Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja mówiłem o instancjach a nie stronie głównej ;)

 

No ale ok czasy na poziomie 20ms wg. podanej przez Ciebie strony.

 

Trochę drażni że IP może się zlosować.

Zrobiłem tak: Wszedłem na instancję, wywaliłem interface, potem dodałem go z powrotem i... inne IP :/

 

Czyli co, jak poustawiam sobie domeny i nagle coś odwali bo będę chciał zwiększyć pakiet to dupa... wszystkie domeny do rekonfiguracji i kilka/naście h w plecy z niedziałającymi usługami?

 

Trochę szkoda bo zapowiadał się dość fajnie ten serwis.

 

A nie ma przydatkiem możliwości napisania do supportu by zatrzymać adres IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi też wszystko ładnie śmiga, a mam VPS z (USP) z właśnie Tiktalik.com więc chyba rzeczywiście to musi być od twojego łącza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja dostałem stare wiadomości e-mail od supportu? Przychodzą do mnie wszystkie odpowiedzi, a gdy usuwam je ze skrzynki dostaję kolejną dawkę meili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś nadal dostajesz?

Mieliśmy problem z systemem zgłoszeń, wczoraj w godzinach porannych. Od 11:30 już powinno być czysto. Wysłaliśmy ponownie "trochę" odpowiedzi na zgłoszenia, ze sporego przedziału czasowego, nieraz kilkukrotnie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

E: /root/.aptitude jest dostępny do odczytu, ale nie do zapisu; nie można zapisać pliku konfiguracyjnego.

W: Dla pliku blokady /var/lib/dpkg/lock tylko do odczytu nie zostanie użyta blokada

E: Nie udało się pisać do /var/cache/apt/

E: Nie udało się odczytać lub przetworzyć list pakietów lub pliku stanu.

 

 

Ostatnio nasilił się problem przechodzenia systemu plików w tryb tylko do odczytu. Instancja działa i nagle tryb ro nie wiadomo skąd. Pomaga restart instancji. Problem staje się coraz bardziej uciążliwy :(

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że był problem z trybem read-only i ogólnie spowolnione działanie wszystkiego. Jednak mail do supportu, obiecali, że do rana będzie śmigać no i śmiga wszystko bardzo dobrze. Mam nadzieję, że to chwilowa zadyszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety mieliśmy wczoraj problemy ze storage. Ucierpiała mała cześć instancji.

Skupiamy się teraz na rozbudowie systemu storage w nowej odsłonie. Powinno być szybciej, stabilniej, praktyczniej (tworzenie instancji w 12 sekund?) i wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem wrócił jak bumerang, system plików tylko do odczytu. Czy uda się usunąć całkowicie powyższy problem w najbliższym czasie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziś znów nam Request Tracker sprawił niemiłą niespodziankę... Problem spamu nie powinien się już powtórzyć, a już na pewno nie na taką skalę.

problem read-only już nie powinien się pojawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz kiedy padły serwery. Strona www działa, po przejściu do panelu wyskakuje "Internal Server Error". Nie pierwszy i nie ostatni raz. Kiedyś pisałem ticketa, dostałem kilkanaście tych samych odpowiedzi, żadnych konkretów. Chyba najwyższy czas zmienić hosting. Jestem lekko zawiedziony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się jakieś info jak długo to będzie leżeć. Teraz do panelu można się dostać, nawet VNC łączy się do VPSa, ale zero ruchu do i z VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejny raz kiedy padły serwery. Strona www działa, po przejściu do panelu wyskakuje "Internal Server Error". Nie pierwszy i nie ostatni raz. Kiedyś pisałem ticketa, dostałem kilkanaście tych samych odpowiedzi, żadnych konkretów. Chyba najwyższy czas zmienić hosting. Jestem lekko zawiedziony...
W sumie nie wiem troszkę jak odpowiedzieć. Jakiś czas temu mieliśmy problemy ze stabilnością instancji standard. Od jakiegoś czasu (nie pamiętam teraz dokładnie... miesiąc, może dwa) wszystko już chodziło 100% stabilnie.

Nie będę Ci próbował teraz wmówić, że tak nie było i wmawiać ci że nasze usługi są idealne. Mogę ci zaproponować, abyś przetestował usługę PRO, na którą mogę Ci udzielić nawet sporego rabatu i gwarantuje ci, że będziesz całkowicie usatysfakcjonowany.

 

Przydało by się jakieś info jak długo to będzie leżeć. Teraz do panelu można się dostać, nawet VNC łączy się do VPSa, ale zero ruchu do i z VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie nie wiem troszkę jak odpowiedzieć

 

 

 

I dlatego musisz naściemniać tak, żeby nikt nie zrozumiał o co chodzi ??

 

A nie wystarczyło krótko odpowiedzieć : Tak, dziś ze 3 godzinki mieliśmy problemy i VPS nie były dostępne, bardzo przepraszamy ??

 

 

Zresztą chcesz powiedzieć, ze usługa PRO ma inny panel i nie pokazywała : Internal Server Error ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem, że nie ma całej wiadomości - nie wiem czy pomyliłem coś ze znacznikami, czy coś, ale nie pokazała się treść po drugim cytacie.

Pisałem o tym, że od 17:39 mieliśmy awarię którą rozwiązaliśmy do godziny około 23:30. Awaria dosięgnęła wszystkiego, dosłownie, przez instancje PRO, STD, Files. Dopadła nas dosłownie sekundowa

Pisaliśmy mniej więcej na bieżąco na FB o awarii i ile systemu już stoi. Zauważyliśmy, że brakuje nam takiego w pełni niezależnego od naszej infrastruktury kontaktu z klientami.

 

I dlatego musisz naściemniać tak, żeby nikt nie zrozumiał o co chodzi ??


Raczej nie ściemniam.

 

 

A nie wystarczyło krótko odpowiedzieć : Tak, dziś ze 3 godzinki mieliśmy problemy i VPS nie były dostępne, bardzo przepraszamy ??

 

Zresztą chcesz powiedzieć, ze usługa PRO ma inny panel i nie pokazywała : Internal Server Error ??



Jak już napisałem powyżej, nie wiem dlaczego zniknęła część wiadomości po drugim cytacie ;/ Czego nie zauważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiu

chyba jest w innym temacie o waszym VPS link do posta

 

 

Jestem 99,99% pewien że pisałem w dwóch tematach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już leży w Waszej kwestii (jako profesjonalnej firmy), żebym dalej był u Was a nie poszedł do kogoś innego. Nie zależy mi na tym, żebym miał wypasionego VPSa, ma być po prostu stabilny. Wykorzystuje może z 10% z zasobów serwera, więc nie trzeba mi wiele.

A co z tym zrobicie to już wasza decyzja. Boli mnie jednak, że nie dostałem żadnej informacji co do awarii. Macie i e-maila a nawet jak by trzeba było to bym wpisał numer telefonu w profil. Jednak nie wszyscy korzystają z fejsbuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem usługę, ale muszę powiedzieć, że straty przy synchronizacji danych oraz straty w pingach do instancji przekraczają najśmielsze wyobrażenia. Nie dość, że pomimo NIBY 4000 MHz i 4 GB ram-u instancja chodzi jak by był kalkulator z kiosku (taki za 5 zł [no za 5 już nie ma to za 10])

 

Najgorzej wydane 60 zł, niestety, ale nie polecam nikomu, kto ceni sobie stabilność i jakość usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam pytanie, czy w firmie tiktalik naprawdę dostanę VPSa za 8 zł czy czegoś nie doczytałem. Potrzebuję VPSa pod VPN, czy uruchomię bez problemu na tym VPSie serwer pptp vpn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby 2000MHz i 2GB ramu ale sam MAKE się 5 min instalował...

Java już godzinę i końca nie widać.

Nie polecam bo czuję się jakbym na kalkulatorze to uruchamiał wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzik

Mam u nich najsłabszą instancję w linii vps standard i dość często zdarza się, że np. mc uruchamia się ~ 10 sekund. Nie polecam. Gdy tylko znajdę wolną chwilę przeniosę konfigurację usług na coś innego.

Edytowano przez chudzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×