Skocz do zawartości
gorus1

Duży rozmiar kont pocztowych

Polecane posty

Nie jestem pewien czy to dobre miejsce na tego posta, ale "kto pyta..."
Na pewnym hostingu mam skonfigurowane konta pocztowe dla użytkowników pewnej firmy. Kilku użytkowników ma dość dużą pojemność swoich kont (nawet 10 GB) i programy pocztowe (outlook skonfiguorwany w trybie IMAP) nie radzą sobie już z przetwarzaniem takiej ilości e - maili (częste zawieszki). Ponadto logując się poprzez webmaila także jest duży problem np. z otwieraniem wiadomości (długo to trwa). Nie ma mowy o usuwaniu tych wiadomości gdyż są one niezbędne do pracy. Pytanie brzmi w jaki sposób zoptymalizować pracę dla kont pocztowych o tak dużej pojemności? Firma posiada serwer plików NAS więc może by zarchiwizować część tych e - maili na ten serwer...? Czy miał ktoś już podobne doświadczenia i może się podzielić rozwiązaniami? Ponadto zaczyna się brakować miejsca na serwerze hostingowym i to jest kolejny problem do rozwiązania więc pomyślałem w kierunku archiwizacji na serwerze plików NAS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Skoro firma potrzebuje tak dużych skrzynek, to może przesiadka na serwer dedykowany. Tylko warto coby firma miała do tego osobę, która to "poskłada".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale pomimo, że duże skrzynki to firma mała :mellow: więc raczej nie zgodzą się z takimi kosztami. Muszą być zastosowane jakieś półśrodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrzynek jest z 50, ale najbardziej obciążonych (pojemność od 5 do 10 GB) jest 5 skrzynek. Ponadto około 40 z tych skrzynek nie są już używane, ale szef chce by one były jako kopia po byłych pracownikach. Wszystko to zajmuje około 80 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że problem nie leży w kliencie poczty. Outlook to wiadomo, że się sypie, ale jeśli masz mboksy po 10GB, to będzie cięło niezależnie. Musisz zdiagnozować, co konkretnie stanowi problem i gdzie jest spowolnienie.

 

Nie widzę taniego rozwiązania. Mocny dedyk z dyskami SSD, kompetentny administrator, albo jakieś gotowe rozwiązanie w rodzaju Google Apps (choć i Gmail ponoć czasem tnie przy 10GB poczty)... wszystko wyjdzie zdecydowanie drożej niż współdzielony hosting. Od którego zresztą już za wiele oczekujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi - w szczególności Bash. gdyż zdecydowałem się na archiwizację na serwer NAS, ale nie po FTP, ale po sieci LAN. Zobaczymy jak to zda egzamin, ponieważ gdzieś czytałem, że pliki pst outlook nie są przeznaczone do pracy w sieci (choć być może to nie chodziło o archiwum pst tylko główny) tylko lokalnie, ale na razie zdaje to egzamin.

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PST Splitter software is a very robust & powerful tool that helps you split large Outlook PST files into smaller files as per requirement.
Salient features:
Fastest and Efficient for this process 
Splits PST files by Size, Date, Email ID, and Folders
Splits PST files into smaller ones and prevents corruption
Preserves the structure of original PST files after splitting
Supports MS Outlook 2016, 2013, 2010, 2007 & 2003
For more info visit: http://www.split-pst.mergepstpro.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×