Skocz do zawartości
halt

Podłączenie DVD do monitora

Polecane posty

Cześć,

mam pytanie - zamówiłem za niewielkie pieniądze dosyć duży monitor(23") i wpadłem na pomysł używania go od czasu do czasu jako telewizora - mój telewizor ma 19", więc różnica byłaby dosyć znaczna.

Jednak rodzi się pewien problem - w monitorze mam wejścia DVI-D i DSUB, a na nagrywarce DVD mam wyjścia scart, component i svideo.

I teraz mam pytanie - da się to w ogóle jakoś sensownie podłączyć?

Z tego co się zorientowałem wyjścia component nie jestem w stanie użyć, bo nawet jeżeli kupię przejściówkę na dsub to nie będzie działało, bo monitor obsługuje tylko system RGB.

Scarta to chyba sobie odpuścić od razu? Lecz co z svideo?

Szukałem i większość to przejściówki/konwertery z vga na svideo a ja potrzebuję w drugą stronę - dodatkowo fajnie jakby ktoś potwierdził, że takie coś działa - nie oczekuję nie wiadomo jakiej jakości obrazu, bo i tak jest to sygnał analogowy z kablówki, nie żadne HD.

Bawił się ktoś kiedyś w taką rzeźbę?

Jak to rozegrać?

Pozdrawiam! ;-)

 

P.S.

Nie mam z nagrywarki DVD wyjścia hdmi, a to by rozwiązało chyba cały problem :(

Edytowano przez halt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie:

 

 

Przeznaczony do łączenia urządzeń wyposażonych w gniazda VGA (D-Sub) z obsługą sygnału Component Video(YUV, YPbPr) z innymi urządzeniami posiadającymi standardowe wyjście Component Video (czyli 3 x RCA). Należy zwrócić szczególną uwagę na to aby urządzenia które posiada gniazdo VGA miało możliwość przełączenia sygnału z RGB na Component - w innym wypadku połączenie nie będzie działało.

A z tego co znalazłem w dokumentacji monitora nie ma mowa o obsłudze sygnału component video, jest tylko RGB:(

 

Chociaż w sumie nie wiem, w dokumentacji jest tak jak w załączniku, RGB opisuje tylko połączenie DVI-D, nie wiem jak z RGB; jak wynika z Waszego doświadczenia, monitory wspierają component czy nie ma reguły?

 

 

post-31346-0-15868800-1411210880_thumb.png

Edytowano przez halt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitor obsługuje positive scan, a DVD może pracować w trybie RGB, to warto rozważyć użycie scart..

 

Co to za monitor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę opcji edycji, więc pozwolę sobie napisać post pod postem.

Używał ktoś kiedyś już takiego połączenia, tj. scart -> dsub? Jak z jakością obrazu? Tzn. czy widać dużą różnicę między telewizorem, że tak powiem natywnym do którego jest wpięta antena, a monitorem do którego obraz wędruje przez jakiś tuner/odtwarzacz/whatever i przejściówkę scart->dsub?

Pozdrawiam serdecznie ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie nagrywarkę (albo dekoder dvb-t) z wyjściem HDMI i analogowym audio na chinche.

W większości przypadków będziesz mógł to podpiąć wtedy parą kabli HDMI-DVI/D + analog audio [DVI nie przesyła dźwięku].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dekoder odpada, bo potrzebuję tego do kablówki.

Co do nagrywarki to już wchodziłbym w większe koszty - pewnie z 200zł muszę liczyć na takie coś, a zamysł jest taki, żeby zrobić to jak najmniejszym kosztem bo telewizję oglądam bardzo rzadko.

Kupiłem dzisiaj kabel scart->dsub i nie dostaję obrazu, być może mój obecny monitor nie wspiera "Positive Scan"/"Progressive scan", jednak nie mam pojęcia czy nowy też nie będzie obsługiwał, w dokumentacji nie ma o tym słowa więc to chyba zły znak?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł monitor, sprawdziłem pod dwiema nagrywarkami DVD - to samo, non optimum mode na monitorze.

Czyli tak nie zadziała.

Ma ktoś jakieś inne sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w tej nagrywarce nie masz mozliwosci przelaczania trybow pracy na scart? raczej w kazdym urzadzeniu to widzialem... sproboj przestawic - moze cos zalapie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka domyślnie przełącza się na scart, bo widać róznicę na monitorze między włączoną a wyłączoną nagrywarką(jest brak sygnału, albo sygnał niekompatybilny)

Zrobiłem mały risercz po sieci i chyba nic z tego nie będzie, jestem skazany na tuner tv, dzięki za pomoc, temat raczej skończony ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×