Skocz do zawartości
Fizyda

Gdzie rejestrować domeny .com i .pl?

Polecane posty

Witam forumowiczów, jest to mój pierwszy post i zarazem temat na forum mam nadzieję że nie wyrzucicie mnie z informacją że temat był wałkowany :P bo wiem że mógł się powtórzyć. Zanim zdecydowałem się na rejestrację i napisanie tematu uwierzcie mi że długo szperałem po forum i google, ale zauważyłem że wypowiadają się tutaj firmy i być może jakaś firma ma ciekawą ofertę która mnie zainteresuję a normalnie bym do niej nie dotarł ;). I właśnie to jest też celem napisania przeze mnie tego tematu, niemniej oczekuję też opinii doświadczonych userów.

 

Do sedna ...

 

Chcę zarejestrować kilka domen, na początek dwie .pl i jedną .com. Nie mam doświadczenia w tym zakresie dlatego potrzebuję małej pomocy w wyborze rejestratora dla tych domen. Ponieważ wybór jest naprawdę duży ciężko wybrać jakąś konkretną ofertę, dlatego oczekuję zarówno przedstawienia oferty firm które na forum się udzielają jak i opinii i porad userów forum. Dodam iż nie rejestrowałem wcześniej domen co nie znaczy że jestem nowy i zielony, po prostu nigdy nie kupowałem domen i nie interesowałem się ofertami firm.

 

Czego może oczekuję ... przede wszystkim szukam dobrego i zaufanego rejestratora, cena jest trochę mniej istotna. Mile widziane byłoby domyślne ukrywanie danych zarówno dla domen .pl jak i .com.

 

Rejestracja domen byłaby raczej na osobę prywatną, ale może się to zmienić. Na pewno jeśli rejestracja teraz byłaby na osobę prywatną w przyszłości chciałbym to zmienić. Bardziej interesuje mnie cena przedłużenia domen niż rejestracji (cena rejestracji może być taka sama jak przedłużenia o ile przedłużenie jest w konkurencyjnej cenie).

 

 

Przez dłuższy czas rozważałem rejestracje domen w home lub nazwa obecnie jestem chyba bardziej skłonny iść w stronę aftermarket ze względu na atrakcyjne ceny przedłużenia domen, o ile nie ma jakiś problemów z tą firmą. Niemniej klamka nie zapadła i chętnie zaznajomię się z ofertami innych firm, bo do tej pory raczej "obracałem" się wśród najpopularniejszych firm.

 

Dodam jeszcze że chcę zarejestrować 3 domeny na początek, w przyszłości dojdą kolejne i widziałbym wszystkie u jednego rejestratora ze względu na wygodę trzymania wszystkiego w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam OVH, ale oni ukrywają wszystkie dane tylko dla wybranych domen (np. dla .pl), dla .com i innych globalnych ukrywają wszystko poza imieniem i nazwiskiem. Hekko.pl się chyba tutaj gdzieś chwaliło, że ukrywa wszystko, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem jeszcze a jest to istotne, rejestrator musi oferować bezproblemowe i darmowe wydanie kodów AuthInfo i AuthCode. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego inaczej ...

 

@spindritf - dziękuję za odpowiedź, z tego samego powodu hekko rzuciło mi się w oczy po wypowiadali się niedawno na ten temat w jakimś wątku, niemniej o ile możliwość ukrycia danych domyślnie byłaby dużym plusem to jeśli będzie płatna i w rozsądnej cenie jestem w stanie się z tym jakoś pogodzić ;)

Jak wspominałem, mniej interesują mnie promocje za 0 zł przy rejestracji co bezproblemowa współpraca z firmą oraz przystępne ceny przedłużenia czy właśnie ukrycia danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wspominałem, mniej interesują mnie promocje za 0 zł przy rejestracji co bezproblemowa współpraca z firmą oraz przystępne ceny przedłużenia czy właśnie ukrycia danych.

 

Witaj,

 

szczerze nie polecam domen za 0 przy starcie, ponieważ haczyk u 99% usługodawców tkwi w musie przedłużenia domeny, a to już nie jest za 0. Lepiej zapłacić te np. 35 zł i mieć pewność, że możesz zrezygnować lub przedłużyć po normalnej cenie.

 

net-easy.pl - mogę polecić. Praktycznie 0 problemów i dobre promocje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@steo dzięki za propozycje lecz podobnie jak ovh ukrywają jedynie dane w domenach globalnych.

 

Szkoda że żadna firma nie wypowiedziała się i nie potwierdziła iż ukrywa dane w domenach pl i com bo często brakuje informacji na ten temat na stronach rejestratorów, tak samo jak informacji o AuthInfo i AuthCode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH faktycznie wygląda interesująco, a czy ktoś przenosił od nich domeny chodzi mi o to czy ktoś wie jak wygląda uzyskanie kodów AuthInfo i AuthCode w tej firmie bo nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie żadnej od nich nie zabieram, tylko transferowałem do nich kilkanaście. Krążą słuchy, że wyciągnąć jest trochę trudniej. Ale czy od razu po przeniesieniu zamierzasz domenę zabierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jakiś papier podpisywać i wysyłać. Ale szczerze to raczej feature niż bug, bo jednocześnie utrudnia podprowadzenie domeny prawowitemu właścicielowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lamironi: oczywiście że nie będę przenosił od razu domeny, ale przezorny zawsze ubezpieczony, nie wiadomo co będzie za jakiś czas oczywiście warunki też mogą zmienić się u samego rejestratora na gorsze ale lepiej dopytać na początku niż później się męczyć.

 

Jutro chyba zadzwonię do ovh i podpytam o kilka rzeczy bo ceny mają faktycznie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz różnice na funkcjonalnych i regionalnych.

W domenach .pl nie ma z czego zbijać a mimo wszystko prawię zrezygnowaliśmy z marży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

49,66 vs 49,99 ;p, rewelacji nie ma

 

Cena to nie wszystko, czasami lepiej zapłacić kilka złotych więcej i mieć święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak z hostingu jesteś zadowolony to z domen tym bardziej, wszystko opiera się w zasadzie na supporcie.

Jak masz dobry kontakt z supportem, wtedy nie będziesz miał problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być partnerem NASK by sprzedawać i utrzymywać domeny.

Firmy korzystają z różnych rozwiązań, o szczegółach to już nie będę pisał bo to nieistotne w tym temacie, ale spokojnie możesz zakupić domenę w firmie, która nie jest na liście NASK.

 

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być partnerem NASK by sprzedawać i utrzymywać domeny.

Firmy korzystają z różnych rozwiązań, o szczegółach to już nie będę pisał bo to nieistotne w tym temacie, ale spokojnie możesz zakupić domenę w firmie, która nie jest na liście NASK.

 

 

Myślę, że jednak zdecydowanie lepiej utrzymywać domeny .pl u jednego z partnerów NASK. Jest 200 rejestratorów bezpośrednio współpracujących z rejestrem polskich domen - jest z czego wybierać:

http://www.dns.pl/porozumienie/partner.html

 

DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×