Skocz do zawartości
zwinner

Problemy z serwerem VPS ( długi czas oczekiwania)

Polecane posty

Witam.

Mam problem ponieważ posiadam serwis oparty na cms DLE. Miałem na nim hosting wirtualny dzielony z oferty aż.pl (najtańszy 20 zł za rok). Po tym jak na mojej stronie zaczęło siedzieć po 400 osób online na raz, zaczęli mi go blokować ze względu na zbyt duże obciążenie. Kupiłem więc serwer VPS z oferty aż.pl

 

VPS STANDARD

1vCore @ 2Ghz
512 MB RAM (1gb boost)
20 GB HDD
1 adres IPv4
bezpłatny Parallels Plesk

 

CentOS 6

 

Po przejściu ten serwer ogarnia max 60 osób po czym zaczyna strasznie mulić lub zupełnie pada.

Podejrzewam, że to wina optymalizacji serwera, ponieważ hosting zwykły ogarniał spokojnie niekiedy nawet 500-600 osób online.

Ale czekam na rady. Co mogę z tym zrobić?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "siedzieć na stronie"? Co to za strona?

 

Jaki serwer www? Jakaś baza danych?

 

Jakieś statystyki z tego VPS-a? I/O? Pamięć? Procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzieć na stronie czyli osoby online w danej chwili (sprawdzane google analistics)

Strona z filmami online , filmy nie są na moim hoście tylko są dodane przez kod embed

Jedyne co to grafika strony i miniaturki filmów.

Baza danych waży zaledwie 1,3 mb i jest na tym serwerze VPS.

Użycie cpu : 0,9 %
Pamięc 15,3 %
dysk 2,8 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś po az? DLE jest bardzo zasobożerny i na 100% przy dobrej optymalizacji przy 100 osobach umrze patrząc na twoje zasoby jakimi obecnie dysponujesz. Słabym ogniwem jest baza danych, po mimo ze jest mała skrypt DLE generuje dużo funkcji jednocześnie. Nikt z głowy nie da tobie rozwiązania na obecnych zasobach jakie posiadasz. Masz mało pamięci ram i to jest niepodważalne. Inna sprawa to niestety az.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam skryptu i autor nie powiedział, czego używa, ale stronę, na której są tylko zaembedowane cudze zasoby, taki serwer powinien swobodnie zaserwować tysiącom ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam skryptu i autor nie powiedział, czego używa, ale stronę, na której są tylko zaembedowane cudze zasoby, taki serwer powinien swobodnie zaserwować tysiącom ludzi.

 

DLE lubi bardzo zasoby sam w sobie niestety.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się połasiłem na taniznę... Jaki serwer polecacie i myślicie, że pociągnie spokojnie kilka tysięcy osób z silnikiem DLE ? Niestety nie mam możliwości teraz zmiany silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się połasiłem na taniznę... Jaki serwer polecacie i myślicie, że pociągnie spokojnie kilka tysięcy osób z silnikiem DLE ? Niestety nie mam możliwości teraz zmiany silnika.

 

Wiesz ile jesteś wstanie przeznaczyć i jak szybki jest przyrost użytkowników z podziałem na stałych i chwilowe kilkukrotne wejścia ale tylko ty znasz na te pytania odpowiedź. Teoretycznie patrząc powinien to spokojnie odebrać dobry pakiet hostingowy z dokładnie sprecyzowanymi parametrami. Ale to tylko teoretycznie ponieważ nie będzie on tani. Zawsze możesz brać tz usługi testowe co pozwoli tobie i usługodawcą na wyrażenie opinii czy działa to stabilnie. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty osób prywatnych , które maja serwer dedykowany a on po prostu się nudzi - jest to jednak sprawa zaufania odnośnie danych. Nie mówię że polecam ale może znasz taka osobę. Kolejne rozwiązanie to po prostu dobry VPS w sprawdzonej firmie z dobrym wsparciem ale to na 100% będą inne koszta. Wracam w tym momencie do punktu wyjścia bo tylko ty wiesz ile jesteś wstanie wydać. VPS jak ogarniasz sprawy konfiguracji jest dobrym posunięciem ale jak będziesz biegał po tanich zabawkach tak i twoje wybory będą jedynie nadawały się do zabawy. Może poproś kogoś by odpłatnie zajrzał w twój serwer i ocenił co jest nie tak wyznaczając potencjalny wybór poparty przykładami. Jak na razie mało informacji podajesz. Dla mnie ten VPS który posiadasz jest po prostu za mały i tyle i pochodzenie jego daje wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Może chcesz przetestować nasze usługi?

Może nasze VPS Standard poradzą sobie z obsłużeniem twojego ruchu.

 

https://tiktalik.com/vps/standard

 

Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do nas a dostaniesz 7 dniowy test.

 

Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

proponuje sprawdzić konfigurację apache i MySQL-a. Do tego warto zainteresować się jakimś cache dla php'a. Jeżeli te czynności już wykonałeś i nie ma żadnego efektu to niestety będziesz musiał zmienić serwer na coś wydajniejszego.

 

W takiej sytuacji zapraszam do zapoznania się z ofertą http://webh.pl/serwery-vps-ssd

 

Oferujemy najwydajniejsze procesory na rynku + do tego super szybkie dyski PCIE-SSD

 

 

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×