Skocz do zawartości
szmulik

Wolny mysql na serwerze

Polecane posty

Witam

Bardzo proszę o opinię fachowców bo mam wrażenie ze ktoś chce mnie zrobić w balona.

 

Mam aktualnie dwa serwery.

 

E3-1230 Quad Core (Lin.)
RAM : 4 GB DDR3 RAM
Hard Disk : 2 x 300 GB SAS 15k rpm Raid1
Operating System : Linux CentOS 6.x
Control Panel : cPanel/WHM

mysql 5.6.17

 

i

 

Dual Quad Core L5520
RAM : 64 GB DDR3 RAM
Hard Disk : 6 x 240 GB SSD RAID 10

Operating System : Linux CentOS 6.x
Control Panel : cPanel/WHM

mysql 5.6.17

 

Problem jest taki ze na drugim serwerze mysql jest znacznie wolniejszy

​Identyczne zapytania do badanych zajmują około 3 -4 razy więcej czasu.

 

Robiłem benchmark MYSQL Sysbench

pierwszy serwer miał 4694 transakcji na sekundę a drugi tylko

1334 transakcji na sekundę.

 

dla porównania

File IO benchmark dla pierwszego wyszedł dużo gorzej 2.2MB/s a dla drugiego 70MB/s

 

Test CPU wyszedł zbliżony.

 

Próbowałem przeróżne kombinacje z plikiem my.cnf używałem mysqltuner ale nic nie przyniosło rezultatów. MySQL na drugim serwerze jest znacznie wolniejszy.

 

Czy uważacie za takie coś jest normalne ? Czym może być spowodowana ta różnica?

Szczerze liczyłem na to że drugim serwerze MySQL będzie śmigał znacznie szybciej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest spora liczba elementów odpowiedzialnych za takie zachowanie. Zacznijmy może od tego czy faktycznie obecna konfiguracja na obu serwerach jest identyczna. Do tego warto dołożyć zarządzanie dyskami co przekłada się na wykonywanie funkcji zapis/odczyt w określonym czasie. Test to jedno i warto się nim poniekąd sugerować ale niekoniecznie sam test pokaże tobie rozłożenie wielu zapytań na jednostkę. Spotkałem się z sytuacja kiedy testy wychodziły inne/gorsze lecz w obliczu dużego obciążenia serwer dawał sobie radę znacznie lepiej. Przejrzyj zawartość sprzętową czy przypadkiem coś mu nie dolega. Błąd np w pamięci ram może mieć wpływ na problem czego sam doświadczyłem mimo że byłem przekonany że to nie realne. Patrząc na twoje dwie konfiguracje jest to praktycznie porównywanie malucha do porsche mimo że nie jestem do końca przekonany co do wydajności samego CPU Intel Xeon L5520 i uważam że jest znacznie mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie wydajność L5520 jest mniejsza. Drugi server ma jednak 2 procesory według różnych opini na necie i testów które wykonałem wynika ze jaka konfiguracja ma podobną wydajność CPU.

 

Testy mysql wykonywałam przeróżne również z testowaniem skryptów stron które są na serwerze. Wynik zawsze jest taki sam na niekorzyść drugiego serwera.

 

Na drugim serwerze jest kopia pierwszego wiec wszystko jest takie same. Mam na myśli system i software.

Edytowano przez szmulik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz na zasadzie zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi na nie wyciągamy wnioski i to jest na plus ale myślę że długotrwały proces dochodzenia do sedna problemu rozwiązało by umieszczenie go w dziale giełda jeżeli chcesz w miarę szybko znaleźć przyczynę. Oczywiście jak jest to pilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej wspiera - kontroler to Symbios Logic MegaRAID SAS 1078 (rev 04)

 

Dyski są dużo szybsze niż na pierwszym serwerze.

 

Drugi serwer: - HDD Read Speed : (428) MB/sec, HDD Write Speed: (314) MB/sec .

 

Pierwszy serwer - HDD Read Speed :(195) MB/sec, HDD Write Speed :(120) MB/sec

 

Tak samo File IO benchmark dla pierwszego wyszedł 70MB/s a dla pierwszego tylko 2.2MB/s

 

 

 

Edytowano przez szmulik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawiony: Disk Cache Policy na kontrolerze?

Szczerze to nie wiem jak to sprawdzić.

 

Natomiast zauważyłem ze Timing cached reads: na pierwszym wynosi 11822.80 MB/sec

a na drugim tylko 7956.11 MB/sec.

 

Czy to może mieć wpływ na szybkość MySQL?

 

 

 

MySQL używa kilu rdzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jaki ty masz rodzaj partycji? Napisz do mnie na team@sixwishlist.com bo to jest śmiechu warte by rozrzucone dane na kilka SSD z użyciem kontrolera miały taki słaby wynik. Procesor w tym przypadku nie ma nic do gadania. Rozumiem że wynik może być słaby jak byś postawił to na jakimś chamskim kontrolerze lub utworzył RAID 10 programowo, OK ale tu masz sprzętowe wsparcie. Więc jednoznacznie coś jest nie tak ze sprzętem co ma prawo się zdarzyć lub ustawieniem jego tak by rzeczywiście wykorzystywał go w odpowiedni sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×