Skocz do zawartości
PCziomal

[SZUKAM] Serwera VPS pod www i backup (Po raz kolejny)

Polecane posty

Witam,

po raz kolejny szukam serwera VPS [nad wirtualizacją się zastanawiam] pod niewielkie www i backupy, zależy mi na:

- Bezpieczeństwie danych (ostatnio już o tym wspominałem, ale napiszę drugi raz - wiem, że oficjalnie nikt się nie przyzna, ale nie chciałbym, aby ktoś z góry mi przeglądał zawartość VPSa)

- Wydajności (jeśli wgl coś takiego da się przewidzieć, to miło by było, gdyby dostawca nie stosował oversellingu).

- Wysokim uptime/stabilności (testowałem datacent.pl, ale się zmyli).

- Lokalizacja (jeśli inny kraj niż PL, to prosiłbym o stronę chociaż po angielsku - niemieckiego po prostu nie znam :P) - ważne, żeby serwerownia miała dość dobre styki z PL, a zwłaszcza z tktelekom.

- Dobrym stosunku jakość/cena (rozważałem rozwiązania chmurowe typu oktawave, e24cloud, ale cena jest wg mnie trochę za wysoka, bo za taką samą cenę można mieć 2x lepsze zasoby - no chyba, że faktycznie którąś z chmur szczególnie polecacie, bo na e24cloud już raz się przejechałem gdy startowałem ze sporym projektem).

- Conajmniej przeciętnym supporcie odpisującym w ciągu 12h i nie robiącym łaski, że pomaga.

 

Jeśli macie jakieś sprawdzone firmy, to mogą być to również jakieś mało znane (oby się tylko nie zmyły razem z danymi po miesiącu działania).

 

Przez ostatnich kilka lat korzystałem już z usług kilku(nastu) firm hostingowych (głównie Polskich) i z każdej prędzej czy później uciekam, bo są jakieś problemy - może tym razem trafię na coś na dłużej, ale jeśli to możliwe, to chciałbym sie zmieścić w ok. 80 zł na 3 msc - wiadomo - im taniej tym lepiej, ale też nie chciałbym za bardzo stracić na wydajności. Oprócz tego zależy mi na łączu gwarantowanym przynajmniej 25 Mbps (najlepiej z dobrymi stykami do tktelekom).

 

PS. Backup który będzie na tym VPS nie będzie tylko mój i tu pytanie - czy jeśli jakiś user wrzuci na niego piracki plik (jakiś windows czy tego typu rzeczy), ale nie udostępni na żadnych warezach itp linka do niego, to mogę mieć wyciągnięte jakieś konsekwencje z tego powodu? - Jeśli tak, ale w zależności od firmy, to proszę o podawanie firm które nie będą za to karały, bo nie wiadomo co userowi do głowy przyjdzie...

 

Na koniec 2 firmy których nie musicie podawać, bo z ich usług raczej nie skorzystam: Mintshost.pl i Livenet.pl (czy jakoś tak się to nazywało).

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź,

Pozdrawiam.

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, że nikt się nie przyzna do przeglądania, a jednocześnie nie chcesz, żeby dostawca miał taką możliwość, to jedynym rozwiązaniem jest zaszyfrowanie danych zanim opuszczą Twój komputer. Ogólnie, polecam dedykowane rozwiązanie pod backup, a nie VPS-a, ale jakiś obnam albo duplicity i VPS też mogą być.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to odnośnie tego przeglądania głównie mam na myśli szukanie jakiś konkretnych plików wśród plików userów... Więc jeśli po prostu firma się o takie rzeczy nie czepia, to danych osobowych czy jakiś "nielegalnych" rzeczy tam trzymał nie będę (poza ewentualnymi piratami co opisałem wyżej).

 

A dedyka już mam - niestety jest to kimsufi, który ma tylko jeden HDD i stąd potrzeba dodatkowego serwera pod backup.

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Dobrym stosunku jakość/cena (rozważałem rozwiązania chmurowe typu oktawave, e24cloud, ale cena jest wg mnie trochę za wysoka, bo za taką samą cenę można mieć 2x lepsze zasoby - no chyba, że faktycznie którąś z chmur szczególnie polecacie, bo na e24cloud już raz się przejechałem gdy startowałem ze sporym projektem).

 

Głównym powodem tego, że cena w niektórych firmach jest wyższa, jest jakość danej usługi (oczywiście są wyjątki). Im niższa cena tym niestety niższa jakość (nie dotyczy to tylko hostingu).

Szukasz jakości, niestety to będzie kosztować.

 

Ile tego miejsca na dysku potrzebujesz, chyba mi to gdzieś uciekło w tekście.

25Mbps gwarantowane za około 25 złotych miesięcznie?

Wątpię by ktoś chciałby Ci zaproponować taką usługę za podaną przez Ciebie cenę.

 

 

Szczerze mówiąc to odnośnie tego przeglądania głównie mam na myśli szukanie jakiś konkretnych plików wśród plików userów...

Żadna firma nie ma czasu na takie "przeglądanie" danych na dysku, jednak czasami jest to robione po np zgłoszeniu abuse (ostatnio często dotyczy to piractwa), jednak to jest zawsze jeśli dany plik jest udostępniony publicznie np poprzez link.

 

 

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dedyka już mam - niestety jest to kimsufi, który ma tylko jeden HDD i stąd potrzeba dodatkowego serwera pod backup.

Hah. Nie dedykowany serwer, tylko dedykowane rozwiązanie. Serwis, który zajmuje się backupami. Jak Tarsnap, albo CrashPlan.

 

Chociaż może być też drugie Kimsufi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Głównym powodem tego, że cena w niektórych firmach jest wyższa, jest jakość danej usługi (oczywiście są wyjątki). Im niższa cena tym niestety niższa jakość (nie dotyczy to tylko hostingu).

Szukasz jakości, niestety to będzie kosztować.

 

Zdaję sobie z tego sprawę, ale czasami widzę ceny 100 zł/msc za 1 GB RAM, 1.5 GHz CPU i 50 GB HDD (OpenVZ) na serwerach za granicą, na stronie hostingu która wygląda jak by była zrobiona przez gimnazjalistę.

 

 

Ile tego miejsca na dysku potrzebujesz, chyba mi to gdzieś uciekło w tekście.

25Mbps gwarantowane za około 25 złotych miesięcznie?

Wątpię by ktoś chciałby Ci zaproponować taką usługę za podaną przez Ciebie cenę.

 

 

Żadna firma nie ma czasu na takie "przeglądanie" danych na dysku, jednak czasami jest to robione po np zgłoszeniu abuse (ostatnio często dotyczy to piractwa), jednak to jest zawsze jeśli dany plik jest udostępniony publicznie np poprzez link.

 

Co do miejsca - ok. 50 GB HDD.

 

Jeśli chodzi o łącze łącza - widziałem w kilku polskich firmach takie "gwarantowane" łącze przy VPS za ok. 25 zł miesięcznie (choćby wymieniony przeze mnie mintshost ma coś takiego - pytałem, ponoć faktycznie jest gwarantowane, ale sprawdzać jak jest z tą gwarancją jakoś za specjalnie mi się nie chciało). Ponad to nie muszę mieć łącza "bez limitu" - wystarczy mi ok. 2 TB miesięcznie i i tak całych nie wykorzystam.

 

Jeśli chodzi o piractwo - domyślam się, że niektórzy pewnie skanują jakimiś botami dyski w poszukiwaniu np. konkretnych nazw plików.

 

PS. Co do rozwiązania dedykowanego - sorry, źle przeczytałem, a zasugerowałem się tym, że ostatnio mi właśnie pod coś takiego dedyka proponowali :P

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest gwarantowane łącze, jest tylko tak napisane. Sprawdź naszą ofertę vps, może coś sobie wybierzesz.

Oferujemy także serwery pod backup, ale w cenie 300 złotych netto rocznie za 100 GB, transfer nielimitowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie daloby się naciągnąć tej najtańszej oferty VPS do 50 GB HDD?
2. Serwery są w Europie - gdzie konkretnie?

3. Jak z połączeniem z tktelekom?

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po raz kolejny szukam serwera VPS [nad wirtualizacją się zastanawiam] pod niewielkie www i backupy,.....

 

https://vpsdime.com/ oni mają najtaniej i kilka lokalizacji jeżeli rozmawiamy o zastosowaniu pod typowy backup. Co do trzymania małej strony to przecież hosting 1GB kosztuje coś około 7zł za rok. Typowe zastosowanie pod backup omijając rozwiązania oparte o wirtualizację to koszta rzędu 14 zł miesięcznie za 50GB. Odnośnie sprawdzania zawartości to tak jak ktoś już tu wspomniał kto ma na to czas? To raz, a dwa po co? Bo osobiście nie rozumiem. Trzymamy kopie zapasowe wielu sporych firm gdzie naprawdę jest się czego bać i o co bać! , ale to jest sprawa zaufania i przede wszystkim pewnej etyki zawodowej. Kilka pliczków czy jakieś inne pierdoły mają się nijak np. do baz danych klientów gabinetów dentystycznych czy rocznych sprawozdań związanych z rozliczaniem księgowym firm gdzie obrót to nie kilka zer a dane lepiej by nie trafiły w niepowołane ręce! To są sprawy kiedy pewne tematy ustalane są twarzą w twarz bo ktoś polecił daną usługę. Często się czyta na temat że szyfruj dane , rób tak a nie inaczej , zakładaj hasła , to czy siamto. Dziecinada i jeszcze raz dziecinada. Powtarzane jak głuchy telefon puste słowa spowodowane nocną lektura na niebezpieczniku. Panowie bądźmy poważni czy ktoś kto ma zarejestrowaną działalność zawalił by pozycję jaką osiągną przez dziwne podejście do danych? Druga sprawa czy firma tworząc usługę trzyma klientów nie odseparowanych? Nie wydaje mi się. Cena za usługę jest adekwatna do jej standardu i elementów które mają wpływ na poziom jej bezpieczeństwa. To że coś jest tanie nie znaczy że jest złe i podobnie jest gdy coś jest drogie nie znaczy że jest dobre. To sprawia np że bardzo ale to bardzo szanuję usługi jakie oferuje np mzone ponieważ realnie podchodzi do ceny i jest na tyle ona rozsądna i elastyczna że często po prostu pada pytanie wprost - ile! Dzięki temu dokładnie wiadomo czy jest wstanie zagwarantować coś co będzie naprawdę dobre zamiast robic głupkowatą promocje hosting bez ograniczeń 10 domen 18 certyfikatów i talony na masło. Nie robi wyścigów ani dziwnych promocji za wystawioną opinię co świadczy o profesjonalizmie i dobrych fundamentach samego biznesu. Przepraszam za kilka słów nie w temacie ale w sumie są one poniekąd istotne przy wyborze danej usługi. Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić VPS u kota perskiego firma SEOHOST firma stabilna działa już długi czas na rynku, posiadam długi czas tam serwer i nie narzekam na jakość.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie daloby się naciągnąć tej najtańszej oferty VPS do 50 GB HDD?

2. Serwery są w Europie - gdzie konkretnie?

3. Jak z połączeniem z tktelekom?

1. Przykro mi, te ceny są już promocyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z gory przepraszam, ale przeczytalem caly temat oprocz postu SIXwishlist (lubie je czytac, ale jest na prawde pozno i mysle ze bym sie zgubil w polowie).

 

do autora tematu:

probowales vps u nas?

tiktalik.com

oferta standard - mysle ze ciezko bedzie znalezc powierzchnie w naszych cenach.

30mb/s zawsze powinienes wysycic. Dane sa bezpieczne (raid 1 na dwoch maszynach), nikt do nich nie zaglada (mamy ciekawsze zajecia;) ).

mozesz tez probowac pchac te backupy na tiktalik files (ale to troszke wiecej roboty...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Bodziony: Dzięki za screena, jaką wirtualizację mają te VPSy?

 

@Kszysiu: Wasza oferta wydaje się ciekawa, jeszcze tylko standardowe pytanie - jak z tym tktelekom?

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaloz konto, napisz na kontakt[at]tiktalik.com to dostaniesz triala i bedziesz mogl przetestowac. Nie wiem jakie tkt ma styki, ale wszysto co mialem okazje testowac zawsze lecialo pelna rura...

 

sorry za brak pl znakow - pisze z tel...

 

ps. triala dostaniesz i tak pewnie dopiero w godzinach "normalnych"...

 

pozdrawiam

kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z naszej strony możemy polecić serwer VPS na wirtualizacji OpenVZ o następujących parametrach:

  • CPU 2x2GHz
  • RAM 2GB gwarantowane
  • vSWAP 2GB
  • dysk 100GB na macierzy RAID 10
  • łącze bez limitu transferu z portem 30 Mbps
  • 1 adres IPv4+obsługa IPv6
  • lokalizacja Gdańsk
  • SLA 99,9% w skali roku

w cenie 86zł brutto/3 miesiące. W celu zamówienie prosimy o założenie zamówienia na dowolny pakiet http://hitme.net.pl/serweryvps_openvz i kontakt z supportem.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem poczty biuro@hitme.net.pl

 

Dane rejestrowe firmy:

Hitme.pl Marek Bajerski

ul. K.Porębskiego 64/22

80-180 Gdańsk
NIP: 879-248-70-67
REGON: 340405340
http://www.hitme.pl

Edytowano przez marekxbx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W razie jakbyś chciał jeszcze coś przetestować to zapraszam do Webh.pl. U nas na start otrzymujesz 7 dni okresu testowego. Z połączeniem do tktelekom nie ma problemu i tak samo z wysyceniem 25mbps.

 

Link do oferty: http://webh.pl/serwery-vps-ssd

 

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

Edytowano przez k.kozak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×