Skocz do zawartości

Polecane posty

Nie, od rana nawet ping nie dochodzi do mojej vm, a strona tiktalik.com leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Ze śląska trasa do tiktalik.com:

 

4  100ge7-2.core1.fra1.he.net (80.81.192.172)  74.154 ms  74.171 ms  74.297 ms
 5  100ge14-1.core1.prg1.he.net (184.105.213.234)  25.812 ms  25.822 ms  25.881 ms
 6  100ge5-1.core1.waw1.he.net (184.105.80.146)  24.670 ms  24.014 ms  24.005 ms
 7  techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.274 ms techstorage-sp-z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.89.78)  23.332 ms  23.338 ms
 8  * techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.334 ms *
 9  * techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.508 ms *
10  techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.497 ms  23.792 ms  23.791 ms
11  techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.788 ms * *
12  * * *
13  * * *
14  * * *
15  * * *
16  * * *
17  * techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.245 ms  23.343 ms
18  techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.272 ms  23.262 ms  23.280 ms
19  techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.545 ms * *
20  * * *
21  * * *
22  * * *
23  * * *
24  * * techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.134 ms
25  techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.145 ms  23.062 ms  23.073 ms
26  techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.342 ms  23.296 ms *
27  * techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.275 ms  23.270 ms
28  techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.266 ms  23.283 ms  23.308 ms
29  techstorage-sp--z-o-o.gigabitethernet2-6.core1.waw1.he.net (216.66.80.194)  23.318 ms * *
30  * * *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się uzbroić w cierpliwość bo poczekamy na nich trochę długo.

A co tam sie stalo? Przenioslem do nich konto z ionic.pl bo 2 rzy taniej. Hostuje juz pol roku zero zwiechy, wszytsko cacy. I teraz taka wtopa....

Czy sa jakies firmy zajmujace sie wiarygodnym badaniem niezawodnosci firm hostingowych? Mam na mysli wiarygodne badania a nie tak jak w wiekszosci na tym forum autoreklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Swojego czasu widziałem parę blogów, na których autorzy testowali różne usługi, natomiast nie ma w 100% pewnego testu usług. Pozwala on tylko na odsianie firm, na prawdę kiepskich. Możesz oczytać się o firmie A, że jej usługi zawsze działają, przenieść się do niej, a po dwóch dniach od przenosin pojawi się jakiś większy problem. Nie zawsze admin ma na wszystko wpływ. Jeżeli to pierwszy problem z tą usługą od pół roku, to ja na Twoim miejscu mimo wszystko oceniałbym ją pozytywnie. Druga sprawa, mało która firma na bieżąco informuje o usterkach/awariach chociażby poprzez sm. Zazwyczaj, o tym trzeba niestety dowiadywać się samodzielnie poprzez kontakt z supportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

taaa, juz 3 godziny temu padło a mowia ze zreperuja w 1 godzine....polska jakosc....

 

Chyba pierwsza awaria. Awarie w IT to norma przecież chcecie tanio. Tanio = tańszy sprzęt. Tańszy sprzęt się psuje trochę częściej. Psuje się częściej = trzeba trochę cierpliwości. Trochę cierpliwości = ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tiktalik pokazuje jak modelowo sp....c biznes, zaliczyli wpadkę OK, ale nie wysłał żadnych informacji do klientów. Dowiedziałem się po kilku godzinach przypadkiem. Na Mail wysłany przez formularz nie odpisali, następnego dnia po wysłaniu kolejnego maila, łaskawie odpisali że dyski uszkodzone i mam sobie przeinstalować serwer. OK, zrobiłem to, tymczasem po dwóch dniach znowu szlag trafił dwie instancje, oczywiście odpowiedzi na maila żadnej.

Co z tego że instancje są tanie jak czas potrzebny na dwukrotne przeinstalowanie i konfigurację dwóch instancji to więcej niż roczne ich utrzymanie.

 

Powinni co niektórym wręczać statuetki Januszy biznesu.

 

P.S. Szukam przyzwoitych VPSów w Warszawie. OVH już mam ale geolokalizacja ip nie jest polska.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Webh znajduje się w Łodzi RedTower. Webh jest napewno lepszy od większości firm które hostują vpsy.

 

I trzymają tam serwery? Na Data Centre mi to nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

I trzymają tam serwery? Na Data Centre mi to nie wygląda.

LIM też nie wygląda jak DC, a jednak prawie cały polski internet tamtędy przepyływa :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LIM też nie wygląda jak DC, a jednak prawie cały polski internet tamtędy przepyływa :)

 

A tu trzeba chyba pogratulować polskiej myśli technicznej, naszej zapobiegliwości i przedsiębiorczości czemu w budynku który nie został do tego przygotowany, ulokowały się największe firmy. Właśnie znalazłem info o awarii zasilania z 2010 roku, gdzie było podane że w LIM był ciągle system gaszenia wodą.

 

Jakiś mały pożar i będziemy mieli internet jak w Republice Vanuatu. Brawo My!

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A tu trzeba chyba pogratulować polskiej myśli technicznej, naszej zapobiegliwości i przedsiębiorczości czemu w budynku który nie został do tego przygotowany, ulokowały się największe firmy. Właśnie znalazłem info o awarii zasilania z 2010 roku, gdzie było podane że w LIM był ciągle system gaszenia wodą.

 

Jakiś mały pożar i będziemy mieli internet jak w Republice Vanuatu. Brawo My!

Nie przesadzaj na LIM jest masa pomieszczeń i wszystkie na raz się nie spalą, a jeżeli mają się spalić to system gaszenia nic nie zmienia. Do tego LIM to przede wszystkim duża krosownica optyczna a dopiero później aktywne urządzenia które są wrażliwe na wodę.

 

Systemy gaszące też ostatnio pokazały że uszkadzają sprzęt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj na LIM jest masa pomieszczeń i wszystkie na raz się nie spalą, a jeżeli mają się spalić to system gaszenia nic nie zmienia. Do tego LIM to przede wszystkim duża krosownica optyczna a dopiero później aktywne urządzenia które są wrażliwe na wodę.

 

Systemy gaszące też ostatnio pokazały że uszkadzają sprzęt...

 

Aha czyli "security by obscurity". Rozłóżmy po kilku pomieszczeniach, bo na raz się nie zapalą, a skoro systemy gaszące też uszkadzają sprzęt, to w ogóle je olejmy i nawalajmy wodą. A potem na gruzach się na szybko postawi krosownicę, podklei taśmą pakową, psiknie WD40 i dalej internet hula.

 

Nie wiem czy przesadzam. Ale skoro nawet małe firmy hostingowe się decydują na kolokacje w profesjonalnych centrach hostingowych, to może tuzy sieciowe też by się szarpnęły na porządny budyneczek spełniający wszystkie normy i wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie ma to jak w opiniach o jednej firmie spamować linkami do ofert innych i polecać inne firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Aha czyli "security by obscurity". Rozłóżmy po kilku pomieszczeniach, bo na raz się nie zapalą, a skoro systemy gaszące też uszkadzają sprzęt, to w ogóle je olejmy i nawalajmy wodą. A potem na gruzach się na szybko postawi krosownicę, podklei taśmą pakową, psiknie WD40 i dalej internet hula.

 

Nie wiem czy przesadzam. Ale skoro nawet małe firmy hostingowe się decydują na kolokacje w profesjonalnych centrach hostingowych, to może tuzy sieciowe też by się szarpnęły na porządny budyneczek spełniający wszystkie normy i wymagania.

 

Rozłożenie infrastruktury po 10 różnych piętrach to nie "security by obscurity" tylko zapewnienie lokalnie redundancji na wypadek mniejszych awarii fizycznych. Jak budynek padnie to kwestia jaki system gaszenia był w jakim miejscu będzie mało istotna. I ogólnie mówienie o "security by obscurity" w przypadku systemu gaszenia jest ciekawym sposobem prezentowania sprawy.

 

Każdy operator realizuje politykę bezpieczeństwa sieci sam ale zapewniam ciebie że oprócz PLIXa który jest nierozerwalnie związany z LIM i taki jego urok (nie jest to wada) cała reszta dużych ma plany awaryjne i routery, kable itd w innych miejscach.

 

Wiem ze nie za bardzo wiesz co piszesz i nie wiesz jak to wygląda jaki jest standard na miejscu, skąd to się wszystko wzięło itd ale jakby było łatwe rozwiązanie to tuzy sieciowe dawno by je zrobiły, tutaj nie chodzi nawet o $ w długiej perspektywie tylko o sprawy organizacyjne, formalne, zastany układ, brak dobrej alternatywy, niemożliwość ułożenia dużej ilości okablowania do innej lokalizacji itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ogólnie mówienie o "security by obscurity" w przypadku systemu gaszenia jest ciekawym sposobem prezentowania sprawy.

 

Żarcik taki

 

Wiem ze nie za bardzo wiesz co piszesz i nie wiesz jak to wygląda

 

Nie wiem jak wygląda. Odnoszę się tylko do Pana własnych argumentów na temat kilku pomieszczeń w przypadku pożarów i tego, że systemy gaszące też uszkadzają sprzęt, więc whatever.

 

w długiej perspektywie tylko o sprawy organizacyjne, formalne, zastany układ, brak dobrej alternatywy, niemożliwość ułożenia dużej ilości okablowania do innej lokalizacji itd.

 

A tutaj doskonale sobie zdaję sprawę, że tak to wygląda. Nie chcę kalać swojego gniazda rodzimego, ale w Polsce najczęściej się nie da czegoś poprawić bo sprawy organizacyjne, formalne, bo zastany układ, bo nie można, chociaż chcemy. Więc będziemy mieli węzeł komunikacyjny w hotelu gdzie za ścianą biuro działa, a dwa piętra wyżej pani lekkich obyczajów zasypia w wannie z odkręconą wodą i zapalonym papierosem w ręku.

 

Kończę temat, bo rzeczywiście ściekowisko zrobiłem w wątku opinii o firmie Tiktalik. Mam nadzieję, że moderator przebaczy.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wersje systemów do instalacji na VPSach Tiktalika to... Ubuntu 16.04 (wydany 4 lata temu) i Debian 8 (5 lat temu!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×