Skocz do zawartości
  • 0
bybunny

Czy ktoś używa Load Balancera od Tiktalik.com

Pytanie

Mam pewien projekt, który wymaga umieszczenia z użyciem Load Balancera. Wiem że posiadają takie rozwiązanie dlatego szukam opinii na ten temat. Skoro mowa o takim rozwiązaniu biorę pod uwagę również wykorzystanie go tworząc zestaw kropelek na DigitalOcean lub ewentualnie wykorzystanie własnego środowiska. Szukam opinii nie samych usług lecz konkretnie zastosowanej usługi z wykorzystaniem Load Balancera która jest online i mogę otrzymać ewentualne statystyki takiego rozwiązania. Dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu

10 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0
Gość patrys

Z ciekawości, a jak uzyskasz HA LB ( bez HA LB to bezsens ) używając tych "kropelek" w DigitalOcean ?

Opinie na temat usług są różne, najlepszy jest własny test pod konkretne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Z ciekawości, a jak uzyskasz HA LB ( bez HA LB to bezsens ) używając tych "kropelek" w DigitalOcean ?

Opinie na temat usług są różne, najlepszy jest własny test pod konkretne rozwiązanie.

 

Przepraszam jak wprowadziłem w błąd, Load Balancera można stworzyć samodzielnie w oparciu o ogólnie dostępne oprogramowanie. Interesuje mnie opinia w odniesieniu do tiktalik.com ponieważ między innymi reklamują takie rozwiązanie. Z tego powodu chciałem wiedzieć jak to się sprawuje z wykorzystaniem ich zasobów przy konkretnym rozwiązaniu by nie powtarzać ewentualnych błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

SiXwishlist,

 

a co konkretnie cie interesuje?:-)

 

Rozłożenie projektu na cztery środowiska:

 

1.wspólna baza danych na jednym,

2.witryna na dwóch z możliwością rozbudowy o kolejne

3.load balancer

 

Chciałem wiedzieć czy ktoś tego rozwiązania obecnie używa dzieląc się wnioskami, ale widzę że jednak nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość patrys

Na stronie za wiele nie ma: https://tiktalik.com/pl/loadbalancer

Nie jest to firma popularna jak Amazon czy OVH więc mało kto korzysta z takich usług.

 

Skalowanie które opisałeś jest jednym z prostszych mających jeden punkt awarii, jeżeli nie chcesz testować wypytaj support o specyfikacje usługi czyli np. sprawdzanie backendu, maksymalną ilość backendów czy kierowanie do backendów ( ciastka, source ip, rr ).

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Na stronie za wiele nie ma: https://tiktalik.com/pl/loadbalancer

Nie jest to firma popularna jak Amazon czy OVH więc mało kto korzysta z takich usług.

 

Skalowanie które opisałeś jest jednym z prostszych mających jeden punkt awarii, jeżeli nie chcesz testować wypytaj support o specyfikacje usługi czyli np. sprawdzanie backendu, maksymalną ilość backendów czy kierowanie do backendów ( ciastka, source ip, rr ).

 

To jest jednorazowy projekt , ktoś poprosił mnie o wdrożenie i zasugerował TikTalik to był jedyny powód mojego pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Witaj,

 

propozycja gwoli rozważenia.

Można uzyskać nieco większą funkcjonalność w oparciu o usługę CDN (https://hostings.pl/oferta/konta-hostingowe/hosting-cdn/).

Źródło danych takiego CDN, może być w dowolnym miejscu - także świadczone z innej usługi hostingowej.

 

Pozdrawiamy

Hostings.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość patrys

@Hostings.pl: cudowny spam ;)

 

I to jeszcze nie pasującą usługą, co ma CDN do LB ? A tym bardziej CDN z usługą hostingową...

Po drugie ciekawe komu potrzebny jest CDN rozmieszczony w kilku miastach polski ;)

 

KOSZMAR.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość patrys

No nie do końca, choć można te role połączyć, jednakże tu była usługa hostingu shared z cdn ...

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×