Skocz do zawartości
jasne

Dedyki OVH vs So You Start

Polecane posty

Po za oficjalnymi informacjami na stronach ovh.pl i soyoustart.com

jakie są różnice w supporcie, dostępnościach , funkncjonalnosciach maneger klienta itp które zauważyliście ?

 

z tego co zdążyłem się zorientować to:

 

1. So you start - np. w dedyku pada dysk w sobote to moge zglosic go jedynie do supportu po przez formularz

kontaktowy, z tym ze poczekam do poniedzialku 9 rano az ktos to z polakow otrzyma i przkaze do francuzow.... nie ma tak jak w OVH ze mam bezposredni kontakt przez ticket z technikami i adminami.

 

2. jesli mam IP fail over ktory przeniose z SYS do OVH to jest ok ale jesli bede chcial z powrotem z OVH na SYS to juz nie jest mozliwe.

 

3. Jesli mamy dwa serwery w SYS na dwoch roznych identyfikatorach klienta (dwie rozne firmy) to przenoszenie IP failover miedzy nimi jest niemozliwe. Natomist w OVH jest mozliwe dzieki ustawieniu tego samego kontaktu technicznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W SyS support jest bliski tragicznemu. Całkiem niedawno wymienialiśmy dysk. Nie dość, że czepiali się zgłoszenia i cuda wymyślali. To wymiana dysku trwała 3 dni z niewiadomego powodu. Po wymianie dysku dodali, że jest drugi uwalony i czekają na potwierdzenie wykonania backupu aby mogli wymienić. Odbudowaliśmy macierz, piszemy o wymiane i zonk.. cała procedura od nowa :) w 50 mailach trzeba było im potwierdzić, że masz wykonaną kopie, ba.. nawet chcieli wynik mdstatu :D

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w SYS cena do paramtru maszyn jest konkurencyjna w stosunku do innych dostawcow dedykow ale wlasnie obawiam sie taki sytuacji jak Miłosz piszesz.... dlatego zastanawiam się czy nie wziąść dwóch serwerów w SYS i w razie awarii jednego przerzucam IP fail over na drugi

i z tym pierwszym dzialam na supporcie.. Chyba wydaje sie to rozsądne rozwiązanie gdyż dwa serwery moge miec w SYS juz za 240 netto miesiecznie . Natomiast w OVH jeden z 340 netto...

teraz jesli biorac pod uwage iz krajowe dedyki o przyblizonych konfiguracjach do SYS za 120 zl kosztuja

okolo 250 -300 zl to i tak musze brac drugiego na wypadek awarii pierwszego (ip failover) .. wtedy dwa mnie wyjda ok 600 zl netto

Edytowano przez jasne (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już musisz przekalkulować sobie, wyjdzie Ci czy spokój jest dla Ciebie cenniejszy

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok oprocz slabego supportu w SyS cos jeszcze o czym nie ma oficjanie ?

Mam budżet 400 zł netto miesięcznie i chciałbym w tym się zmieścić z dwoma serwerami zeby IPFO przerzucac w razie czego. Pierwsza maszyna moze byc lepsza parametrami od drugiej (rezerwowej backup)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego pod co ten serwer ma być, ale ja osobiście wybrałbym OVH, mamy kilka serwerów w sys i kilka razy mieliśmy takie sytuacje że połączenie z serwerem padło, po kontakcie z sys konsultant powiedział mi że widzą usterkę i zostanie ona naprawiona dopiero jutro bo są zajęci... OVH ma pierwszeństwo. Poza tym ipmi/kvm, większa przepustowość łącza, szybszy support lepsze bebechy, możliwość dokupienia przepustowości, load balancera za rok zostawiamy sys i przenosimy wszystko do ovh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to płacisz tylko za support i niewielką część dodatków. Przy RAIDzie 1 szansa, że padną oba dyski na raz i będzie downtime jest dość niska, a jeśli założymy że takowej nie będzie to serwer sobie da radę jadąc na 1/1,5 dyskach do czasu wymiany przez techników. Tym bardziej, że z fizycznym downtimem musisz się liczyć tak czy siak, czy to tu czy tu.

 

Tak jak Miłosz napisał wyżej, tu już musisz sam przekalkulować. Support w OVH jest lepszy niż w SyS, to jest pewne, pytanie czy wart ceny skoro infrastruktura jest teoretycznie identyczna, szansa na awarie tak samo, jedynie support i dodatki przeważają na stronę OVH.

 

Ja osobiście bym się skłaniał do dwóch tańszych serwerów. Jeśli ogarniasz temat możesz zrobić nawet load balancing na nich i wtedy nawet fizyczny downtime Ci nie zaszkodzi, o ile oczywiście usługa którą będziesz hostować na to pozwala. Co dedyk to dedyk, a co dwa dedyki to dwa dedyki. Jeśli mają to być jakieś strony, maile czy coś innego co się da spiąć na paru serwerach to raczej bezkonkurencyjnie wygrywają dwie maszyny jeśli chodzi o uptime. A jeśli jeszcze wyrwiesz je w dwóch rożnych DC to jest duża szansa na uptime rzędu 100% przez naprawdę długi czas.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to hosting www i email. W tej chwili mam z OVH jeden serwer glowny (stara gama SP) oraz dugi jako backup Kimsufi (stara gama). Jesli mam downtime pierwszego, robie przekierowanie IP failover na Kimsufi.

Mialem nawet w OVH takie przypadki ze czekalem na interwencje sprzetowo 24h...

 

Chyba rzeczywiscie rozsadniej bedzie wziasc dwa takie same dedyki z SYS i niech tak jak mam teraz wyzej (ip failover). Jeszcze jak trafie tak jak Archi napisal wyzej, ze kazdy bedzie z innego DC to juz wogole bedzie niezle.

W przypadku gdy pada dedyk robie przekierowanie IPFO na drugi i bawie sie z supportem ;)

W OVH jak wezme jeden serwer to downtime tez mi grozi a wtedy na jakis czas interwencji tez nie mam gdzie sie przelaczyc....

 

Jakies inne problemy wady niedociagniecia z SYS zauwazyliscie ? Jakie sa pingi do SYS , gorsze od OVH ?

Ktore DC lepiej mi wybrac ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DC to wszystkie są w porządku bym powiedział, to już sprawa rzędu kilku milisekund. Ja osobiście kimsyfa mam w GRA1 (chyba już nie rozdają tam niczego), i nie było jeszcze awarii łącza, a z rok minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy w SYS mam normalnie mozliwosc parkowania domen na sdns2.ovh.net ?

Z tego co piszą w ofercie jest 16 x IP Fail over, czy moge wybierac ich lokalizacje (chodzi mi o PL ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwość wyboru lokalizacji IP. Polska lokalizacja jest dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna kwestia. W OVH na 20 serwerów kiedyś 2 razy dostałem używany serwer (dyski z przebiegiem ~8500h). W SYS brałem 5 razy i za każdym razem były używane po kimś, nigdy nie dostałem nowego sprzętu. Prawdopodobnie po kontrakcie z OVH sprzęt/dyski lecą do SYS, ale to tylko domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna kwestia. W OVH na 20 serwerów kiedyś 2 razy dostałem używany serwer (dyski z przebiegiem ~8500h). W SYS brałem 5 razy i za każdym razem były używane po kimś, nigdy nie dostałem nowego sprzętu. Prawdopodobnie po kontrakcie z OVH sprzęt/dyski lecą do SYS, ale to tylko domysły.

 

to ciekawe... tylko czy potwierdza oficjalnie ze daja outlety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google kiedyś mówiło, że używane dyski są bardziej niezawodne od nowych - chyba chodzi o to, że źle zrobiony dysk padnie w ciągu paru miesięcy, a jak nie padnie, to będzie chodzić długo. Nie wiem czy taka sama zasada dotyczy SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google kiedyś mówiło, że używane dyski są bardziej niezawodne od nowych - chyba chodzi o to, że źle zrobiony dysk padnie w ciągu paru miesięcy, a jak nie padnie, to będzie chodzić długo. Nie wiem czy taka sama zasada dotyczy SSD.

 

Dużo w tym prawdy, największa awaryjność jest w pierwszych kilkudziesięciu/kilkuset godzinach, a potem dopiero po kilkudziesięciu tysiącach i dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm czyli chcecie powiedziec zedyski do 10k godzin sa oki lepsze niz nowe ? Nie biore dyskow SSD za male sa dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyska albo działa albo nie, teoretycznie lepiej mieć nowy bo będzie zapewne nowszym, szybszym modelem więcej cache itd niż taki 4 latek ale czy nie padnie nagle nigdy nie wiadomo czasem sa czarne serie albo nieudane modele. Jak będziesz miał błędy smart rożne sa istotne dla rożnych modeli nie zawsze wywalczysz wymianę w OVH a czasem to potrwa, Przykładowo ostatnio padł całkowicie mi dysk w najtańszym kebabie wymienili go bez pytanie mnie o zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dużo w tym prawdy, największa awaryjność jest w pierwszych kilkudziesięciu/kilkuset godzinach, a potem dopiero po kilkudziesięciu tysiącach i dłużej.

 

Trzeba by było poczytać regulaminy. Ja wolę osobiście mieć nowe dyski. To tak jak np. z samochodem - idziesz do salonu, kupujesz nowe auto i dostajesz i okazuje, że silnik ma 20k przebiegu. Dealer na pocieszenie mówi, żę silniki sypią się najczęściej do 20k a potem to jest dotarty i świetnie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba by było poczytać regulaminy. Ja wolę osobiście mieć nowe dyski. To tak jak np. z samochodem - idziesz do salonu, kupujesz nowe auto i dostajesz i okazuje, że silnik ma 20k przebiegu. Dealer na pocieszenie mówi, żę silniki sypią się najczęściej do 20k a potem to jest dotarty i świetnie pracuje.

 

Dyski maja być sprawne i w razie czego szybko wymieniane i to jest najważniejsze nowy niczego nie gwarantuje. Ja bym kupił samochód ze starym sprawnym silnikiem jak w razie czego wymienia mi go za darmo na nowy tak jak to robią z dyskami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba by było poczytać regulaminy. Ja wolę osobiście mieć nowe dyski. To tak jak np. z samochodem - idziesz do salonu, kupujesz nowe auto i dostajesz i okazuje, że silnik ma 20k przebiegu. Dealer na pocieszenie mówi, żę silniki sypią się najczęściej do 20k a potem to jest dotarty i świetnie pracuje.

 

Szansa na to, że nowy dysk zacznie sypać errorami jest duża większa niż to, że dysk z przepracowanymi 10k bez errorów nagle się zepsuje.

 

Nie popadaj w skrajność, bo przepracowane godziny też o niczym nie świadczą, w 10h nie jedna osoba jest w stanie zrobić więcej niż ja przez miesiąc.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie kumam tego z interewencjami poziom drugi w SYS GTR czas nieznany ... czyli co ... powiedza mi ze za 2 lata przywroca i jest ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba by było poczytać regulaminy. Ja wolę osobiście mieć nowe dyski. To tak jak np. z samochodem - idziesz do salonu, kupujesz nowe auto i dostajesz i okazuje, że silnik ma 20k przebiegu. Dealer na pocieszenie mówi, żę silniki sypią się najczęściej do 20k a potem to jest dotarty i świetnie pracuje.

Trochę chyba nietrafione porównanie. Pretensje i owszem byś mógł mieć, ale jak byś sobie kupił na własność do domu/pracy nowy serwer i tam były by używane dyski. Ale (idąc za twoją analogią) to czy gdy idziesz do wypożyczalni samochodów, to wybrzydzasz, że chcesz mieć fabrycznie nowego? Nie ;) Wypożyczony samochód (czy wydzierżawiony serwer) ma być sprawny technicznie i realizować swoje zadania, a ewentualne usterki usuwane są w ramach serwisu eksploatacyjnego. Bo na tym polega dzierżawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba nietrafione porównanie. Pretensje i owszem byś mógł mieć, ale jak byś sobie kupił na własność do domu/pracy nowy serwer i tam były by używane dyski. Ale (idąc za twoją analogią) to czy gdy idziesz do wypożyczalni samochodów, to wybrzydzasz, że chcesz mieć fabrycznie nowego? Nie ;) Wypożyczony samochód (czy wydzierżawiony serwer) ma być sprawny technicznie i realizować swoje zadania, a ewentualne usterki usuwane są w ramach serwisu eksploatacyjnego. Bo na tym polega dzierżawa :P

 

Ok nie trafione niech CI będzie. Ja oczekuję nowych dysków i jestem gotów za nie zapłacić więcej tak samo jak za czas reakcji/naprawy. Nawet jestem w stanie przymknąć oko na te używane dyski...ale jak SYS ma czasy reakcji kilkunasto/dziesięcio godzinne to sorry.

 

P.S. W wypożyczalni auto bierzesz z reguły na kilka/kilkanaście dni a nie miesiąc/kwartał/rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w SYS cena do paramtru maszyn jest konkurencyjna w stosunku do innych dostawcow dedykow ale wlasnie obawiam sie taki sytuacji jak Miłosz piszesz.... dlatego zastanawiam się czy nie wziąść dwóch serwerów w SYS i w razie awarii jednego przerzucam IP fail over na drugi

i z tym pierwszym dzialam na supporcie..

Też tak myślałem. Administruję kilkoma serwerami w SYS i pierwsza awaria jaka mi się trafiła, to niestety awaria failover. Blok failover po przełączeniu na drugi serwer nie działał ( problem z routingiem ) . Naprawili szybciutko w dwa tygodnie ;-). Ostatnio dokupiłem 2 adresy do jednego z serwerów, zapłacone , zamówienie zrealizowane, adresów nie ma. Napisałem do supportu, od kilku dni bez echa.

Serwery miały działać jako synchronizujące się maszyny i w razie awarii jednego drugi w kilka minut miał przejąć jego rolę... niestety jak widać kilka minut w przypadku SYS może wydłużyć się do 2 tygodni.

 

Pomijając ten "drobiazg" jestem bardzo zadowolony z tych serwerów. Nie jest to jednak oferta dla newralgicznych usług czego samo OVH nie ukrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Korzysta może ktoś z was z serwerów SYS GAME? Możecie coś o nich powiedzieć?

 

Mały projekt się szykuje i ta oferta jest chyba idealna dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×