Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Yaneek

Czy CPU wyrobi

Polecane posty

Siemano,

 

Myślę o kupnie taniego dedyka od dedibox, chodzi dokładnie o ten

http://www.online.net/en/dedicated-server/dedibox-xc

 

I tak to wszystko jest tutaj fajnie, tylko zastanawia mnie czy procesor w tym serwerze da sobie radę z moimi planami.

 

Planuje podzielić serwer na trzy segmenty (chodzi o podział na jakby 3 userow z ustawionym na sztywno maksymalnym wykorzystaniem ramu):

1. 512mb ram - serwer TeamSpeak.

2. 1Gb-2Gb ram - LAMP i inne webowe sprawy, jak na przykład node // strony nie generujące dużego ruchu

3. Reszta ramu - nie duży serwer minecraft

 

No powiedzmy, ze tam na tego minecrafta te 4gb zeby coś zostało w rezerwie dla systemu

 

No i ten ram jest rozłożony, jeśli macie jakieś rady zeby gdzieś dać więcej, a gdzieś mniej dajcie znać :), lecz zastanawia mnie czy ten CPU da radę, głownie boje sie o ten serwer minecraft, ze może go udusić.

 

Zastanawiałem sie tez nad kimsufi ks-3, podobne parametry i troche tańszy, jednak w dedibox mam backupa darmo, lecz myśle jeszcze nas ochroną ddos w dedibox, bo @Archi chwalił strasznie tą w ovh + kimsufa dostać we Francji to długa droga

Edytowano przez Yaneek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten CPU ma 8 rdzeni i 8 wątków. TS z ok. 200 userami chodzi u mnie na 1 wątku Intel Atoma N2800, który jest kilkanaście razy gorszy od tego, który tutaj masz tak więc myślę, że nie będzie żadnych problemów.

 

A co do OVH i kebabów to powtórzę to co powtarzam zawsze. Jak się znasz, cenisz sobie całkowitą autonomię, niską cenę i nie potrzebujesz kontaktu z supportem w innych sprawach niż usterki sprzętowe to nadają się perfekcyjnie bo możesz kupić kilka kebabów i sobie nawet własny mini failover zafundować w postaci 2 serwerów, które świadczą konkretną usługę. O ile się oczywiście znasz i potrafisz.

 

Jeśli chodzi o mnie to ja swoje zabawki trzymam już tylko w OVH - usługi niekrytyczne na moim sandboxie, resztę jak np. ważniejsze strony "krytyczne" na 2 innych kebabach. Nawet jak raz dysk padł w jednym to drugi przejął całkowicie jego zadania i przestoju nie było.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten CPU ma 8 rdzeni i 8 wątków. TS z ok. 200 userami chodzi u mnie na 1 wątku Intel Atoma N2800, który jest kilkanaście razy gorszy od tego, który tutaj masz tak więc myślę, że nie będzie żadnych problemów.

 

A co do OVH i kebabów to powtórzę to co powtarzam zawsze. Jak się znasz, cenisz sobie całkowitą autonomię, niską cenę i nie potrzebujesz kontaktu z supportem w innych sprawach niż usterki sprzętowe to nadają się perfekcyjnie bo możesz kupić kilka kebabów i sobie nawet własny mini failover zafundować w postaci 2 serwerów, które świadczą konkretną usługę. O ile się oczywiście znasz i potrafisz.

 

Jeśli chodzi o mnie to ja swoje zabawki trzymam już tylko w OVH - usługi niekrytyczne na moim sandboxie, resztę jak np. ważniejsze strony "krytyczne" na 2 innych kebabach. Nawet jak raz dysk padł w jednym to drugi przejął całkowicie jego zadania i przestoju nie było.

 

No właśnie zbyt pro userem nie jestem, podstawą konfiguracje i podziały ogarne. Tutaj dedibox przemawia do mnie dostepnoscią we Francji oraz tym backupem 100gb, bo szczerze to tyle mi wystarczy spokojnie pod backup

 

Tak, procesor to w ogóle będzie ostatni problem. Szybciej skończy Ci się pamięć.

Nawet przy takich podziałały jakie wybrałem? W sensie ten majnkraft może sie zajechać czy jak?

 

I pytanie czy warto zrobić jak planuje , ze zostawić te 1.5gb ramu wolne?

Edytowano przez Yaneek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

minecrafta = java

java = bardzo dużo ramu

 

To jest wada wieloplatformowości.

 

 

1. 512mb ram - serwer TeamSpeak.

Jak nie będzie to serwer na którym jest 1000 slotów online to nawet 1/4 pamięci z tego, nie będziesz pobierał. Inna kewstia czy licencje masz, nonprofit już nie dostaniesz.

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

minecrafta = java

java = bardzo dużo ramu

 

To jest wada wieloplatformowości.

 

 

Jak nie będzie to serwer na którym jest 1000 slotów online to nawet 1/4 pamięci z tego, nie będziesz pobieram. Inna kewstia czy licencje masz, nonprofit już nie dostaniesz.

Nie no wsaszilbym to w jakiś kontener z tym 4gb ramu, jak dobrze to postawie to może nie bedzie to aż taki problem. tS ma być mały kameralny, jak bedzie 30osob online to bedzie szczyt wykorzystania

 

I jeszcze jakbyście mi doradzili może wirtualizacja pod to, żebym mógł ram/dysk ograniczyć dla poszczególnych instancji. Procek ma być współdziielony. Chciałbym wirtualizacja, gdyż gdyby coś minecraft sie zajadał ramem, to zeby www nie padło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Java pozwala ograniczyć ilość pamięci, którą zajmie. Jeśli chcesz więcej to cgroup/lxc, nie ma sensu prawdziwej wirtualizacji tutaj stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten procek wspiera VT, więc można poszaleć. A jeśli już to Proxmox + KVM, jedynie konfiguracja sieci jest problematyczna, ale ovh poradnik udostępnia w dedibox prawie tak samo konfigurujesz. Reszta jest klikalna.

 

Jednak nie widzę sensu tutaj iść w wirtualizacje. Tak jak powiedział spindritf zasobożerność javy ograniczysz z poziomu samej javy. Ewentualnie sam serwer będzie się lagować. Nie wiem jak to minecraft, ale podobno czym większa mapa oraz więcej elementów na niej, pamięć rośnie.

 

LAMP - ngnix, php-fpm... jakaś optymalizacja i lekki skrypty. Samym tsem się nie przejmuj bo to prawie nic nie pobiera, oprócz łącza. Sam mam kilka tsów na vpsach 256mb ramu i powiem Ci że one potrafią mieć ponad 100 slotów online a cały serwer zużywa 150-200 mb ramu a jeszcze nich działają jakieś boty php i inne cuda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×