Skocz do zawartości
rysi3k

Poszukuję hostingu w Indiach

Polecane posty

Witam

poszukuję hostingu/VPS w serwerowni w Indiach dla stronki w PHP5.4+ oraz MySQL.

Czy ktoś widział/miał doczynienia z czymś takim? Bo oferty które widzę że niby Indyjskie to mają serwerownie w USA...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

poszukuję hostingu/VPS w serwerowni w Indiach dla stronki w PHP5.4+ oraz MySQL.

Czy ktoś widział/miał doczynienia z czymś takim? Bo oferty które widzę że niby Indyjskie to mają serwerownie w USA...

 

Pozdrawiam

 

Szczerze to nie widziałem nigdy oferty, których adresy IP bezpośrednio wskazywały taka lokalizację. Oczywiście nie mówię że takie nie istnieją ale patrząc na rozwój technologiczny w tym regionie myślę że poszukiwania będą trwały długo! Inna sprawa i jest to pytanie z czystej ciekawości, co konkretnie kieruje tobą by posiadać usługę w Indiach? Wygląda to dość zabawnie ale może masz ku temu powody.

 

Może to?

 

https://www.hostindia.net/webhosting-linux.php

 

Ale za cholerę nie wiem jaki tam jest przelicznik walutowy!

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale za cholerę nie wiem jaki tam jest przelicznik walutowy!

 

Rupia :)

1 INR = ~0,06 PLN

 

Oczywiście nie mówię że takie nie istnieją ale patrząc na rozwój technologiczny w tym regionie myślę że poszukiwania będą trwały długo!

 

Widziałeś może serial Dostawa na telefon? Indie już od dłuższego czasu stanowią swoiste "zaplecze techniczne", zwłaszcza dla firm z USA. Spójrz ilu Hindusów przewija się w charakterze prelegentów przez konferencje prasowe Microsoftu - nawet obecny CEO stamtąd pochodzi :) Ichni inżynierowie na miejscu pracują za stawki, za które nawet Chińczyk by nie siadł do klawiatury - wynika to nie z faktu, że się nie cenią, tylko ze słabości tamtej waluty, co widać po w. w. przeliczniku.

 

Rynek IT w Indiach w 2012 roku był wart ~100 miliardów USD, większość to outsourcing na eksport.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał/szukał to znalazłem takie oferty:

http://www.hostingraja.in/hosting/compare-hosting-plans

te na pewno mają datacenter w Indiach :)
PS. Szukam w Indiach bo klient chciał.. sam [jeszcze] niewiem czemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Rupia :)

1 INR = ~0,06 PLN

 

 

Widziałeś może serial Dostawa na telefon? Indie już od dłuższego czasu stanowią swoiste "zaplecze techniczne", zwłaszcza dla firm z USA. Spójrz ilu Hindusów przewija się w charakterze prelegentów przez konferencje prasowe Microsoftu - nawet obecny CEO stamtąd pochodzi :) Ichni inżynierowie na miejscu pracują za stawki, za które nawet Chińczyk by nie siadł do klawiatury - wynika to nie z faktu, że się nie cenią, tylko ze słabości tamtej waluty, co widać po w. w. przeliczniku.

 

Rynek IT w Indiach w 2012 roku był wart ~100 miliardów USD, większość to outsourcing na eksport.

 

Ogólnie patrząc z pryzmatu przebywania w UK to za wesoło to nie wygląda w odniesieniu do posiadania przez nich wiedzy i sposobie jej wykorzystywania. Wielokrotnie spotykam osoby , które są dosłownie po ukończeniu "kursu" co w UK pospolicie nazwane jest że kończył studia. Niestety ich wiedza zamyka się tylko i wyłącznie w danym zakresie bez podstawy dalszego rozwoju w tym kierunku z wykorzystaniem samodzielnego rozwiązywania problemów czyli myślenia. Nie znam i na 99% jestem pewien że nie mają dostępu w dziedzinach IT ukierunkowanych na obsługę banków czy placówek rządowych ale mam tu na myśli tylko i wyłącznie kierunki związane z IT. Rozumiem sprawy oparte o inwestycje w tym regionie czy to bezpośrednio czy pośrednio jedynie patrząc na koszta utrzymania pracowników. To że ktoś reprezentuje wspomniany Microsoft do mnie nie przemawia podobnie jak nie przemawia do mnie wsparcie techniczne w wykonaniu tej konkretnej narodowości. Po pierwsze nie dowiesz się niczego czego nie znajdziesz sam w internecie lub książce wykorzystywanej w wyżej wspomnianym "kursie" a przy pytaniu bardziej technicznym usłyszysz przerażenie i próbę udowodnienia że się mylisz w formie przypominającej regułki czytane z kartki. Niestety to do mnie nie przemawia. Nie wiem na czym to polega że tak twardo jest im wyjść poza ramy ich wiedzy. Po prostu nie rozumiem tego. Mamy kilka firm pod sobą gdzie posiadam bezpośredni kontakt i jeżeli dana osoba jest krócej jak 4 czy 5 lat w UK ma wewnętrzny hamulec na rozwój w kierunku czegoś nowego. Wykonują dane zlecenie jak automat , krok po kroku i nic więcej. To bolesne ale podejrzewam że może to być spowodowane różnicami kulturowymi, mentalnością. Główny temat to dla nich kasa , ale niestety ona się ma nijak do wiedzy jaką często reprezentują. Patrząc na przelicznik postaram się być bardziej wyrozumiały. Dużo rozmawiam z ludźmi pochodzącymi z Indii szanuję ich za szczerość i poważne podejście do powierzonych obowiązków ale nigdy nie zrozumiem ich podejścia do samodzielnego myślenia.

 

Jakby ktoś chciał/szukał to znalazłem takie oferty:

http://www.hostingraja.in/hosting/compare-hosting-plans

te na pewno mają datacenter w Indiach :)
PS. Szukam w Indiach bo klient chciał.. sam [jeszcze] niewiem czemu :)

 

Jeżeli mogę prosić to daj znać by rozwiać moja ciekawość.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie stwierdziłem, że są profesjonalistami, a ta branża to ich konik. Wystarczy wejść na Freelancer.com i pierwsze, co rzuca się w oczy, to śmiesznie niskie stawki za najęcie "speca" z tamtych stron oraz fakt, że pojedyncza osoba zna się na wszystkim (tzw. człowiek orkiestra - wystawiają swoje oferty w niemal wszystkich kategoriach, od Photoshopa, przez Javę, PHP, administrację, na copywritingu kończąc).

Chciałem jedynie zauważyć, że IT to całkiem ważny segment indyjskiej gospodarki z punktu widzenia ekonomicznego - z Twojego poprzedniego postu można było wywnioskować, że jest odwrotnie, tj. bieda, bród, smród i zacofanie :)

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×