Skocz do zawartości
kacper3355

Wordpress - jak wyłączyć infinite scroll w szablonie?

Polecane posty

Cześć. Używam szablonu Blogger, który niestety ma wbudowaną opcję nieskończonego scrolla. Chciałbym całkowicie go usunąć, tym samym dodając zwykłe przyciski strona 1,2,3,4,5 lub w najgorszym wypadku przycisk "następna strona". Link do mojej strony - KLIK

Z góry dziękuje za pomoc :)

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie stara wersja.

Odkryłem już jak wyłączyć infinite scroll - wystarczy usunąć plik plugins.js

Teraz muszę jedynie utworzyć linki do następnych postów na stronie głównej. Coś w stylu "Następne posty" lub strony 1,2,3,4,5. Byłbym bardzo wdzięczy za pomoc.

Edytowano przez kacper3355 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zdziałać coś wtyczką wp-page-navi, ale niestety w tym szablonie nie ma takich linijek do podmiany.

Co do dokumentacji WP - tak jak wyżej, w tym szablonie nie ma takich linijek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ilu jeszcze innych funkcji się pozbawiłeś usuwając plik z pluginami.

Żadnych :)

 

 

A skoro sam nie wiesz gdzie i co zmienić, to zleć to komuś za pieniądze. Proste.

To po cholerę istnieje ten dział? Na prawdę możecie już przestać spamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na chwilę obecną na Twojej stronie głównej ISTNIEJE link do starszych postów.

Tyle, że w "style.css" znajduje się wpis ".page-jump{display:none}", po usunięciu lub zmianie którego zacznie być ta sekcja widoczna (i wyłączeniu tego javascriptu doczytującego dalszą treść).

 

edycja:

Zamiast powyższego możesz też w pliku functions/pagination.php usunąć klasę "page-jump" dla tej sekcji (pozostawiając klasę "clr"). To będzie też dobre miejsce na ewentualne dodanie linków "strona 1, 2, 3, 4, ...", jeśli będziesz tym się zajmował.

 

 

 

Napisałbym wcześniej, ale mam duży problem z odwlekaniem niemal wszystkiego na później i później...

 

 

 

--------------------------------

 

Ten "infinite scroll" to w wielu przypadkach chybiony pomysł. Może i to ma sens dla osób przeglądających różnorakiego rodzaju listy i nie wracających do pozycji wcześniejszych, ale ja często lubię przejrzeć ze 20 - 30 stron po czym stwierdzić, że interesujące mnie pozycje były tylko na stronach 5 i 12 i do nich wrócić, w czym "infinite scroll" skutecznie przeszkadza, bo ani nie można dostać się szybko do tej strony 5 i 12, a mając już wyświetlone całe 30 stron wysokość treści jest tak długa, że niewygodnie jest wybrany fragment odnaleźć.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Piotr GRD

Wielkie dzięki! Faktycznie przycisk "następna strona" jest wbudowany, ale był nieźle ukryty. Z resztą już sobie raczej poradzę - jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc ;)

 

Infinite scroll jest o tyle nieprzemyślany, że jeśli na stronie jest dużo postów to zobaczenie footera jest praktycznie niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×