Skocz do zawartości
Paweł Spychalski

Serwer dedykowany, opinie?

Polecane posty

Witam... Tak, tak... Ciągle drążę temat serwera i tym razem pytam już o dedykowane. ;)

 

Mianowicie rozglądałem się po ofertach, tych które polecało mi paru użytkowników i innych, i poszukuję czegoś dobrego oraz w dobrej cenie.

 

Nie wymagam ani super panelu, ani niczego "wykwintnego". Poradzę sobie z administracją serwerem przez SSH, instalacją pakietów etc. Wystarczy tyle i dostęp do "manipulacji" samą maszyną: czyszczeniem, instalacją systemu, restartem.

 

Rozstrzygałem oferty Kimsufi(OVH) lub licytacje z Hetznera. Reszta, czyli "stałe" oferty serwerów dedykowanych jakoś mnie nie przekonywały, kiedy porównywałem stosunek ceny do sprzętu.

 

Wcześniej byłem prawie zdecydowany do zakupu na Kimsufi, jednak poczytałem i znalazłem bardzo niepochlebiające tej ofercie opinie.

 

Pytam, czy macie może inne propozycje oraz jaką posiadacie opinię na temat tych i innych ofert? Jakie są ich standardy, co oferują, jak wypada pomoc techniczna, itp.?

 

Pozdrawiam. :)

Edytowano przez Paweł Spychalski (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to ma jakieś znaczenie w tym wypadku?

 

Pytam o jakoś firmy i napisałem już, z jakich powodów wybrałem te dwie. Nie szukam czegoś co kosztuje 200 zł, a ma gorszą specyfikację od oferty z Kimsufi czy Hetznera(licytacji w obu wypadkach). Wolę na prawdę nadłożyć konfiguracji, nie potrzebuję panelu i "kwiatków", jednak chciałbym mieć pewność, albo chociaż większy spokój, że coś co kupie nie jest bublem, tak jak doczytałem o Kimsufi, co jednak chciałbym potwierdzić

 

Czaiłem się na miłe oferty(w obu wypadkach), które były w granicach 36 euro, jednak mógłbym dołożyć do 40 euro, albo i ciut więcej. A właśnie na tych dwóch serwisach w takich cenach są już serwery, które mnie by zadowalały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ma znaczenie.

Będziesz miał jakiegoś klienta, dla którego działanie jego strony/sklepu ma krytyczne znaczenie w weekendy, bo wtedy właśnie ma największy ruch na swoich stronach. Niech padnie Ci dysk/pamięć w piątek wieczorem, interwencję będziesz miał dopiero w poniedziałek: http://www.kimsufi.com/pl/pomoc/

Kebab jest dobry jak działa. Jak działa - to wszystko jest ok, do czasu pierwszej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam się, czy to cena ma znaczenie, skoro ja głównie pytam o jakość firmy, sposób działania jej usług, etc. Jasne, że to co napisałeś @behemoth ma znaczenie i o to pytałem, jednak, co to ma związanego z ceną. A raczej obsługa serwera cały tydzień, nie ważne pod co miałby być, jest niezbędna: serwer www, hosting, serwery gier... Wszystko to wymaga stałej pracy.

 

Dziękuję. :) Dalej jednak nie uzyskałem jako takiej odpowiedzi. Co z tymi ofertami licytowanymi, jak z firmami?

 

 

P.S. Może mi ktoś określić "kebab"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irek pytał pod co ten serwer ma być, a Ty spytałeś, czy ma to jakieś znaczenie.

Więc odpisałem Ci, że ma znaczenie.

Kebab to określenie serwerów z gamy kimsufi.

Nadal nie określiłeś budżetu. Być może uda Ci się wziąć coś w Polsce, może o gorszej konfiguracji, ale lepszym supporcie.

Jeśli zastanawiasz się między kimsufi a hetznerem - bierz hetznera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Hetznera, jednak tam płacisz kartą bankową, jeśli szukasz coś droższego ale z wyższej półki to zapraszam do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Czaiłem się na miłe oferty(w obu wypadkach), które były w granicach 36 euro, jednak mógłbym dołożyć do 40 euro, albo i ciut więcej. A właśnie na tych dwóch serwisach w takich cenach są już serwery, które mnie by zadowalały.

 

Napisałem o budżecie. :) Jest to około 180 zł. Do 200 byłbym w stanie wydać, jednak jak mówię, zależy mi na dobrej specyfikacji sprzętu, dobrej obsłudze i cenach w tych granicach. :)

 

Wiem, że ciężko to połączyć, jednak czy wspomniany Hetzner takową pomoc oferuje? :) Całotygodniową, dobrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@spindrift: https://robot.your-server.de/order/market/sortcol/price/sorttype/up/page/1 pewnie o to chodziło autorowi.

@Pawel: Nie do końca zrozumiałeś. Dla marek kimsufi, soyoustart i ovh właściciel jest jeden. Ale są to oddzielne marki, zapewniające różne poziomy supportu i posiadające zróżnicowane oferty.

Generalnie OVH>SoYouStart>Kimsufi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w firmie korzystają z kolokacji w ramach umowy z Atmanem (http://www.atman.pl/). Z tego, co widzę, mają poszerzoną ofertę, dlatego pewnie znajdziesz u nich to, czego potrzebujesz. Największymi zaletami korzystania z ich usług są, moim zdaniem, bezpieczeństwo i bezawaryjność. No i oczywiście miły kontakt, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kebab jest najlepszym w tym przypadku, tylko jeśli chodzi o support to możesz zapomnieć, chyba że wymiana dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł, rozważ ofertę So you Start z OVH - za niecałe 200 PLN dostaniesz Xeona E3-1245 V2, 32 GB RAM i dwa dyski (2 TB HDD lub 120 GB SSD).

Ktoś wie jak teraz wyglądają sieć i prąd w SLDC? Za 210 PLN możesz tam mieć AMD X8 FX-8350, 24 GB RAM i 2x 1 TB HDD: https://slaskdatacenter.pl/serwery-dedykowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×