Skocz do zawartości
jasne

Dedyki OVH vs So You Start

Polecane posty

Korzysta może ktoś z was z serwerów SYS GAME? Możecie coś o nich powiedzieć?

 

Mały projekt się szykuje i ta oferta jest chyba idealna dla mnie :)

 

Jak 14 dni Tobie wystarczy na ten projekt to rozwiązanie idealne. Bo tylko tyle masz czasu od otrzymania serwera. Brak opcji odnowienia po tym okresie - przynajmniej tak było kiedy ostatni raz sprawdzałem. Serwer jak serwer nic szczególnego, zastosowanie dysku SSD sprawia że faktycznie jest wydajny. Gama tych serwerów posiada niby specjalnie utworzony zestaw wytycznych w odniesieniu do zarządzania siecią w oparciu o wykorzystywane protokoły w grach. W rzeczywistości nie jestem przekonany czy rzeczywiście ktoś nad tym dłużej siedział. Przez fakt że jest to BETA deklasuje stawianie czegoś na dłużej by zaraz to stracić. Rozsądniejszym wyborem patrząc na długość kontraktu jest E3-SSD-1. Cena niestety większa.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Myślałem że to normalna oferta na miesiąc + odnowienie i dlatego wyprzedane wszystko :)

 

 

W takim razie szukam dalej albo poczekam aż będzie normalna oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to normalna oferta na miesiąc + odnowienie i dlatego wyprzedane wszystko :)

 

 

W takim razie szukam dalej albo poczekam aż będzie normalna oferta.

 

To nie koniecznie tak jest z tą ofertą że niby jest a na stanie zero. Jak ja kupowałem potrzebowałem szybko coś sprawdzić, popatrzyłem że czas realizacji 120 sekund bo był akurat dostępny. Miałem świadomość że to tylko 14 dni ale wielu nie patrzy i po prostu kupuje pomimo że jak byk jest napisane że to BETA.Teoretycznie gdybym mógł czekać to podobny serwer do przetestowania bym miał za kilka godzin z innego źródła. Kupiłem bo czas to pieniądz, po dwóch godzinach czekania nie otrzymałem serwera i szlak mnie trafił bo aplikacja leży i klient się niecierpliwi. Poprosiłem o zwrot kasy. Otrzymałem ją po miesiącu i dwóch tygodniach. Serwer był dostępny po 5 godzinach.Test szlak trafił no ale czegoś się nauczyłem jak funkcjonuje ta firma. Gdybym mógł czekać to totalnie bym to olał no ale niestety tak nie było.

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Trochę odświeżę temat SOS, bo właśnie zastanawiam się nad jego zakupem - głównie ze względu na ilość adresów IP.
Powiedzcie im, czy przydzielone adresy IP są widoczne z zewnątrz czy trzeba się bawić w jakiś routingi ?
Chciałbym postawić sobie tam Proxmoxa i przydzielić dla każdego kontenera IP.

Czy wszystkie przydzielone mi IP muszą być od razu spięte z maszyną / maszynami ?

Jakieś inne uwagi o których muszę wiedzieć / pamiętać ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie są adresy IP z sieci lokalnej a adresy publiczne więc są dostępne z każdego miejsca na świecie, bez żadnych zabaw w routing.

 

Zamawiając adresy IP nie musisz z nich od razu korzystać. To czy z nich korzystasz czy nie to Twoja sprawa natomiast od momentu zakupu routing tych adresów jest na Twój serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@IceManSpy

 

Aktualnie w online.ne tmożna dostać dużo więcej adresów niż wcześniej (do 64 na dedyku za 35 euro - miesieczna opłata za adres 2 euro netto). Online.net ma dużo lepszy support niż ovh i co najważniejsze - mają markowe serwery - dell, hp, a w soyoustart znajdziesz tylko składaki. Jeżeli online.net spełnia Twoje wymagania to na 100% dostaniesz lepszy support niż w ovh.

 

Przykład u mnie:
- Dostałem pare zgłoszeń abuse - online.net zadzwoniło do mnie informując o problemie i powiedzieli żebym to rozwiązał. Każda przeciętna firma hostingowa poprostu wyłączyłaby serwer. Serwer za 29 euro miesięcznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@IceManSpy

 

i co najważniejsze - mają markowe serwery - dell, hp, a w soyoustart znajdziesz tylko składaki.

 

 

Na własność kupujesz ze ma to jakieś znaczenie co na obudowie ? bo jeżeli chodzi o wydajność to nic specjalnego te ich tanie HW raid i dyski w por do SYS , jedyny plus to KVM no i support występuje w przeciwieństwie do ovh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to czasem te składaki są o wiele lepsze od markowych puszek. I w dalszym ciągu jestem zwolennikiem supportu OVH bez względu na to czy mnie za to zjecie. W ciągu kilku dni telefonicznie załatwione zostały przeze mnie problemy z siecią, dostałem rekompensate oraz pisemne jej potwierdzenie. SYS jak i same OVH polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@seomajster

 

2 euro netto za adres, gdzie SOS daje 16 = 32 euro ; + 35 euro za serwer i daje nam 67 euro, co jest 2 razy droższe od SYS :)

 

Zastanowię się nad SYSem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@seomajster

 

Porównanie do online.net to całkowite nieporozumienie. Przykładowo jeżeli zapotrzebowanie jest na 16 adresów IP to w SYS zapłacisz jakieś 160zł jednorazowo a w online.net także około 10zł za adres z tym, że miesięcznie. Jest to więc ogromna różnica w kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W dodatku przykładowo ovh ma zupełnie inną ochronę ddos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nad jedną rzeczą się zastanawiam - co oznacza zapis 2x 2TB albo 3 x 120 GB dla dysków ?

Tzn, że w 1. przypadku mam w sumie 4 TB, czy w zależności, czy wybiorę RAID 0 lub RAID 1 (jeśli mam taki wybór) to będe miał 4 TB (R0) lub 2TB (R1) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru 2 dyski 2TB HDD lub 3 dyski 120GB SSD. Jaki wybierzesz do nich RAID przy instalacji systemu to już Twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×