Jeśli registrar nie pozwala podać (a .tk ssie, więc wcale możliwe), to użyj nazw serwerów w ich oryginalnych domenach. OVH daje każdemu serwerowi nazwę w rodzaju xx000000.ovh.net albo adres-ip.klasa.eu, a ich serwer zapasowy to chyba sdns2.ovh.net czy coś takiego. Obie masz podane w panelu.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje domysły były słuszne. Mam tam domenę tylko dlatego, że jest za darmo, a wykorzystuję ją tylko do celów czysto naukowych. O DNSach od OVH wiem i w takim razie postaram się to tak skonfigurować. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×